Jump to content
Българският форум за музиканти

композиция и аранжимент на песен


Recommended Posts

Здравейте,имам предложение да направя композиция и аранжимент на поп-фолк парче,някой знае ли как вървят цените за такъв вид работа?

Въпросът ми е насочен най-вече към хората във форума,които композират песни и им се заплаща за това.

 

Правил съм и друг път песни ,но досега само на познати и цената е била символична.Не съм се замислял за реалната тарифа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОСНОВНО ПРАВИЛО

ЦЕНАТА НА ЕДНА СТОКА СЕ ОПРЕДЕЛЯ ОТ ТОВА:

- ДАЛИ ИМА НЯКОЙ КОЙТО ДА Е ГОТОВ ДА ПЛАТИ ОРЕДЕЛЕНАТА ЦЕНА ЗА ДА ПРИТЕЖАВА СТОКАТА -

 

Сам се справяй, прецени си на кого я продаваш и колко да получаваш после - ако се разберет за авторски. Ако обаче ти обещаят авторски - направи си сметка как ще контролираш обявените от купувача на песента продажби....

 

Ако просто кърпиш положението - вземи колкото искаш и бягай

Ако не ти платят не давай нищо после няма да ти платят.

По някакъв начин - ако се съмняваш в купувача направи така че и други да знаят какво си дал и че си го писал ти.

 

това просто като А-Б на продажбата.

Ако някой иска да те извърти с кинтите - винаги може да го направи. Внимавай

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен 400 - 600 лв

според зависи

 

на Азис искай 2000 :D

а сьм и чувал, че някои певици от поп фолка си плащат в натура :D

(непроверена информация ала Иво Нинджев - ала нямам нишо против да я проверя тая работа с макам хиджасите)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

300-500 ойро искай, после на диска ще пише ли, че ти си композитора или.... :) не ми се верва, ако искаш да си изкарваш леба може и по-малко да вземеш стига да пише твоето име, създай си име и после :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз работя с няколко цицорести певици :singer: :inlove:

и до ден днешен повече от 250 лв не съм им взимал на

аранжимент, НО карам композитора на парчето, обикновенно е някой кръчмар клавирист, да ми го даде на дискета в миди формт, щото така си спестявам доста гловоболия да свиря аз :curse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то при тая конюктура тайната е ясна...

 

Успех все пак...

 

Влад

Редактирано от Vlad
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз работя с няколко цицорести певици :ph34r: :inlove:

и до ден днешен повече от 250 лв не съм им взимал на

аранжимент, НО карам композитора на парчето, обикновенно е някой кръчмар клавирист, да ми го даде на дискета в миди формт, щото така си спестявам доста гловоболия да свиря аз :D

За да не повтарям вече написаното!

А и все си мисля ,че в твоя случай е точно така ето ти кинтите,земи ти диска и толкова!

Повечето от тях също намират кинти от спонсори,така че замисли се още колко хора разчитате на подялбата на 5-6 бона.

Чак и в обложката да те вписват става дълга и широка,тук вече замесваме и поста на @jabatajabata,грабваи кинтите и това е!

Виж ако ти е заявка от някоя по-нагоре в бранша,Азис + Китаеца = ВИЛ,Глория,Гергана и всекви такива минджи,тога мисли и за авторски права-те продават"вервай ми"!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам проверена информация, че авторска песен за певци от ранга на Азис - 3000 - 5000 лева, това включва и цената на студиото.

Вече голяма част от средна ръка изпълнителите плащат по 1500, 2000 лева за песен, въпреки, че аз не мога да намеря такива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,имам предложение да направя композиция и аранжимент на поп-фолк парче,някой знае ли как вървят цените за такъв вид работа?

Въпросът ми е насочен най-вече към хората във форума,които композират песни и им се заплаща за това.

 

Правил съм и друг път песни ,но досега само на познати и цената е била символична.Не съм се замислял за реалната тарифа...

Аз лично генерирам цена на база на часовете които ми трябват да свърша работата. За твоята поръчка около 500лв .

 

Успех :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Мисля, че цените които се обсъждат тук са малко странни. Аз взимам по 200 лв. и не мога да се оплача от малко поръчки. Може пък и да правя грешка. Чуйте някои от нещата, които съм направил и ми кажете, дали се минавам!!

:)

Една от мойте страници

или

Лика Ешкенази

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.