Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем със звукова система домашно кино 5.1


Recommended Posts

Здравейте,
Имам проблем с ремонта на моят суббуфер на системата ми за домашно кино (която всъщност използвам за озвучаване от лаптопа ми). До скоро системата ми стоеше у един приятел във Велико Търново, който нямах възможност да открия, но наскоро се намерихме и най-накрая си получих отново суббуфера. Проблемът е там, че приятелят ми е изгубил дистанционното на системата и на всичкото отгоре няма спомени къде, как и защо. Лошото в същия момент е, че аз нямам спомени каква марка беше самата система и какъв модел.
Днес ходих в един магазин, където много хора ходят с проблеми по техните аудио системи или проблеми от друг характер, но свързани главно с озвучаването на кола, апартамент и т.н. Човекът, който отговаря за магазина и извършва ремонтите, опита да ремонтира буфера ми с универсално дистанционно, което всъщност не успя да намери нужният код за да може да се работи с него. Проблемът е, че и самият суббуфер е като се пусне в контакта е в режим "Stand by" и е нужно на всякаква цена да се използва дистанционно за да може да бъде включено, иначе продавачът в магазина ми каза, че можело да се направи със копче за усилване и намаляне, но единственият проблем си остава как да преодолеем режима Stand by.
Искам да попитам, ако някой знае и е имал същия проблем, дали може да се разреши това по някакъв начин и дали дори след като не се знае марката и модела на самата система, има шанс отново да прослушам музика от нея?
БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ, КОИТО ЩЕ ИЗКАЖАТ МНЕНИЕ И БИХА МИ ПОМОГНАЛИ!  :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не може да няма някакво име, марка, модел поне.

Направи няколко снимки - отзад, отпред. Където има някакви знаци.

Виж и на останалите компоненти дали няма някакви обозначения. Снимай и тях.

После качи тук снимките за да ги видят различни хора.

Снимките да са качествени и да може да се чете от тях, за да има смисъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като за начало, огледай за надписи по кутията и платката.

По принцип, този форум няма такива теми като основен фокус.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.