Jump to content
Българският форум за музиканти

"Късите Вълни"


MDFk

Recommended Posts

Интересно ми е какво мислят нашите клавиристи за тази марка синтезатори.А и не сте я споменавали досега.Кажето си мнението,някой пипал ли е такова чудо,притежава ли,кви пари са...такива работи.

Все пак Ричард Райт от Пинк Флойд Свири с тази марка,така както и Джордан Ръдес от Дрийм Тиатър..зна4и не са шега работа.А и просто и на мен ми е интересно ;) .

Та така,кажете си мнението.. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 65
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Интересно ми е какво мислят нашите клавиристи за тази марка синтезатори.А и не сте я споменавали досега.Кажето си мнението,някой пипал ли е такова чудо,притежава ли,кви пари са...такива работи.

Все пак Ричард Райт от Пинк Флойд Свири с тази марка,така както и Джордан Ръдес от Дрийм Тиатър..зна4и не са шега работа.А и просто и на мен ми е интересно ;) .

Та така,кажете си мнението.. :rolleyes:

Свирят, защото им плащат ;) Навремето Yamaha са давали луди пари на Святослав Рихтер, за да свири на техен роял... Така че фактът, че някой известен музикант свири на даден инструмент, не означава непременно, че това е изцяло само негов избор.

 

Аз съм свирил на едно електронно пиано Kurzweil, което беше ужасно скъпо, а като клавиатура беше жалко! Като звук горе-долу ставаше, но не може да се сравнява с Yamaha и Roland. Но като цяло съм чувал, че са скъпи за това, което предлагат - не че са иначе лоши.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм свирил на едно електронно пиано Kurzweil, което беше ужасно скъпо, а като клавиатура беше жалко! Като звук горе-долу ставаше, но не може да се сравнява с Yamaha и Roland. Но като цяло съм чувал, че са скъпи за това, което предлагат - не че са иначе лоши.

Аха..интересно ми беше,защото през 74та за записите на "Дарк Сайд ъф Дъ Муун" Флойд са използвали маса разли4ни синтезатори и джаджи,а през 95та на лайва("Pulse") който имат използват 2 Курцвайла всеки(щото имат и гост клавирист),и вадят същите звуци.Това е нормално,ако са правили ефектите в тандем и са им били дадени параметрите които са били необходими. Значи не си стpуват толкова,колкото другите..(знам ли впрочем :think: )..

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

култови синтезатори :rolleyes: въпреки че лично аз се кефя на ямаха,вирус,ему и такива ми ти работи.наи-много се кефя на фендер пиано,примерно марк2 или нещо от сорта ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

74-тя година синтитата са били моно или 4 гласни. Освен това не са имали памет и за да си направи бленда му е трябвало бя време да върти копченца, жакове потенциометри и други разни! :) За това за да свири на живо сам му трябвали повечко с готови звуци - направени :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

еми то заради това излизат постоянно нови модели на синтезатори.кой от кой с по хубави готови бленди!фендер пиано :D и нищо повече!а,може и някакво мугче :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...
еми то заради това излизат постоянно нови модели на синтезатори.кой от кой с по хубави готови бленди!фендер пиано :headbang: и нищо повече!а,може и някакво мугче :P

абсолютно си прав :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма по-хубаво от истинските инструменти.колкото и да е добър семпъла в който и да е синт,никога няма да е като истинския :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами да,но лошото е,че не се намира лесно хубаво фендер пиано в добро състояние:(Mark II e бруталия,но уви го няма никъде....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В сме има едно, дълго време стоя в гаража под купчина боклуци, докато най-накрая не дойде пианистът на Гараж Махал да им каже, че са луди да не се грижат за такова нещо и оттогава пианото е в кабинета на прасето. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много искам да си имам!ама много!някой ако нещо разбере евентуално някой да се излъже да си продава фендер пианото,да свирка!!!!веднага долитам!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз наскоро пипах едно MK1 - верно, че то не беше и в много добро състояние, ама честно казано ми се струва, че това на Нейтив Инструментс не му отстъпва като звук, а има и много други предимства. Знам, че сигурно няма да се съгласите но това е моето мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.