Jump to content
Българският форум за музиканти

7, 8 и 9 струнни китари - Защо?


Recommended Posts

E, кой ти говори за класическата  музика :D. Еталон :)

Звучи яко, но и дисторшъна е як. Не се чува натуралното дрънчене на дебела жица.

Доп Си или с пренаредени дебели струни от 8 струнен комплект?

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@emosms

 

Върбанов лично ми е казал, че тази китара е със 7 струни, виж снимката по-добре, просто най-тънките са скрити от сянката на ръката му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Среса ли я ме интересува? :)

Имам голям мерак да пробвам Caparison, Skerversen и Mayones. Като за последните днес чак се светнах, че са от Полша и няма да боли толкова много чак защото няма да има мита за нас. За американците идва по-соленичко... един път нещата да са в полза на нашия континент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сега как да кажа че имам 10 струнна китара, па макар и класическа...толкоз гейн, толкоз чудо, аз не мога изобщо да се включа:))).

 

Но десетструнната е интересна, всички струни резонират и звучи все едно свириш с ривърб....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зашо да не се включиш, просто отвори нова тема. На мен ми е интересно, а не знам почти нищо за 8-10 струнните класически. Дай някое видео ако имаш и повече информация :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Отговорено (Редактирано)

Даже се продава, който е мераклия и му е корав гърба да взема! :>  

 

The strings are a various collection of brands running from .317 (needs to be thicker than that), .254, .232, .217, .184, .156, .135, .105, .080, .060, .032, .024, .014, .011 and .008. The tuning is F, A#, D#, G#, C#, F#, B, E, A, D, G, C, F, a# and d#.

 

317-ката тъничка идвала  :hysterical: 

 

http://www.ebay.co.uk/itm/TENNESSEE-15-STRING-BASS-GUITAR-/291159384763?pt=UK_Musical_Instruments_Guitars_CV&hash=item43ca73a2bb

Редактирано от G.Varbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не ти се налага да сменяш струни,направо трябва да продадеш колата :greenball:

Обаче пък може да си стържеш сирене, кашкавал то страшно ренде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

също така ме кефи и винта за колана :D

Аз такъв съм завъртел на дограмата у кухнята,с една кука,като става течение да не се тряска прозореца :greenangel: 

А по темата,представям си само Джеф Хийли,лека му пръст да свири на подобна арфа адекватно,ма той си тургаше китарата на краката и свири и с палец отгоре  с пет пръста- незрящ  канадски китарист,който отнасяше сички тъпи метъли като техника на свирене...,все едно Хендрикс слушаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.