Jump to content
Българският форум за музиканти

Учител (педагог) за китара на 6 годишен младеж


Recommended Posts

 Синът ми проявява голям интерес към китарата , въпреки , че аз никога не съм му натрапвал или споменавал , че бих се радвал да се учи да свири. Сега тактуваме и се учим да броим . Нивото му е = 0 . Просто има желание и преди няколко дена ми каза , че си е събрал 80 лв и иска китара. Пообиколихме и си хареса тази

7150520x.jpg

 

Е тати ще доплати разликата , ама друго е после да казва "аз си събрах пари и си купих първата китара" Въпреки, че е 1/2 мисля , че му е доста удобна за сега . Знам , че ще му умалее след  2 години , но по-добре да започне на удобна китара , апък ако има желание още 2 години ще вземем друга. Аз бих могъл да му обясня някой начални неща , но мисля , че е по-редно да го направи човек , който има подход и методика за деца (че мен ме напушва на шамари) . Има различни школи по китара , които проучих , но ако някой има впечатления бих се радвал да сподели. И Също дали да не вземем 3/4 за да свикне отсега с малко по-голяма китара . Утре ще я взимаме , така че е спешно  :rolleyes:

 "Както му е удобно" не е аргумент , понеже той ми казва , че е най удобен баса ми.  

Благодаря за вниманието от името на Христо .

Редактирано от Басурендер
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голям сладур!

Тази така му е паснала и ще му е удобна като за начало. Пък най-важното за начинаещ - китарата да му е удобна. 

Само цветът нещо не ми хваща окото. Пък като порасне и се понаучи ще мине на по-голяма.

Дали учител или школи, пробвай го първо с няколко акорда или му запиши Guitar Pro. Моят големия син с тази програма го хвана мерака.

 

Пък Аз съм самоук показаха ми два, три акорда и никога не съм ходил на уроци по китара. Виж на тамбура да. 

Редактирано от Krasi63
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май по-добре школи И учител. А кой учител - не мога да кажа, но се надявам съфорумците да дадат препоръки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледни само екшъна на първите три прага преди да я вземеш. Ако струните са прекалено високо, ще се мъчи доста с акордите и може да му омръзне бързо, а на доста от евтините китари за начинаещи е малко трудно да се направи бърз сетъп, защото грифовете/праговете им не са в ред и става малко играчка да се нагласи. На 6 годишна възраст 1/2-ката ще му пасне идеално. На по-големите хлапета (8-9 г.) обикновено им препоръчвам 3/4ти като размер, заедно с каподастер, за по-лесно. Hohner е най-добрият вариант като цена-качество, на който съм попадал досега. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Погледни само екшъна на първите три прага преди да я вземеш. Ако струните са прекалено високо, ще се мъчи доста с акордите и може да му омръзне бързо, а на доста от евтините китари за начинаещи е малко трудно да се направи бърз сетъп, защото грифовете/праговете им не са в ред и става малко играчка да се нагласи. На 6 годишна възраст 1/2-ката ще му пасне идеално. На по-големите хлапета (8-9 г.) обикновено им препоръчвам 3/4ти като размер, заедно с каподастер, за по-лесно. Hohner е най-добрият вариант като цена-качество, на който съм попадал досега. 

За мен китарата е перфектна.Той си хваща баре на 3-4 струни от самосебеси - опитва се просто да ме имитира и ли някой друг . Никога не съм го учил - прави се на Джими. Екшъна е много нисък и китарката е страхотна . Звучи перфектно. Аз не знам на тази китара какъв сетъп може да се направи...Въпросът е даскал да намерим ...Честно казано тази китара ми се струва скъпа за келеш , ама като си я харесал.... отделно същия модел мога да го взема от е-бай за около 16 лв по-евтино , но най малкото оценявам вниманието , което ни отделиха в магазина , понеже вече 3-4 пъти ходим да я пробваме , апък и лапето си иска ТОЧНО тази. 

Друго си е като стане звезда и да каже  "Събрах си пари и си купих първата китара - сам си  я избах...бях на 6 години "

Редактирано от Басурендер
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 6 годишен младеж може би е по-добре 3/4. Преподавал съм на деца между 6 и 12 в музикално училище и имаше всякакви случаи - на момче на 10 му е неудобна цяла китара, а момиче на 7 свиреше на цяла класическа с дебел гриф и нямаше проблеми. Индивидуално е! :) 

Иначе, най-важното за начинаещ музикант е да бъде вдъхновен да се упражнява, така че е много важно да го кефи китарата :) 

 

Rock'n'Roll :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намери Guitar Method на Will Schmid - Book 1. Струва $10. На издателство Hal Leonard.

В книгата стъпка по стъпка се обяснява архитектурата на Steel-string, Nylon-string и Electric китарите, настройка, постановка на тялото и двете ръце. Музикалните символи, нотите и тоновете на 1-ва, 2-ра струна и т.н. на първа позиция, а на третия урок ще свири "Одата на радостта" - химна на Европа. Може би не като Малмстийн, но има време и за това.

Много правилна методика и може да мине и без учител. Има още една книжка към нея с лесни и познати поп мелодии с диск. В ляво е акомпанимента, в дясно (на стереото) е изсвирена и мелодията.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.