Jump to content
Българският форум за музиканти

Мисля да почвам да свиря на барабани


Recommended Posts

Извинявам се, и аз се включвам с още по-голямо закъснение ама другите са пропуснали да отбележат един от най-важните аспекти - трябва да се разбираш с учителя. Сега ще поясня.

 

Да, може да се научиш и сам вероятно. На днешно време информация и за четене и гледане и слушане -бол, и никой тук не те познава и не те знае какъв си - може да си роден талант, не знаем. Повечето обаче прибягват до учител. Аз лично гледах из сайтовете обяви за учители. Звънях на няколко и накрая се видях с двама. Първия беше стара школа, втория беше с модерно мислене.

 

Не помня името на първия ама беше недалече от парка Заимов в София. Всъщност не ми стана ясно ти в кой град си, ама ще говоря за опита ми в София. Та пича беше олдскуул и ми връчи едно малко барабанче само и ме накара за упражнение само да тупам ритмично за тренинг на ритмичноста. Повечето народ ще ти препоръча тоя начин на обучение, само дето аз не бях сигурен дали барабаните изобщо ще ми харесат и исках място където да пробвам на цял комплект малко оттук-оттам за да добия представа що е то, колко би ми се отдало, ще ми хареса ли и тн. Обаче пича ме гледаше с огромно недоверие предвид годините ми (тогава 34) и че просто искам някъде да опитам. Разбирам го ма като иска само 100% отдадени ученици с които ще се занимава поне 5г, да пише в обявата че само такива търси.

 

Втория се казва Румен и поне тогава беше в жк.Раковски в едно читалище. С този се разбрахме бързо - обясних какво искам и още първия ден го получих. Само жк.Раковски е далечко. Помня взимах някаква маршрутка от пред КФЦто на Лъвов Мост. Иначе той си е направил по-сносно училище именовал го е Drum Center Sofia. Има фейсбук страница - издири го. В общи линии за едната седмица дето го посещавах ми даде да придобия напълна представа за какво иде реч, без да изпада в олдскуул сантименталности.

 

А инак една препоръка от мен - той ми показа едни упражнения от една книжка. Аз книжката си я намерих в една тукашна книжарница и си я купих, но ако не ти се дават пари, има я в нета. Я да видим дали мога да ти я изнамеря...

 

Пробвай с тоя торент: http://kickass.to/stick-control-for-the-snare-drummer-myanonamouse-net-t3221314.html

 

stickcontrolcvr-2.jpg

 

Ползва се така - всички упражнения са номерирани. Почваш от страница 1, упражнение 1 и го правиш 10 пъти примерно. После упражнение 2 10 пъти и тн. Нотите ги познаваш коя колко звучи, остана само да ти кажа - под всяка нота пише "L" или "R" - това значи коя ръка трябва да изсвири тая нота - L)лява или R)дясна палка. Това е - супер просто е на първа страница и не трябва да те затрудни. Почваш бавно. Траш и Спийд-метъл темпото го забравяш - караш ако трябва с баладично, важното е упражнението да бъде изсвирено правилно и в ритъм.

 

Нещо такова изглеждат страниците с упражнения. Даже ако си купиш едни палки и една подложка за практика дори с тая картинка по-долу си готов за почване. Успех!

 

Stick%2BControl%2BLines%2B1%2Bto%2B8.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чел съм на много места за този Stick Control. Намерих книжката, малко даже разцъках упражненията вътре. Доста хора твърдят, че като я минеш един път с ръце и един път с крака и ставаш безсмъртен! ;)

 

Според мен е силно overrated, вътре просто има изредени всички комбинации на всичко каквото се сетиш. И сам можеш да си ги измислиш, стига да имаш елементарни познания относно нотни трайности, акценти, какво е флам...

 

За мен е супер досадно и НЕзабавно да пилиш по цял ден горните упражнения. Нямам мераци да изпреварвам Gavin Harrison (примерно), искам да свиря нещо за кеф. Така че не е за всеки това. И като го препоръчват на всеки начинаещ ми се струва, че искат да откажат младежите... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 .... извинете ме за оф-а, ама се сетих за един велик човек - съответно велик барабанист - който си беше записал част от партията горе-долу така "... бум-так-так-бум и така отковавам до края." Коментираше се тука във форума, в една тема за отстрел на дивеч,  та се сетих ... 

Редактирано от viksps
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 .... извинете ме за оф-а, ама се сетих за един велик човек - съответно велик барабанист - който си беше записал част от партията горе-долу така "... бум-так-так-бум и така отковавам до края." Коментираше се тука във форума, в една тема за отстрел на дивеч,  та се сетих ... 

"Туф-таф, туф-таф, брейк и отковавам до края"...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен е супер досадно и НЕзабавно да пилиш по цял ден горните упражнения. Нямам мераци да изпреварвам Gavin Harrison (примерно), искам да свиря нещо за кеф. Така че не е за всеки това. И като го препоръчват на всеки начинаещ ми се струва, че искат да откажат младежите... :)

 

Не ги отказват - просто каляват твоето кунг-фу и те правят нинджа :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.