Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Ами това са ми параметрите на микрофонния вход. Надявам се да са достатъчни, ако реша да заложа на този микрофон

ihBgCWC.png

Редактирано от gerenov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SM7B е страхотен микрофон, НО определено за да чуеш добър резултат ще ти трябва по-добър преамп ;) Мое мнение. KSM32 работи добре и с не толкова добри преампи :)

Междудругото Rode пуснаха нов микрофон преди месец-два - NT1 с по-малко високи, и според ревютата, бил по-добър от Nt1A.... Можеш да хвърлиш едно око - около 500лв е нов, а идва с холдър и поп филтър :)

Ноймана според мен си е оферта , дори и втора ръка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудесно, доколкото видях би свършил работа. Ако избера SM7B-то, така или иначе от USA ще ми остане някой лев да добавя и за Cloullifter-a

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твоята карта ur44  - има достатъчно усилване на микрофонните предусилватели - няма да ти трябва нищо допълнително. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам дали Ви прави впечетление, че на Gain Range пише: от +16 до +60дб...., което дефакто значи: 44дб, които според мен няма да бъдат достатъчни за SM7B - моя мнение :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще имам възможност директно да тествам SM7B-то тези дни и ще видя с гейна какво се случва. 

Пробвах NT1A и вокалът звучи доста по-цялостно от AKG-то, което имам.

Като запиша и SM7B-то, ще постна отделните записи :)  :singer:

тенкю пийпъли

:metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Стана ясно - гейнът е на макс. Ако ще е SM7B-то, ще трябва да докарам и гейн с кофите :)))

 

Прилагам резултатите от тестовете. Три микрофона - AKG C3000B, RODE NT1A и SHURE SM7B.

 

http://dox.bg/files/dw?a=b2905579e9

Благодаря на blr за невероятния следобед с тестванията на NT1A, и на разбойник за възможността да пробвам SM7B!

Вътре в линка са две папки - едната е само вокала (записите не са лабораторни - при еднакви условия за всеки микрофон, и гласът ми също си прави каквото си иска, но доколкото може, мисля че става ясно кой микрофон какъв нюанс дава ), а другата - песента с всеки микрофон, смесен уж за да пасне.

За смесването в песните, освен изравняването на силата на записите от различните микрофони, съм ползвал EQ по следния начин (след EQ-то всичко си е същото, както в оригинала):

AKG C3000B -  hi-pass 200Hz и  4,3 kHz +2dB с почти минимално Q (0,2)

RODE NT1A - hi-pass 200Hz 

SHURE SM7B  - hi-pass 200Hz и  5,7 kHz +2dB с почти минимално Q (0,2)

 

От трите микрофона, доколкото успявам вече нещо да разбера, най-натурален ми се струва NT1A-то. Като цяло, всеки един от трите има по нещо интересно,но всъщност Разбойник и Patzo се оказаха прави, че за нещо по-значително като разлика в звученето си трябва сериозна инвестиция.

Така че мисленето продължава :)

Редактирано от gerenov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От това, което чух на SM7B май ще му трябва бая по-добър предусилвател за да звукне, както може. Пазиш ли трака с 565SD, ще е интересно да чуем и него за сравнение, не че очаквам чудеса.

 

ПП: hi-pass на 200 Хц не ти ли е високо? Аз не бих посмял да режа даже и женски вокали по-високо 100 Хц.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще го метна и него утре. Днес ми се стори, че под 200hZ малко много става с другите инструменти, но ще направя и тест с по-нисък high-pass. Дам, SM7B-то му трябва много гейн, бях буквално залепен за дунапрена, което не е ок 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе то и Шур 58 е динамичен, ама и мънкащи певци излизат нормално. 
Предусилвателят на интерфейса ти ще пасне на някой кондензаторен микрофон. Все пак помисли и за варианта, който ти показах, ако ще ползваш седмицата - никак не е лош.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ако ще е SHURE SM7B, cloudlifter-a е ок, обаче май ще изчакам за повече парици и да взема една ISA One analogue, та да минавам през линейните входове на интерфейса - така и така преамповете като не достигат, защо да навързвам два един след друг, дори и да е само clean gain Cloudlifter-a. Може и да греша разбира се :)

 

blr, 565SD е налице :)

http://dox.bg/files/dw?a=c71d0e49cd

 

Hi-pass 100Hz и +1,5 db при 6,3kHz

 

 

Днес SM7B-то ми харесва повече, сигурно щото луната е във Водолей  :singer:

Редактирано от gerenov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От сравняването на записите, особено на двата динамични микрофона, оставам с убеждението, че предусилвателят съвсем не е на ниво за добър микрофон, не само като налично усилване. Съвсем правилно си се ориентирал към нещо далеч по-добро. И аз не бих вързал две усилващи устройства последователно, особено ако се цели качествен звук от микрофон. Няма как да искаме чудеса от тези звукови карти и ако на конвертори са ги докарали да звучат прилично, то за предусилвателите няма как да стане в тези ценови класове.

 

ПП: Спомням си по чужбините навремето един тонинженер беше казал, че за предусилвател трябва да платиш поне толкова, колкото си платил за микрофона, а най-добре е доста повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.