Jump to content
Българският форум за музиканти

Винаги се кефя на такава китара, ама още не съм виждал на живо!


a_panov

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

След дълги години ендорс с Фендер / използвайки най-вече Fender HM Strat / Greg Howe премина за няколко години през Suhr, Peavey, ESP, за да стигне до неизвестната до момента марка Laguna!

Имал съм възможността да тествам модела му Laguna LE924 и честно казано не съм очарован.

Не случайно Greg продължава да записва с Fender / включително го използва в някои от клиповете с Maragold /, а на някои от индивидуалните му гиг-ове свири с ESP!

Иначе е логично моделите на Steve Vai да имат повече продажби, при положение, че неговият ендорс с Ibanez датира от далечната 1987-ма и тяхното сътрудничеството е доста по-последователно.

 

 

DV016_Jpg_Large_500881.159_orange_R.jpg

 

Kramer-a на ACEI опрделено е интересен - Beretta ли е :)

Редактирано от atanas_shishkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Тва с ендорсмънта е малко ала-бала.

 

Phil X разправяше, че от ESP са му предложили ендорсмънт и са му дали Ltd Vyper fm-401, което е китара около 700-800 евра и избор от 2-3 цвята (заводските). За тва и сега е при Yamaha.

 

От друга страна Хетфийлд обясняваше през колко прототипа са мина, докато се спре на крайния вариант на Snakebyte-a. :D Името носи парата...

 

А явно Ибанес предоставят доста свобода на китаристите, щом си седят толкова години при тях, а не сменят Jackson, ESP, Dean, Caparison и пр.

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ами знам ли?

Първо Хетфийлд е с ESP от '88г,тоест от 26г.Относно Снейкбайта,това е оригинално Гибсън Експлорер,и многото прототипи са за да се избегнат авторските права.

Относно Ибанез,трябва да питаме Реб Бийч,Ричи Котзен,Петручи и още този онзи относно свободата за китаристите.

Ако под "свобода за китаристите" имаш предвид проценти лапаница може и да се съглася.

Иначе гореспоменатия Фил Екс,освен,че е голям образ,не мисля че е нещо,което си заслужава каквото и да било,имайки предвид,че ако не беше Ютуб нямаше и да сме чували за него...

Редактирано от ZLE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

l_40488-tmp88be.jpg

Навярно много от вас,които висят из youtube са наясно каква е тази китара, но все пак ако има някой,който не знае - Chapman Guitars ML-1 Swapm Ash. Много ми харесват S-type китарите на Чапман, но няма къде да се пробва тук. В интернет чета добри отзиви, но ми е интересно тук някой притежавал/пробвал ли е тази китарка и какво му е мнението?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То странни и неизвестни марки винаги ще има и те когато има възможност ще канят различни имена за да ги популяризират.Явно и на китаристите им се почесва егото като ги поканят от някоя екзотична фирма за китари.Ето една например http://www.manne.com/2014/03/03/taos-satin-8/

Сетих се за един пианист:

l_05fa954fd7bf9ec3f20ef5cded3d0d1d.jpg

И той мина през доста марки

Tony-TMAC_small.jpg

tony%20macalpine.jpg

4709-21.jpg

tonymacalpine1.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тони е голЕм.Помня видео уроците му дето се предаваха от ръка на ръка на VHS касетки.Беше с тази умопомрачителна прическа от първата снимка.

И накрая на буквите имаше:"Тony's Hair:едикойси,"Tony's make up:едикой си".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имах една лагуна за кратко време - може да се каже, че е прилична за обучение е прилична - грифа беше приличен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ба ли го!

Беше една с огромни ромбове за инлеи.Тук е въпроса Acei да изплюе камъчето какъв по дяволите е тоя Крамер с един хъмбакер и тон контрол :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

'80 години да имаш такива бели маратонки беше върхъ на сладоледа.

 

Та нали говорих за врачанеца с Карвините, ето го:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10202082266201768&set=a.1191651675034.2028428.1340644308&type=1

Просто има някой които са качествени има и такива ширпотреба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sylar,относно Chapman китарите Роб Чапман(китарист) и Том Андертън(собственик на магазин за муз.инструменти) ги започнаха като съдружници преди няколко години

направо на шега.В началото се предлагаха за 200 паунда и бяха made in UK със много лошо качество.После явно са се свързали с някои от многото корейски компании,които

ghostbuild-ват за всички и започнаха да предлагат корейски такива със прилично качество.Междувременно добавиха доста модели,като най-скъпия удря 600-700 паунда цена.

Китарата предлага доста хай-енд екстри като SD адаптори Floyd Rose Оригинал и .т.н.Обаче за 1500 лв. все си мисля,че може да се намери по-добро вложение.

В базара има доста китари,които са в чудесно състояние и са по-читави от Chapman.Също ако ти се занимава с ebay,може да търсиш и там.Ето няколко определени модела,които са по-добри от 90% от съвременните китари:

Fender Strat HM

Washburn KC-90/KC-100

Кramer Baretta/Pacer/Focus 6000

Ibanez RG 550/560/570

ВСЕКИ Jackson Professional в добро състояние.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ба ли го!

Беше една с огромни ромбове за инлеи.Тук е въпроса Acei да изплюе камъчето какъв по дяволите е тоя Крамер с един хъмбакер и тон контрол :)

Този Креймър е произведен 1999г в Корея. Научих за тази модификация като разглеждах историята на марката. После употребих едни почти 4г да го намеря и ей го в на сега при мен от съвсем скоро.

Тон контрола му е пуш-пул и дели адаптера за имитация на сингъл адаптер.

Взех я от един италианец музикант, който се е грижил много за нея, но пък я е скъсал от свирене, защото праговете са оглозгани, особено под трета струна. В същото време никъде не може да се намери драскотина, чукнато, ударено и т.н. Сега при първа възможност ще пътува към лютиер за смяна на прагове и сет-ъп за друг строй

Редактирано от Acei
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sylar,относно Chapman китарите Роб Чапман(китарист) и Том Андертън(собственик на магазин за муз.инструменти) ги започнаха като съдружници преди няколко години

направо на шега.В началото се предлагаха за 200 паунда и бяха made in UK със много лошо качество.После явно са се свързали с някои от многото корейски компании,които

ghostbuild-ват за всички и започнаха да предлагат корейски такива със прилично качество.Междувременно добавиха доста модели,като най-скъпия удря 600-700 паунда цена.

Китарата предлага доста хай-енд екстри като SD адаптори Floyd Rose Оригинал и .т.н.Обаче за 1500 лв. все си мисля,че може да се намери по-добро вложение.

В базара има доста китари,които са в чудесно състояние и са по-читави от Chapman.Също ако ти се занимава с ebay,може да търсиш и там.Ето няколко определени модела,които са по-добри от 90% от съвременните китари:

Fender Strat HM

Washburn KC-90/KC-100

Кramer Baretta/Pacer/Focus 6000

Ibanez RG 550/560/570

ВСЕКИ Jackson Professional в добро състояние.

Като цяло идеята ми беше дали някой е пробвал китарата, за да сподели отзиви откъм усещане - гриф,качество на изработката и т.н. Иначе фактите,които си ми написал съм наясно. Само,че от всичките Чапмани само 2 са с флойд - Bea Signature и ML-1 Hot Rod. Тази,която съм дал е с Wilkinson тремоло. Сигничърите влизат в ценовия клас от китари над 1000 лева,но горепосочената в магазина на Лий Андертън се продава за 369 паунда или казано по нашенски ~870 лв. И все пак се радвам,че не съм единствения обърнал внимание на тези китари. Даже преди време в базара гледах, че беше пуснат един сет точно от ML-1,така че ако е на някой регистриран ще се радвам ако драсне един два реда. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.