Jump to content
Българският форум за музиканти

Reason


Aleksix

Recommended Posts

  • Отговори 134
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

За жалост тъкмо видях че имам същия проблем и с Кюбейса,ръчках и пак нищо - :unsure: там да можеш да помогнеш ? Или някой друг?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление слабо познавам Кюбейса,работя с Одиджи и Саунд Фордж,но предполагам,че ще е нещо аналогично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При CuBase мога да опитам да помогна.

След като влезеш в програмата и отвориш някакъв проект натискаш ф3 при което изиза софтуерният миксер на програмата.

Най-вляво има един ред икони, една от тях прилича на един кабел който се раздвоява натискаш и ти излиза цялата схема на входове и изходи, и от там си избираш кое устройство да използва за изходящ сигнал , кое за входен и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах и нищо,като сменя курсора на мешката вместо стрелкичка да ми е говорителче и го проплазна върху записания трак и излиза звук за стотни от секундата,ще включвам китарата-в такав случай какво да дам за ин и какво за аут,пробвах там всякакви комбинации ,но за жалост - нищо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползваш ли АСИО? провери кои канали на картата са в вст връзките /vst conection/ в дивайс сетъпа

Включен ли е монитора за трак? / ако искаш да слушаш и свириш без да записваш/

не чуваш входен сигнал , или нищо...

От това което правиш съдя, че прослушваш с говорителчето маркираната секция от аудиото...ама ти си го записал, или е импортвано?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще записвам,и да - така го чувам но за някакви стотни от секундата ,а вече като го сейвна под някакав формат с Уин ампа го слушам дадения трак без проблем!

Ползвам АСИО,просто ,като отворя програмата и тя ми мълчи-ни вопъл,ни стон!

Искам да я ползвам за запис,напр.да си запиша една китара после да си насложа втора,трета,а сега това не е вазможно,как да запиша втората китара при условие,че не чувам първата!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Значи ако файловете ти са в 3 архива(при мен така беше) правиш следното:

Правиш ново виртуално cd и задаваш 1-вия архив за вирт.cd (без да го разархивираш!)...

инсталацията си тръгва автоматично...

След като стигнеш до там,че ти иска 2-рото cd...правиш ново виртуално cd и даваш 2-рия архив за cd-тo (отново без га го разархивираш!)...така инсталацията си продължава напред.

По същия начин постъпваш и с 3-тия архив.

Поне при мен така стана.Надявам се да съм ти помогнала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и аз мисля че беше нещо подобно въпреки че след като я инсталирах и 15 минути бъзиках да видя има ли разлика от 2 версия я изтрих - тая програма е супер но не и за рок музика или поне по твърда такава - е това разбира се е лично мнение . Все пак успех в начинанието .Цеко :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Привет :)

Значи имам следния проблем: създавам си Redrum Drum Computer и барабаните си ги правя сичко е ОК, но за цялия трак съм задал темпо 180 примерно а искам отделни части от парчето да са с друго темпо и немога да намеря как да се променя динамично без да се намесвам. Няма ли някъде такава опция примерно да селектирам дадена част и да и задам еди кво си темпо а като цяло да си върви на 180. Иначе как се справях до сега с това - изрязвам си няква част слагам я в друг Редръм, експортвам я аудио и т.н. всичи части с различно темпо после в КюБейс ги съединявам...ама много играчка :)

Та моля някой ако има идея по въпроса ?? :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си вържеш Reason в Cubase, и той следва неговото темпо. А в Cubase можеш спокойно да си задаваш смяна на най-различни темпа и размери?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз започнах да работя с Reason 3.0 но имам един проблем..

Когато натисна примерно : Create -> Create Device By Browsing Patches

Немога да чуя никакав звук освен от тези които забвършват на .rx2 (пример : 125_OrganMaddnes_mlp_elab.rx2)

немога да отварям фаилове коио завършват на .zyp .sxt .cmb и с 2 думи всички останали..

Ако някои може да ми помогне да пише на ЛС или тук

Благодаря предварително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как се променя това темпо в Кюбейс ???

 

Има някъв Tempo Track в Project мениуто. ;) Reason когато вързан с Cuibase с Rewire следва всички смени в темпо и размер като един истински слейв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.