Jump to content
Българският форум за музиканти

Питане за софтуер


midimann

Recommended Posts

Благодаря за мнението! Най-доброто винаги струва нещо, затова иде реч. Кое е най-доброто да се купи, не да се тегли и отсява. За целта правиш проучване и веднъж инвестираш без значение на цената. После твориш, работиш, оставаш доволен от резултата. Поне аз така мисля. Та въпроса може да се зададе и по друг начин. Коя е програмата или програмите, които използват най-добрите музиканти, групи, певци, певици, композитори и.т.н.т.  Мисля, че по това можем да се ориентираме до голяма степен. Допускам да има развитие и с някаква комбинация. Например в момента действам със Studio One и довършвам с Adobe Audition - нея използвам само за вдигане на нивото, чрез компресора. Интересува ме има ли специална програма за финализиране на музикалния проект, за вдигане нивото и качество? Добър и успешен ден!   :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Pro Tools, Logic Pro, Cubase са май по-основните използвани в студиа. Имат си плъгини, за да направиш всичко от запис до микс и мастъринг на доста високо ниво. Тей че харесваш едната, захващаш се и това е.

 

Качество се прави трудно и то зависи от 400 неща по веригара, не от един софт накрая. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички изредени, според предпочитанията. Резултатите зависят предимно от други фактори, сред които използваните плъгини, задклавиатурното устройство, мониторите, помещението... Аз съм се установил на Pro Tools. През времето съм използвал още Cubase и Samplitude, закратко Sonar. Що се отнася до плъгините - iZotope, Waves, Lexicon, FabFilter.

Adobe Audition използвам за редактиране, за запис що се отнася до трансфер от аналогови източници с последваща обработка, за анализ. С предпочитание към версия 2.0 отпреди десет години. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Здравейте! Имам една пиано клавиатура Evolution's music system Pro 49C, обаче загубих инсталационния диск на програмата и сега не мога да я ползвам...

Влизам във всеки музикален магазин, където и да ходя, и в БГ, и навън, но никъде я няма.

Дали някой не я използва също или да знае къде мога да намеря инсталационен диск? Ще съм страшно благодарна за всякакво инфо. Благодаря предварително! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, но мислите ли, че не съм прекарала доста време в търсене в интернет, преди да питам и тук?... Просто се надявам, че някой друг също използва същата програма или знае нещо по въпроса :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако беше така щеше да видиш този линк: https://xdkxmzsnc.files.wordpress.com/2015/04/evolution-e-keys-49-usb-drivers.pdf

 

На втората страница от резултатите.

Редактирано от dontwarrior
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Като гледам адреса на сайта от който е свален документа и особено съдържанието му след втора страница, аз лично не бих посмял да сваля и инсталирам файла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време и аз бях изгубил инсталационен диск , писах на производителя в официалния сайт и те ми изпратиха драйвърите,които отдавна бяха свалени от секцията за download

Редактирано от enuffZnuff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.