Jump to content
Българският форум за музиканти

Dunlop 7 и 8 - струнни комплекти


Recommended Posts

Dunlop усетиха, че се създава пазарна ниша за подобни китари и започнаха да правят това, което DR произвеждат от доста време. Надявам се само да се сетят да развият малко 8-ма струна, за да влиза в ключа без проблем.

 

В раздел Нови за 2014:

 

http://www.jimdunlop.com/products/new

 

NickelWound7String-11.png

 

NickelWound8String-11.png

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само от 10-ки нагоре ли са? И да, вече разбирам защо се драпва басът, ако някой китарист свири на толкова много струни, 74 си е направо струна за бас. Предполагам, че стандартно тези китари са правени за по-дебели струни, но да питам все пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тези струни може ли да се ползва нормално перце 1.2 мм? Извинявай за спама, като ми отговориш, ако искаш си разчисти темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да свириш с квото ти душа иска стига да ти е удобно. Аз свиря с всичко между 1 и 2мм. Ola Englund свири с 0.7мм на 7 и 8 струнни китари - въпрос на лични предпочитания. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло качеството на Дънлоп няма нищо общо с ДР,първите свършват за седмица,а с Др мога да карам и месец.Като се доближават до Еликсир но без глухия им тон,който не харесвам.А струна не съм късал не мога да си спомня откога.Така се спестява особено с 4-5 китари,коитода се поддържат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Толкова са ми китарите. 2 са с DR, 2 с Dunlop и 1 с Ernie Ball. Dunlop са най-малко издържливи, дори едни ми бяха ръждясали в запечатан плик, но чак 1 седмица само да държат не е. Зависи колко се потиш и дали ги чистиш. С кърпичка и FastFeet издържат около месец с 2-3 часа свирене на ден. DR са доста добри, но ги няма навсякъде. Ще ги пробвам тези като излязат, защото ми е интересно дали са съобразили да развият малко 8-ма струна като при DR.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

 

 С кърпичка и FastFeet издържат около месец с 2-3 часа свирене на ден.

Да нямаш грешка, Гошо? Не беше ли FastFret?

 

Не се става guitar master само с бързи ръчички, трябват и бързи крачета!  :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Ola Englund не е капацитет за сравнение различно от това на рекламно лице с много демота на различни "ампове" звучащи еднотипно. В което няма нищо лошо това му харесва, това прави а и може да го прави.

Дайте сравнение примерно с Тony Macalpine или Tosin Abasi

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

На Dunlop съм пробвал само 6-струнни комплекти (нормални както и Heavy Core серията им) и също не бях очарован. Не мисля, че ще е по-различно и с 7 и 8-струнните.
Аз също съм за DR. Честно казано нямаше да стигна до тях, ако не ми се бе наложило да търся 7 и 8-струнни комплекти, но в момента дори и да намеря друга марка "многострунни" комплекти не бих рискувал :D .
А за перцата - гледах и Миша, че в някакъв момент е решил да свири с 0.46 mm...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

DR имат ли струни 10-60 (13,17,28,38,48 примерно) за 7 струнна китара?
Уж търсих, но не намирам. Може и в мен да е грешката де. Иначе съм установил, че това е размера, който ми е удобен, и не ми се експериментира с други. Но ако имат бих ги пробвал, щом ги хвалите толкова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.