Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Смятам да си взема кондензаторен кардиоиден микрофон с голяма мембрана за домашното студио. За запис на вокали.

Бюджетът ми не е голям(той и гласецът ми е измъчен, хахахах) - 600лв плюс-минус 100лв.

В момента съм с AKG C3000B и ми се ще да имам възможност за експерименти с още един микрофон.

Това, което e като минус в AKG-то е, че усещам някаква липса в честотния диапазон и малко изкуствени високи честоти(>8kHz), които в моя случай не водят до повече детайлност.

Това  са данните на на AKG-то


 

Понеже са ме питали за семпли на гласа ми, ето трак само с моя вокал: 


Единият вариант е както е записан от AKG-то, на другият (може и да е смешна профанска идея) съм сложил нещо като Reverse EQ Curve, да компенсира EQ кривата на AKG-то от спецификациитe за уж някакъв flat резултат.

Част е от тая сонг:


 

Наистина нямам представа кой микрофон би бил подходящ за целта. Засега само съм метнал око на Rode NT1000, като за съжаление (освен ясните голяма мембрана, кардиоиден)  съм се ориентирал по параметрите на EQ кривата:


 

Всякакви идеи са добре дошли!

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо, парчето е страхотно! Поздравления, наистина ми хареса много и като музика и като изпълнение, а и като запис.

 

Повечето микрофони в ниския и не толкова нисък ценови клас имат точно тази "гърбица" в амплитудно-честотната си характеристика, а и повечето такива микрофонни предусилватели не са са съвсем прозрачни в този диапазон. Идеята за компенсиращия еквилайзер съвсем не е смешна, а е напълно легитимна студийна практика, добре си се сетил и добре си го осъществил.

 

Прослушах вокалния трак на слушалки и ми прави впечатление, че "p" и  "b" звуците са малко силни, ползваш ли pop-filter?

 

Аз от известно време имам Rode NT1A, който избрах именно поради факта, че е малко по-меко звучащ от останалите микрофони в този ценови клас. Ако искаш, драсни едно ЛС и можем да организираме проба в моята музикална работилница.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако накрая се спреш на Rode - си вземи RODE NT2-A вместо Rode NT1000 - разлика в цената почти няма. А получаваш свен кардиоида и осмица и омни като насоченост,плюс сряз на 40 или 80херца и пад. Аз имам такъв и съм доволен - като за тия пари

Rode NT1A - също не е лош вариант, но гледам че си се насочил към нещо "по" и NT2-A е по-добрия избор. Имал съм за кратко по старата версия Rode NT1 и звучеше много остро във високите. 

Ако имаш възможност да вземеш от щатите audio technica at4040 - също много добро микрофонче в този ценови диапазон, но в европа е скъп - не си заслужава. 

Твоя микрофон така като гледам също не е лош - тъй че не очаквай разлики до небесата. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре си инвестирай парите в хубав преамп.

Хвърлил съм око на една Isa One, но по-натам ще успея да заделя нещо за преамп

 

 

 

Първо, парчето е страхотно! Поздравления, наистина ми хареса много и като музика и като изпълнение, а и като запис.

 

Повечето микрофони в ниския и не толкова нисък ценови клас имат точно тази "гърбица" в амплитудно-честотната си характеристика, а и повечето такива микрофонни предусилватели не са са съвсем прозрачни в този диапазон. Идеята за компенсиращия еквилайзер съвсем не е смешна, а е напълно легитимна студийна практика, добре си се сетил и добре си го осъществил.

 

Прослушах вокалния трак на слушалки и ми прави впечатление, че "p" и  "b" звуците са малко силни, ползваш ли pop-filter?

 

Аз от известно време имам Rode NT1A, който избрах именно поради факта, че е малко по-меко звучащ от останалите микрофони в този ценови клас. Ако искаш, драсни едно ЛС и можем да организираме проба в моята музикална работилница.

Мерси за мнението и добрите впечатления от песента!

Ползвам шибан чорапогащник, 100% ликра, освен това пея много близо до микрофона (направо съм залепен на поп-а) заради шумната улица на която сме, както и охлаждането на PC-то. Харесал съм интересен поп филтър (http://www.soundonsound.com/sos/feb14/articles/hakan-p110-popkiller.htm), но ще си взема само пяната, че с gooseneck-а ще ми излезе златно :)

Интересно ми е да чуя NT1-a-то, ще пиша тия дни като се поосвободя малко

 

 

 

Ако имаш възможност да вземеш от щатите audio technica at4040 - също много добро микрофонче в този ценови диапазон, но в европа е скъп - не си заслужава. 

Твоя микрофон така като гледам също не е лош - тъй че не очаквай разлики до небесата. 

Един приятел скоро се връща, проверих цената в :едно LA store - $300 е, направо далавера, човек, като видях цената тука и...

Ще видя с RODE-то как стоят нещата и ще го мисля и този вариант евентуално

 

Аз бих взел втора ръка Neumann TLM 102 ;) Не толкова голяма мембрана, но пък доста сериозен звук ...

Трябва много да дебна. Преди малко проверих в US ebay-a, в единия от търговете оставаха 3 часа до края, и цената беше подминала $400. Зор ще е да издебна поносима цена. Малко ми е и притеснено за 2-а ръка микрофони

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочети малко за Shure SM-7 b !Може да ти допадне  . И ако ти го донесат от Америка, ще ти излезе на цената,която си си определил 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мнооооого приятна изненада от SM7-b, въпреки че е динамичен и предимно броадкаст. Добра и постоянна тяга има при близките вокали, или поне това е което чух от едно сравнение между SM7b и AKG C214 

AKG-то тук прибавя точно тия високи както моето AKG , на които не съм много фен 

http://youtu.be/oiEHO8EnRP0?t=1m35s

 

Засега изборът ми се свежда до три микрофона:

Rode NT2A/NT1A

Audio Technica AT4040

Shure SM7B

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си от София можем да се разберем да пробваш моя SM7B, пиши ми на ЛС.

 

Ако искаш осезаем ъпгрейд според мен трябва да отделиш повече средства - в този ценови диапазон е много вероятно всеки от микрофоните да не ти допадне с нещо. Много харесвам и бих препоръчал Shure KSM32, но дори купен от Щатите ще надхвърли финансовия лимит, който си дал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като е хубаво симпатичните хора във форума да си помагат, допълвам Разбойник - ако искаш да пробваш NT2A, пиши.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи вече имаш предложения за проба на цели три микрофона. Моето предложение за NT1A остава. Може да се организира нещо, като shootout.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.