Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за 2 китари


Perseus

Recommended Posts

Честно казано, до този момент не съм успявал да скъсам струна на нъта горе, но щом казвате...

Малко странно ми се струва изказването, а ZLE горе, че корта бил с повече възможности за "настройване на тона". Ще се радвам, да разясни какво точно има предвид.

 

Аз по-скоро бих казал, че корта по принцип, има много големи шансове, да има осезаемо по-добър тон.

Но както вече ти казаха - това са много различни китари. Да правиш паралели между тях е като да сравняваш ГАЗ-ка с жигула.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евтиме, предполагам, че нямаш против да се обърна по име към теб, все пак си го написал.. защо не помогнеш на човека, ти си старо куче и си врял и кипял. Сигурен съм, че ще те компенсира. Аз не съм от София, иначе бих.

 

А за късането на струна при нът - да, да, да, случва се. Особено ако китарата е с кофти направен нът. Не бях късал струна от 2010г. (WTF ?!?!?) , но наскоро скъсах цели 3 , забележете, 1-ва, 2-ра и 5-та (по време на сетъп, де) !!! Наложи се да се обадя на хората в Дивизията, за да закупя GraphTech нът, че да избия зъбите на моя стария, белким се оправи. И се оправи! Евала, щото в България май нътове не продават онлайн други хора освен тях. Та... отплеснах се малко, помогнете на човека, виждам, че е коректен и учтив.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, чак пък токова врял и кипял. Но да - имал съм досег с доста прилично количество китари.

Какво имаш предвид - да му избера китара ли. Нямям нищо против, някой слънчев ден...

 

DISCLAIMER: Това е доста голям ангажимент, тъй като на не после няма да свиря аз :).

 

Друг проблем е, че те включват в различни усилватели и така малко трудно се прави паралел понякога, поне шо се отнася до тона на китарата. Идеално би било човек да си разнася ампа и да пробва :).

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Малко странно ми се струва изказването, а ZLE горе, че корта бил с повече възможности за "настройване на тона". Ще се радвам, да разясни какво точно има предвид.

 

 

Toва,което имах предвид е,че при Корта имаш отделен волюм и тон потенциометър за всеки адаптор,което дава повече възможности за нюанси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Корт M600, за която пишеш/питаш няколко мнения по-назад, е чудесна китара също - да не говорим за Дънканите, които са си ГОЛЯМА екстра откъдето и да го погледнеш.

М600 доста прилича на CR250 (това CR означава "класик рок", така се казва модела, което сочи малко и към предназначението :-) )  - имат сходна конструкция, бридж, струнник и т.н. - не помня дървото какво беше, ама можеш да провериш. Честно казано, аз предпочитам класическата форма на ЛП - на теб явно също ти допада - при това полож защо не разгледаш Епифоните? - има много сполучливи ЛП-та Епифон  на различни цени - даже някои са почти аха-аха (ама не баш) Гибсън - има модели с Гиб Бърстбъкъри и т.н. Поогледай се също и в базара, появяват се там на още по-прилични цени. Даже понякога има от по-старите - корейски Епи  - които (според мен) са съвсем съвсем добри. Даже сега в базара има един японски Епифон ЛП, който е малко по-скъпичък, ама пък сигурно е супер ... . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Корт M600, за която пишеш/питаш няколко мнения по-назад, е чудесна китара също - да не говорим за Дънканите, които са си ГОЛЯМА екстра откъдето и да го погледнеш.

М600 доста прилича на CR250 (това CR означава "класик рок", така се казва модела, което сочи малко и към предназначението :-) )  - имат сходна конструкция, бридж, струнник и т.н. - не помня дървото какво беше, ама можеш да провериш. Честно казано, аз предпочитам класическата форма на ЛП - на теб явно също ти допада - при това полож защо не разгледаш Епифоните? - има много сполучливи ЛП-та Епифон  на различни цени - даже някои са почти аха-аха (ама не баш) Гибсън - има модели с Гиб Бърстбъкъри и т.н. Поогледай се също и в базара, появяват се там на още по-прилични цени. Даже понякога има от по-старите - корейски Епи  - които (според мен) са съвсем съвсем добри. Даже сега в базара има един японски Епифон ЛП, който е малко по-скъпичък, ама пък сигурно е супер ... . 

 

Да, мерси, аз това също съм го обмислял - например

Neck Pickup: Pro-Bucker-2™

Bridge Pickup: Pro-Bucker-3™

 

Това предполагам не са тези адаптери за които ти говориш де, Бърстбъкър.

 

Иначе като цяло аз не съм много фен на купуването на старо (не само китари, а каквото и да е) и ако мога ще го избегна :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Pro bucker e епифонския вариант - бърстбъкърите са на Гибсън. Разбира се има и много други варианти - пак казвам това, което много хора по-горе общо взето казаха  - щом не искаш старо (което приемам за леко догматично, защото аз лично обожавам хубавите стари инструменти) отивай в един голям магазин и почвай да пробваш "до дупка" - то ще си покаже ... Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също е хубаво да пробваш и по горния клас,за да си съвсем наясно какво ти трябва.Разликите не са очевадни,но си ги има и струват още 300-400 лева отгоре.Според мен вариянта попаднах на чудна броика не съществува може и да бъркам не зная.Сега поне има къде да се пробва всичко не е,като да няма нали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хе-хе.Е ти съвсем "леко" му вдигна бюджета с 50% :)

Както и да е,ако наистина може да задели 1200 лв,в базара тук има поне 10-на китарки като слънце,които  ще му свършат перфектна работа,да не кажа че с някои от тях няма да има нужда от друг инструмент въобще...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и така ще ходи да пробва,значи ли,че като посвири на някоя китара трябва да я купи.Поне аз не го правя ако пробваното нещо не е това,което очаквам.За втора употреба нещата са на късмет,в повечето случаи за да се продава има защо.Ние сме невероятна страна и всичко освен кондомите е втора употреба така,че не ме учудва нищо.И аз дебна да ми застане някое ESP или Гиби с активни EMG на половин цена ама няма и ще си дрънкам на ибанците какво да правя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каквато и китара да се купи - евтина, скъпа, нова или втора, почти е задължително да я дооправи лютиер. Но трябва все пак добра предварителна преценка. Поне аз така постъпвам и чак след това съм доволен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За втора употреба нещата са на късмет,в повечето случаи за да се продава има защо..

От интернет - да. От магазин - можеш да пробваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.