Jump to content
Българският форум за музиканти

Мнения за Behringer BX4500H


bastko

Recommended Posts

Здравейте,

Имате ли мнение за BEHRINGER BX4500H и какво е то ? Като цяло мисля да си взема BEHRINGER BX4500H (глава) и BEHRINGER BA210 (говорители). Нямам много голям бюджет, а и опит затова Ви моля за съвет.  Спрях се на  BEHRINGER, защото са мощни и не са скъпи,а и точно тази комбинация съм чувал за нея, че не толкова лоша.

Благодаря Ви ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти!

 

Като цяло, BEHRINGER са сравнително нисък клас апаратура на ниска цена. А в тая сфера максимата на Мечо Пух "Колкото повече - толкова повече!" важи с пълна сила, така че прави си изводите... :-)

 

Иначе, и аз започнах бас "кариерата" си с усилвател и ефекти BEHRINGER, после ги разкарах и си взех по-читави играчки за повече пари...

 

Бих ти препоръчал въобще да не си губиш времето с BEHRINGER, но в крайна сметка всичко опира до:

 

1. Бюджет

2. С каква цел и при какви условия (вкъщи, репетиционна, живо свирене и т.н.) и за какъв стил (какви други инструменти има в бандата...) ще ползваш усилвателя

3. Персонални предпочитания за звук

 

...и т.н.

 

Дай малко повечко детайли по тия въпроси и може да получиш по-подробни мнения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Целта е доста сериозна, а усилвателя ми трябва за репетиционна и за живи участия, сега свиря на един усилвател Корт 30 вата, който до никъде не стига. Стил - рокенрол (нещо между Paramore и The Pretty Reckless), другите инструменти са китара и барабани, като китариста ни е силно изявен и си има сола. Предпочитанията за звук : плътно и остро, но като цяло искам да започна да се чувам по - добре, за да знам все пак какво свиря и да се сдобия с това кубе колкото се може по - бързо  ;))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гадни са, и усилвателя и  кабинета.  А тези говорители толкова бързо ще се разлепят(алуминия от хартията) ,че свят ще ти се завие. Ама щом си ги харесваш мисля, че никой неможе да те спре да направиш една необходима грешка.

С уважение Гого

 

Ако имаш мерак  rudibass ми е скайпа.. Свържи се с мен, да си поговорим за тези неща.. Може би ще съм ти неочаквано полезен..

Редактирано от rudibass
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По една или друга причина не съм толкова скептичен към тази комбинация, може би заради изложените по-долу факти.

 

Тая глава е копие /както и много други неща на Берингер/ на Ashdown MAG, което малко или много е усилвател завоювал някаква слава. Така че относно дизайн, възможности и т.н. не се притеснявай - изпитано е.

С такъв кабинет, само че с хартиени говорители съм свирил и има учудващо плътен звук с доста ниски за кабинет 2х10. Сигурно заради ported дизайна. Мисля, че има и хорна, така че няма да му липсват и високи, ако това е което ти харесва.

 

В репетиционната, където свиря /а и още десетки групи/ комбинацията глава кабинет е тази /само че с хартиени говорители, както вече споменах/. Аз свиря там от 2 години, колко преди това работи Берингера не знам, но явно проблеми с издръжливостта няма. Но съм склонен да вярвам, че при тая марка е малко въпрос на късмет. Т.е. може да уцелиш, може да не сполучиш.

 

Сам по себе си тоя усилвател мен не ме радва особено, бидейки метълист. Има плътен тон и за други неща може би става, но няма агресията на моя Ампег примерно /никой не го и очаква де/. Но с един басистки драйв отпред става достатъчно прилично за тресня.

Та моят съвет е ако има изгледи да се занимаваш сериозно посъбери повече кинти и скочи на нещо по-добро. Ако няма такива изгледи или просто не ти се дават повече пари - стреляй. С малко късмет ще имаш нелоша техника за начало. Най-много да се наложи да отскочиш до сервиза за гаранционно обслужване :)

 

От Pro Technica получаваш година гаранция за тия неща, според мен това е достатъчно време, та ако свириш сериозно каквото има да става с тях да стане.


P.S. В момента в базара има няколко нелоши бас неща за подобни пари. На твое място веднага бих се хвърлил на едно комбо Пийви с 15ка, при това струва колкото главата и ще ти останат кинти за свестен компресор ;) На хартия комбото е с малка мощност, но съм свирил с такова и вдига повече от достатъчно гюрлутия, при това звучи много плътно.

 

Успех
 

Редактирано от Yves
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш да чуеш комбинацията - отиди и посвири в репетиционната на Цецо / Найтмеър / гаража, зад парк Заимов. Ако не ги е продал, де... Там на място ще добиеш най-ясна представа. Колегите преди мен казаха все верни неща, но ако си ограничен откъм бюджет, взимай това, за което имаш парите, пък по-натам, знае ли човек?... Всеки е започнал от по-нисък клас, докато разбере какво иска като звук, размери и не на последно място-докато събере съответната сума.  :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Yves, Берингер е копие на  Ashdown само на външен вид - разположение на контроли и т.н. Като технически решения няма нищо общо. 

 

bastko, споменатата комбинация не звучи особено добре, нито е здрава, нито надеждна, нито ще свири особено силно (темата за съотношението между ватове и звуково налягане е обширна, затова няма да коментирам тук), нито ще е подходяща ако свириш на 5 струнен бас или/и се настройвате по-ниско. При всяко положение ще е голяма крачка напред в сравнение със сегашния ти усилвател, но за ~800 лв (колкото приблизително струват двата компонента в musicworld.bg) според мен с малко търпение можеш да си вземеш доста по-надеждна и качествена техника втора ръка.  В базара се продават 2 комбо апаратури, за които можеш да си сигурен че са по-качествени, освен това ако решиш да ги смениш някой ден спокойно би могъл да ги продадеш за сходна сума на тази, която си дал за тях - чуй ги. Разходи се и по магазини и пробвай (задължително с твоя бас!)  различни варианти - и по скъпи, и по евтини за да изградиш лично усещане за това как звучат различните класове апаратури, това ще улесни избора ти.

Редактирано от разбойник
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един,два съвета и от мен - наблегни повече на комбинация от хубав кабинет и "компромисна" глава (ако си с малък до среден бюджет),отколкото комбинация изцяло от нисък клас-има супер много теми по въпроса по форумите и не само.Другото което го има е, ако китарата ти е зле като звук (не казвам че е-казвам ако)бидейки пусната и в Ampeg B-15 пак няма да звучи,затова ако си доволен от звука и, постъпи както правилно ти е казал Разбойник в по-горния пост.Успех.

Редактирано от evernas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Yves, Берингер е копие на  Ashdown само на външен вид - разположение на контроли и т.н. Като технически решения няма нищо общо. 

 

 

Нямам понятие какви са схемните решения, сори ако съм подвел някого :)

 

 

Един,два съвета и от мен - наблегни повече на комбинация от хубав кабинет и "компромисна" глава (ако си с малък до среден бюджет),отколкото комбинация изцяло от нисък клас-има супер много теми по въпроса по форумите и не само.Другото което го има е, ако китарата ти е зле като звук (не казвам че е-казвам ако)бидейки пусната и в Ampeg B-15 пак няма да звучи,затова ако си доволен от звука и, постъпи както правилно ти е казал Разбойник в по-горния пост.Успех.

 

По-логично да е обратното, добра глава и скапан кабинет, понеже така или иначе по БГ клубовете кабинетите се използват само за монитор.

 

 

Армарио спомена конкретна репетиционна, това е мястото, което имах предвид в предния си пост, там свиря и аз. Ела някой път, можеш да се убедиш в казаното от мен ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Логично да - на практика не е така,както между впрочем можеш и сам да убедиш.Не ми е идеята да споря - писах по-горе,пробвал съм ,а и съм чел за доста такива примери.Все пак всеки си има идея и понятие за добър звук,което не е за обсъждане в този пост.Ако имаш желание поразрови се из нета - същото е като комбинацията "смотана китара" и добър усилвател(комбо и т.н.) и обратното,защото и това съм пробвал  :yes:  и логиката там беше по-различна от "традиционната".Хубав ден на всички. :thumbup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен, че питащият все още чете (а има доста какво да научи от написаното дотук), но ще се включа и аз. Вече ти беше препоръчано да избягваш Behringer. Особено, когато става въпрос за по-мощни апаратури, които ще се разнасят по участия, определено стой настрана. Имат някои не дотам лоши неща, като DI-боксове например, но общо взето са си таралеж в гащите. Както вече те посъветваха, следи обявите за продажби на използвана техника. Не рядко има качествени неща на много приемливи цени. Ако държиш да е нещо от магазин (неясно защо), ще трябва поне да удвоиш бюджета, спрямо това, което си приготвил за Behringer, а и няма кой знае какъв избор у нас в средния ценови клас. Ashdown не се внася в България, както вече и за жалост,  Hartke. Orange, EBS и Ampeg по всяка вероятност ще са ти скъпи. Остава, каквото намериш налично за проба от по-евтините неща на Fender и евентуално Laney. Друг вариант е да поръчаш от Thomann през Dynacord, но няма да имаш възможност за прослушване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.