Jump to content
Българският форум за музиканти

С молба за информация!


Stareca

Recommended Posts

Много благодарен ще бъда, ако някой може да ми сподели информация за тази китара :

 

http://www.snimka.bg/?profile,uploadinfo;aid=467138;page=1;#paging

 

Въпросът ми е за последната китара, марка Suzuki.

 

http://kiril61.snimka.bg/hobby/my-guitars.467138.32872447

 

Благодаря предварително!

Редактирано от Stareca
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Suzuki е компания съществуваща още преди втората световна война.Тясно специализирала в производството на акустични инструменти.След края на войната благодарение на "братският" американски народ и съюзниците, много от японските производсва са преструктурирани или закрити изобщо.Така Suzuki се разцепва на две по-малки компании, от една страна Kiso Suzuki(Suzuki Violin Company),от друга Nagoya Suzuki(Nagoya Suzuki Violin Company).От 50-те до края на съществуването им, двете компании, освен техните инструменти, произвеждат и инструменти с други марки(външни поръчки) - Iwama Trading; CSL Gypsy; Tomson; Kansas; Takeharu; Halifax и др. Вероятно въпросните с леки изключения (Takeharu), са използвали само базата и са едни от излезлите на пазара с така добре познатите ни японски копия/реплики на известни модели и марки китари.
Suzuki Violin Company, спира да работи през 1987. Компанията продава машините и останалият материал(заготовки) на ESP.
Nagoya Suzuki, спира да прави китари през 1989г., мисля че за момента се е специализирал в производството на щрайхови инструменти.

Предполагам търсиш информация не толкова за фирмата, а по-скоро те интересува китарата, но с оглед на това че японците са правили какви ли не изгъзици(в добрият смисъл), тук ударих на камък. Най-близкото е една снимка на подобен модел/форма на тялото от каталог на Suzuki:

988685_609271929106372_1800965477_n.jpg?
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изключително изчерпателно! Благодаря! Наистина, основно ме интересуваше инфо за китарата, но повече знание е по -добре от по-малко!

А самия инструмент е класен, наистина! В последните 3-4 години през ръцете ми минаха, има -няма, 60 тина китари, но по-добро не бях пипал.

Нямам предвим Гибсън, Виджие или нещо от високите класове- за тях наистина нямам ясна представа, но Епифони, крамери, фендери, фернандес, ямаха, инди, рейвън- да!

Отново благодаря, а и на японците - за изгъзицата!

Поздрави от един фен!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.