Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за 2 китари


Perseus

Recommended Posts

^^ С два палеца горе подкрепям. Дори скъпите китари имат нужда от качествен сетъп, доработка на праговете, понякога екраниране. Евтините още повече. Не разчитайте на заводски сетъп. Да не говорим, че ако вземате от магазин и китарата ви е била изложена някъде, почти сигурно е, че праговете ви са за полиране. Намерете си лютиер, той би ви помогнал при избора на следваща китара. Дори да не сте от голям град, повечето от тях работят с ЕКОНТ.

 

Първата ми китара "Made in China" пристигна по куриер с "мъртви" прагове 1,2,3,4 на 1-ва струна. Запознах се с лютиер, който ми препоръчаха и му я пратих с ЕКОНТ. Оказа се денивелация на праговете, отстрани проблема за 1 ден и то на абсурдно ниска цена.

Редактирано от G.Varbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да благодаря на Евтим, че въпреки, че не се познавахме лично, отдели няколко часа днес за да обиколи с мен местата и да ми помогне най-накрая да се сдобия с една красавица =) Освен това ми се случи нещо, което никога не съм предполагал, че ще направя - купих си китара втора ръка - но си струва определено. Адаптерите са сменени и са сложени адаптери на Гибсън.

 

50kwv7.jpg

 

 

 

s2wfps.jpg

 

 

nv2hzn.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

о-о-о, аз май го знам това - в ММГ беше, нали? Хубав инструмент и много запазен - да ти е честит! Не се кахъри, че не е Гибсън - почти го докарва, особено с тези адаптери - май бяха 490r и 490т - харесвам ги, с гейн/драйв имат доста хулиганска стъргня ... ама сега ще трябва да се огледаш и за някоя ламБа ... :-)

Редактирано от viksps
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито много да те радва.Много лачена изглежда от две различни китари избра трета още по различна явно е била неустоимо изкушение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз искам да благодаря на Евтим, че прие съвета ми да ти помогне! В края на краищата всичко приключи по един добър начин!

Честито и наздраве! Да й вземеш душата на тая червенокоска :)

:metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

о-о-о, аз май го знам това - в ММГ беше, нали? Хубав инструмент и много запазен - да ти е честит! Не се кахъри, че не е Гибсън - почти го докарва, особено с тези адаптери - май бяха 490r и 490т - харесвам ги, с гейн/драйв имат доста хулиганска стъргня ... ама сега ще трябва да се огледаш и за някоя ламБа ... :-)

 

Да, точно тази е :) И изобщо не се кахъря, че не е Гибсън :)

 

 

Честито много да те радва.Много лачена изглежда от две различни китари избра трета още по различна явно е била неустоимо изкушение.

 

Мерси - да, направо се влюбих в звука и (а и вида и) :)

 

 

И аз искам да благодаря на Евтим, че прие съвета ми да ти помогне! В края на краищата всичко приключи по един добър начин!

Честито и наздраве! Да й вземеш душата на тая червенокоска :)

:metalist:

 

Мерси! Ще опитам ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарата беше просто страхотна за парите си. Прекрасен звук, сменени адаптери, отличен външен вид, няма какво повече да се иска.

Ако иска, Хилбили може да разкаже повече за нея.

А Perseus трябва сега здраво да заляга на използването й, мисля, че остана доволен от избора.

Ако пък някой ден реши, че SG не е любимият му модел - да се обади на мен първо :D.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха,да ,това ми е старата китарка и звучи страшно,половината неща в джема са с нея,другото с ЛП,на мен ми е странно как вися в базара толкова време,включително до вчера и никой не се заинтересува..,а тежи точно колкото Гибсън рейшу 61,на което е копие - 3,300..

Ама ми се събраха 4 китари,женЪта ми опищя душицата и трябваше да продам някоя та да кротне,за съжаление.. :crying:

Много добра китарка е това :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.