Jump to content
Българският форум за музиканти

Винаги се кефя на такава китара, ама още не съм виждал на живо!


a_panov

Recommended Posts

Много грозни са ми тия Чапман... Повечето им натурани финиши (а имам чувството, че 95% от китарите им са именно така), изглеждат като секцията ми от 85година - грозни фурнири.

Не знам що не им удрят по някоя боя и вакса - на дали ще качи толкова много цената...

 

А и тая ако е 370 паунда - тва са си 860лв... Че той един Епифон Лес Пол Къстъм (произволно) е на тия цени (почти).

 

Пък може и наистина да си заслужават, не знам - не съм пробвал. Просто за тях тва са малко пари, а за нас - не точно.

Още повече - за такива пари човек може да си вземе втора ръка разни Епифони и Ибанес RG 4xx/5xx, та дори и Джаксъни, както е писал колегата.

 

Все марки, които имат повечко традиции.

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждал съм на снимки няколко инструмента произведени от Коцето (K.D.), които са ме оставяли с отворена уста и широко отворени очи, но никога не съм виждал такъв инструмент на живо. Надявам се, някой ден да стана притежател на такъв инструмент. Коцето има златни ръце.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коцето имa много крaсиви китaри, но съм ги гледaл сaмо нa снимки...

 

Инaче, дa споменa и мaлко по-евтини китaрки:

Всеки мaсово е нa мнение, че китaрите от нaй-ниския и среден клaс, идвaщи от изток, сa светлинни години по-нaпред, от преди 5-6 години.

Говорим си зa Китaй, Индонезия, Корея, не Япония.

 

Мисля тия дни дa се рaзходя и дa пробвaм твa-оновa. Нaй-вече Squire, щото имaм бaзa зa срaвнение.

Пък може и дa си купя някой... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем условно йерархията по качество може да се подреди така:

Индия

Китай

Индонезия

Корея

USA/Japan

 

Преди 20-на години термина "корейска копирка" беше символ за лошо качество.Отдавна вече не е така.Както GoldStar едно време бяха втора категория електроника,а сега,наричайки се LG,както и Samsung задружно мачкат,така и в изработката на китари корейците дръпнаха супер много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Indeed. Aз имaм един Squier, който мaй е от Индонезия, но не пише никъде, не пише и квa серия е... Общо-взето, кaто зa първa китaрa си мислех, че е нaй-гaдното нещо нa светa, a всъщност е еднa много приличнa китaрa, a зa пaрите си (260 новa) безценнa.

 

Ибaнесa ми също е от Индонезия и не могa дa се оплaчa.

 

A в Корея се произвеждaт ЛТД зa около и нaд 2к. Имa Ибaнес, близо до 2к от тaм пaк.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

80-тарските китари са редка простотия,може би в конкуренция с още по редката БГ простотия,когато почнаха да дупчат оригинални стари Леспол и Стратокастър за да им слагат флойдове...се ла ви.. :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

последните ми китари до една са произведени в корея, като говорим за дийн и креймър и всичките са изработени превъзходно. Не мога да кажа същото за индонезийските и китайските бройки, които преминаха през ръцете ми.

имам японски бас, който въпреки възрастта си е страхотем инструмент.

Мечтата ми е да пипна старовремски гибсън производство 60-те години от онези дето тежат по 10кг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Има,да,но поне 80 процента от рок музиката е записана с такива класики,

а защо трябва да се изкопира страт,само че с по-ръбеста форма ,"човка" на главата хъмбъкър и да му махнеш тон коректорите..

Мода  според мен,

както и да е всеки си има виждания,аз примерно много си се радвам на Телекастъра,а според маса хора е отвратително грозна и не ставаща за метъл китара :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Мечтата ми е да пипна старовремски гибсън производство 60-те години от онези дето тежат по 10кг.

Аз съм пипал една, мисля че е от 1959-та. Ужасно тежък, тромав и дърварски инструмент, обаче звучи един път! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих се примирил с грозния телекастър ако е махагонов с ЕМГ81-60.Това дали става за метъл зависи от този дето свири на него.Само цената не ми харесва,та затова не става за сега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно е въпрос на вкус, но не бих казал, че Telecaster е грозна китара. Минималистичен дизаин без нищо излишно и никакви "красоти", истински workhorse. Да не забравяме, че е на почти 65 години. Определено го предпочитам пред всякакви жицаджийски китари с една купчина хъмбъкери и ръбати форми, със заострени рогове и глави на грифа.

Относно качеството, не ги делете на държави, а на конкретни фабрики и ценови класове разбира се. Доскоро китайците не искарваха нищо читаво, но нещата, които запонаха да идват от завода на Фендер (Classic Vibe и Modern Player) според мен са по-добри дори и от мексиканските.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ blr, не съм съгласен с теб. Още преди 7-8 години имаше китайски фабрики, които имаха изключително качествена продукция, но не са правили инструменти в средния и нисък ценови клас. Например опитите на Parker да наложат акустичен модел китара бяха свързани точно с такова производство в Китай.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто не съм запознат с въпросните инструменти и фабрики. Писах за това, от което имам преки впечатления. Под "до скоро" имах предвид нещо от рода на 7-8 години. Ако не се лъжа, Fender започват производството на Classic Vibe в Китай именно някъде към 2007 година, а от миналата вече и инструменти брандирани, като Fender. И те не са в ниския ценови клас.

Мисълта ми беше друга, а именно че не може да се генерализира, че в държавата Х се произвеждат или не се произвеждат качествени инструменти. Всичко зависи от конкретната фабрика, оборудването и, качествения контрол, заплащането и подбора на работната ръка, материалите, които и се доставят...

Редактирано от blr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.