Jump to content
Българският форум за музиканти

Опаковане на китара


filip.guitar

Recommended Posts

Ще си продавам китарата (Скуайер страт), но нямам подходящ кашон за евентуално пращане. Разполагам само с мек калъф. Как бихте я опаковали ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето една практична тема.

Аз бих се разходил до близките музикални магазини и бих ги попитал дали нямат излишен кашон. Понякога хората си купуват китара и калъф/ куфар и не искат кашона. Не вярвам да ти откажат ако имат нещо излишно в склада. Ако нямат, ще трябва да си купиш голямо количество bubble wrap, да я опаковаш в няколко пласта и да използваш здраво тиксо. Ако намериш и друг мек материал; листове дунапрен или полиуретан, сложи и тях. Ако намериш друг голям кашон, можеш да го прекроиш, така че да побере китарата. Преди време така ми изпратиха синтезатор в преправен кашон от телевизор ;).

Няма да е лошо и да си застраховаш пратката за съответната продажна цена и да я обявиш за чуплива стока. Това ще оскъпи транспорта, но купувачът би трябвало да поема разхода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пращал съм и съм получавал китари и басове така - в мек калъф, а вътре около главата и по ръбовете на тялото долу - колкото пласта картон може да се събере в калъфа. И с Еконт декларираш като чупливо.

 

Ако намериш кашон е по-добре, питай Камен дали няма някой. Успех! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Аз бих се разходил до близките музикални магазини и бих ги попитал дали нямат излишен кашон. Понякога хората си купуват китара и калъф/ куфар и не искат кашона.

:thumbs_up:

 

Даже не е нужно да ходиш. Звънкаш питаш и ако имат отиваш и го взимаш. Аз така направих като продадох една китара. Всичко беше точно, даже и пари не ми искаха, е почерпих по биричка  :whistle:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

или купуваш за 100 лева твърд калъф и не се занимаваш с глупости

.... освен ако и скуайър-а не струва 100 лв.

 

 

Може да си продаде китарата, а куфара да си го запази

Праща по куриер, куриера оставя китарата и му връща куфара с обратна пратка

Нито е скъпо, нито е сложно, а така вероятността китарата да пристигне здрава е значително по-голяма

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.