Jump to content
Българският форум за музиканти

Бучене


arlina

Recommended Posts

Здравейте музиканти :)

Занимавам се с класическо пеене и ми се иска да се запиша, за да видя какво наистина се случва :) Само че с обикновените програми за записване (Audacity, Soundcloud) се получава много гадно бучене, особено на високите ноти, изобщо не ги хваща. Може би причината е в моя телевизор, понеже нямам микрофон и записвам директно на компа (имам Mac). Какво ще ме посъветвате? Има ли програма, с която да премахна досадното бучене или пък трябва да се сдобия с микрофон? Може ли да ми препоръчате някой добър и не много скъп?  :rolleyes:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Запис в студио излиза между 20-40 лв на час.

Аз бих ти препоръчал това, отколкото да се занимаваш с нещо което тепърва ще изучаваш, материята не е проста и може да ти отнеме доста усилия.

Ако все пак би настъпил мотиката, за да получиш задоволителен резултат си приготви 600-1000 лева за саундкарта, микрофон  (стойка и попфилтър) и акустични панели. Тук не смятам цената на софтуера ( :surprise: ) и времето необходимо за да го изучиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

леле, нямам намерение да щурмувам студията с този запис... Просто искам да се чуя без бученето. Не Омаловажавам вашата работа, но в момента просто нямам време за това. Онези малките микрофончета няма ли да свършат работа? :whistle:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей!

 

Според мен най-лесния начин е да си вземеш един USB микрофон. Пимер - цък.

 

ОБАЧЕ! - за USB микрофоните, колегите споделят, че има много проблеми ( ниски нива, шум...). Има риск в цялата история, но несъмнено е най-лесният вариант, пък ако всичко е ОК, за твоите цели мсиля, че ще е идеално.

Редактирано от Joel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

леле, нямам намерение да щурмувам студията с този запис... Просто искам да се чуя без бученето. Не умаловажавам вашата работа, но в момента просто нямам време за това. Онези малките микрофончета няма ли да свършат работа? :whistle:

 

 

И аз това се опитвам да ти кажа: ще загубиш много повече време ако сега свързваш микрофон, учиш как да го позиционираш, настройваш софтуер и тези тегави работи които си искат време. За малките микрофончета: ще ти свършат работа, но ще имаш шум, кънтене от стаята и може и да не останеш много доволна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

леле, нямам намерение да щурмувам студията с този запис... Просто искам да се чуя без бученето. Не умаловажавам вашата работа, но в момента просто нямам време за това. Онези малките микрофончета няма ли да свършат работа? :whistle:

Да, точно "онези малките микрофончета" за домашни цели вършат достатъчно добре онази работа

- ето и пример със скайп микрофонче за 9лв, с достатъчно "качество" за да ми стане ясно и на мен, че не мога да пея. :singer::tomato::hysterical:

https://www.youtube.com/watch?v=Iia1ad0B78U

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.