Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Здравейте!

 

От скоро започнах да свиря на китара, която наскоро закупих от bad_link.

Китарата е класическа Stagg за около 70 лева, тъй като за първа китара не исках да се изхвърлям много.

Както и да е, искам да попитам дали може да ми предложите 3 метални и 1 найлонова струна,

тъй като поради моето невежество, пренатегнах и скъсах най-долната струна (най-високият тон),

а най-горните 3 бих искал да сменя, защото са ръждясали.

 

Благодаря ви предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евентуално ако може да ми предложите струни, да ме упътите от къде мога да закупя подходящи за моята китара струни.

Вече втора седмица търся и не мота да намеря струни.Прерових всякакви саитове и не намирам може би защото ме е страх да си взема и да се окажат неподходящи. Мога да кача снимки на китарата ако е нужно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчвали сме, що да не сме поръчвали. То с наш'та болест има ли някъде откъдето да не сме... :D

Ще излезе колкото е тарифата на Speedy. Направи ли си труда да прочетеш, каквото е описано на САЙТА. А то е баш същото.  :rulez:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха всичко съм прочел, но така да се каже имам проблем с доверяването  :D

Сложих теглото да е около 200-300 грама и то излезе на калкулатора 7 лева викам си бах мааа му то това е малко пакетче какви 7 лева.

Както и да е поръчах си го и сега само чакам от сайта да се свържат с мен. 

Пичове извинявам се ако с нещо съм ви притеснил или досаждал, но до колкото знам музикант- това е душа човек :D . След някой месец може да кача някое кавърче, но първо да завържа струните и да се усъвършенствам.   :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ем толкоз. Всички постоянно помпят цените си... :(

До офис на Спиди и ако ползваш Икономична услуга може да спадне докъм 5 лева и нещо. Виж им ценовата листа.

 

Другият вариант е да си харесаш още нещо/да се комбинирате 2-ма, 3-ма, 5-ма и да се напазарува за 50+ лева, с което ще влезе в сила услугата на шопа за безплатна доставка. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчвали сме цели китари от този сайт през спиди без никакъв проблем. Поръчвай си струни и свири, стига ненужни дискусии, цялата иформация е опоменато в този форум, в сайта от който ще поръчаш и в спиди - спестявай и действай. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Съжалявам че връщам тази тема в началото, но не ми се отваряше нова за моя въпрос... а той е подобен.

 

Преди около три години си купих електро- акустична китара Стаг. Не мога да разбера какви струни са слагали, но за този период първите две дори не потъмняха и са като чисто нови, а по принцип през лятото покритието на нови струни го свалям за два часа свирене... след месец вече и ръждясват (забърсвам ги с кърпа). От магазина ми казаха че били на 

d'addario, но пробвах няколко комплекта и останах разочарован. Еликсир не искам да слагам... протърква ми се покритието там където се опира в прагчетата и после отиват на боклука.Топчетата  на всички бяха сребристи.

В нета нищо не мога да намеря по въпроса. Лошото е, че първа се скъса, а втората ми струна надживя 20 струни и още изглежда така сякаш е излязла от магазина... ако някой се сети нещо моля да драсне два реда. Модела на китарата е 

Stagg SW206CETU-N

 

 

 

 

 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде се късат тези струни?Проблема може да е в хардуера на китарата.

Те тия марки Стаг, Корт са малко: "Ние сме ви я започнали, вие ще си я довършите".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

. Еликсир не искам да слагам... протърква ми се покритието там където се опира в прагчетата и после отиват на боклука.

Протъркването се избягва, ако периодически се следи и на око се преценява този проблем. Когато наближи опасността се нанизва пръстенче(ball) от стара струна. По този начин се измества мястото на триене.

Аз още на чисто нови струни, най-вече на трета предварително нанизвам няколко(7-8) пръстенчета и в зависимост от количеството часове на свирене периодически(при мен на всеки 8-10 дена) изнизвам по едно пръстенче. Всяко второ от изнизаните пръстенчета го нанизвам на четвърта, а по-рядко и на пета струна. Така предотвратявам нежелано протриване и удължавам живота на струните до естественото им скапване.

За последните 6 години съм изпробвал десетки модели акустични струни от всякакъв клас, достъпни в БГ(и няколко модела, недостъпни у нас) и всеки път се убеждавам, че по-добри струни от ЕЛЕКСИР(акустични) досега не съм открил(поне в БГ). Преди седмица дори бях приятно изненадан, че и цената им вече е паднала на 25лв, за разлика от преди 5-6 години когато бяха 37-38лв.

Вервайте ми, защото дълги години свиря най-вече на акустични китари!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Ами не става въпрос за късането, а за това че попаднах на струни които звучат страхотно, не са твърди и непокритите струни не корозират, подобни са  Еликсир, но не са с покритие, а просто материала е такъв ...ако някои е попадал на нещо подобно да сподели. Стига сте ги плюли тия Стаг...Аз съм се учил на Орфей и Кремона, не си изкарвам хляба с музика и не ми се дават луди пари (имам ги повярвай ми) за скъпи китари. На мен ми върши работа китарата.

 

^Лими, досега сигурно съм похабил околко 10 комплекта Еликсир..на мен ми звучат като тенекия... въпросните струни за които говоря надживяха и тях ..звучат и по добре...Не са на Стаг... :thx:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.