Jump to content
Българският форум за музиканти

G.Varbanov

Електрическа китара - Как да изберем (За начинаещи)

Recommended Posts

Гътри е номер 1!!!  :godbless:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти!

Определено ме изкуши със следващия ми избор, а именно електро-акустична или електрическа китара. 

А и смея да кажа, че ме насочи доста конкретно към това какво искам.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аферим машала бравос страхотна работа. Ей младежо защо не вземеш всичките си статии от този род да си ги събереш и да издадеш едно книжле :bravo:

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти :)

Някой ден евентуално ако се науча да свиря и хората се кефят на звука ми :> 

Иначе е много голословно.

Редактирано от G.Varbanov

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съфорумци, препоръчайте ми, моля, каква китара да си взема за най- начинаещ. Благодаря предварително! 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аристотел,прочети цялата тема и задай по конкретен въпрос.А относно китарата,тази която ти е по джоба,с уточнението да ти е УДОБНа.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и конкретен да зададеш май е все тая. :-) Може би трябва да кажеш 'Взех такава' и на момента ще ти обяснят каква е трябвало да вземеш. :-)

(с най-добри чувства надявам се имате хумор)

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Candid,прав си,но ти как би отговорил-пич иди и купи тази китара.

Или по правилно е-Внимавай огледай я от всякъде,пробвай я дали ти е удобна,вземи някой който разбира да ти помогне......

Това са най правилните съвети.Всичките тези подробности са описани в темата и трябва да се прочетат,и тогава въпросът им ще бъде по правилен.

Също никой не пише от къде е(в кой град живее демек)и като му кажеш иди в еди кой си магазин, ама аз съм от Каспичан,е Candid схвана ли

защо се сърдят съфорумците,и между другото дай ти отговор на тия въпроси които ти подчертах а,или ще питаш кои са.

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Candid,затова като отвориш ,Раздел-"КИТАРА" има няколко заглавия на тази тема,но явно няма кой да чете,нали. -

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С какъв вид китара е препоръчително да започна обучение?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Бихте ли дали още информация, т.е. какво ви се свири, на колко години сте, каква музика слушате, какви музиканти са ви впечатлили и други такива неща! Разкажете свободно ако желаете!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ с такава, на каквато искаш да свириш за в бъдеще.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сега се замислих, но не си спомних първата си китара. Тогава ми е било все-едно...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В наши дни, с толкова много неща, които могат да разсеят едно дете е важно каква ще е първата, защото всички се отказват в пъти по-лесно :>

• Like 2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

• Similar Content

• От viki_kitara
      Заповядайте на нашия китарен фестивал в гр. Силистра!
      Разгледайте сайта ни! 
      Гости ще бъдат Иван Лечев, Цветан Недялков, Веселин Койчев, Боян Дойчев, Николай Михайлов.
      Освен 4 концерта за 3 вечери, ще се проведат и 2 конкурса за електрическа и класическа китара!

http://dunavski-struni.com/bg/

Фестивал на китарата “Дунавски струни“ Силистра 2018 ще се проведе от 22-ри до 25-ти юни 2018 г. Организатори на събитието са Сдружение “Дунавски струни“ и Община Силистра.
      Фестивалът включва четири концерта, конкурс в две категории разделени на възрастови групи и майсторски класове.

• От mozikunta
      На 19 години от София търся къде да свиря. Харесвам различни стилове- рок, пънк, метал, блус и въобще всичко, което има добра мелодия и приятен ритъм и не е прекалено сухо и скучно. Специализирам се в свирене на сола и бих се захванал с писане на авторска музика, която да е има по-ново звучене смесено с някои по-стари елементи или пък иновативно нови. Освен това нямам нищо против и да свиря кавъри, дори това да единствената идея на групата. Зак Уайлд, Слаш, Марти Фрийдман, Ейс Фрели, Хендрикс са били голямо вдъхновение за мен. Също така бих и акомпанирал с акустична китара, ако на някого му трябва. Общо взето човек за всичко.
    • От Spade
      Здравейте, може да ви се стори глупав въпроса ми, но да ви призная доста се лутам каква точно електрическа китара да избера, която да звучи добре  във формация с акустичен характер. Търся възможно най-доброто което може да се получи като качество на звука като цяло за цялата група. Най добрия вариант е да експериментирам с някой телекастър или стратокастър или дори някоя китара от тия за джаз/блус (с кухите тела и "ф" отвори).  Нямам тая възможност да експериментирам Някой имал ли е опит в тази насока. Определено искам да е електрическа, поне нещата според мен биха звуча ли по добре, по различно  с идеята да се постигне нещо уникално и крайния продукт да е едно цяло, а не да се къса и да звучи кофти. Става дума  по скоро за около поп музиката. Благодаря ви за винамнието!
    • От merkurial
      Здравейте! Преди няколко месеца си купих нова електрическа китара, сетъп-нах я и до вчера всичко беше наред, докато не се появи от нищото силен и дразнещ бъз на 1-ва струна при 1-во до 5-то прагче. Принципно трябва да си сменя нът-а защото при 5-та и 6-та струна доста се е изпилил и създава бъз, но при първа струна не го очаквах. Грифа е прав, височината на струните при 12-то прагче е 2мм, но пак бръздят някои струни.
      Плана ми е да си сменя нът-а и да изравня прагчетата.
      Тъ да се върна на заглавието - нормално ли е да има бъз на струните и ако да, то колко е допустимо? Също искам да попитам ако има известен бъз той вреди ли по някакъв начин на самите прагчета, като жули в тях?
    • От antoniq_0901
      Хей, хора!
      Ще си купувам първата електрическа китара. Знам, че това е стотния глупав форум в този сайт, но не ми помгнаха другите.
      Китарата трябва да e до 400 лв . Харесвам марката Fender. За тези пари няма шанс да си взема точно Fender, но искам да е нещо като китарите STRATOCASTER. 
      Мога да взема и по - скъпа, но все пак ще ми е първата.
      Бих се навила и втора употреба.
      Иначе аз свиря от 2 години и нещо на класическа китара. 
      Та някави мнения и съвети при  избора?
      На какво да обърна най - много внимание?

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.