Jump to content
Българският форум за музиканти

Кой какви ефекти/техника ползва?


assoass

Recommended Posts

усилвател - SWR working pro 400

кабинет - собствено производство с 15" говорител visaton BGS 40 - страшно се получи.

свиря почти без корекции, само малко aural enhanser от усилвателя и тва е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 55
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз в момента съм ги навързал така:

 

Musicman Stingray5 - един октавер на Danelectro за някои по-специални места - преамп ampeg SVT IIP - стъпало Crown XLS402 - колони една 15'+10'+2х6.5+хорна на Mesa Boogie, една 18' на Mesa Boogie и една 18' на Zeck.

 

Докато можем, ще мъкнем. Като одъртеем, ще мислим за кубета <_< .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мене е 'Жас Басс -> firesound (повечето време е байпаснат, но за някой песни е a must) -> Groove Tubes Studio Preamp -> Samick Amp -> 2x10 Window Breaker (home made)...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Punch factory compresor + Boss GEB 7 + Digidelay + ProCo Rat 2 + Morley Volume plus + Ibanez tuner и всичко това в Gallien Crueger RB 700 II . Са издирвам Boss ceb3 за да завърша сета. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 months later...

^ От видеата в тубата с нищо не ме впечатли - явно е ориентиран към масовия потребител.

Иначе май съм пропуснал да се разпиша в тая тема...

Кремона -> Cupid -> Ibanez SR506 -> Warwick Thumb 5 <- през тея дръвца съм минал.За ефектите ефекта е обратнопропорционален ;) Имах преливащ педалборд с KORG Pitchblack, MXR M80, SansAmp, BOSS ODB-3, Line6 Uber Metal, MXR Bass Auto Q и още много камиони и процесори (ZOOM, TC Electronic, BOSS)...Глави съм ползвал много, но имам една - Ampeg SVT-2 (продавам я, щото искам да опитам с Gallien-Krueger).Накрая останах само с нея и два камиона - BOSS CS-3 и едно малко сладко жълто камионче (изобщо не е за бас и ще го запазя в тайна :D ), с което направих и последните записи, на които смесих звука от него със чистия звук през Ampeg SVT-3 и стана чудно :) А имам и един хоръс на DigiTech, който пазя за лигня :music336:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е колко съм скромен!Yamaha RBX375 бас с който съм от 4 години вече!И Ampeg b-115 кубе произведено 1974.Скоро мисля да си купя DI да мога да пускам кубето през централното по концерти, че е по-добре!И може би някой оувър драйв ще екипирам скоро!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Yamaha rbx375 -> DigiTech Compressor -> Gallien-Krueger Backline 600 -> 2x10

туй то ^_^

 

Искам нов бас вече, ама със същото голямо разстояние между струните. Иначе пари нямам, де.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Boss GE-7B Bass Equalizer

Boss LMB-3 Limiter Enhancer

Boss CEB-3 Bass Chorus

Boss NS-2 Noise Suppressor

Boss TU-2 Chromatic tuner

Trace Elliot GP 11 Mk V Bass Preamp (+ footswitch)

SWR WorkingPro 700 BassHead (+ footswitch)

SWR WorkingPro 4x10"

SWR WorkingPro 1x15"

 

Това е в момента - не гарантирам ,че няма има скорошни промени ,но като се знам... :green:

 

Гледам, че сте разбутали старата тема. При мен разликата спрямо 2006-та прави само това:

 

p2732.jpg

 

Иначе всичко друго още си го ползвам, не наведнъж, де! ^_^

А за питането на Вяра - въшката на Ibanez я гледах в MCI, Ненчо ми наду главата с политагитация колко е "свръх", ама не съм тествал. :)

 

П.П. Ааа, сега видях, че питаш за главата - е, нея... даже не съм я и виждал! :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Главата е същата, която е в p5110. И мен ме агитираха за мъника, като варианти на workingpro10 и PJB's flightcase, но реалистично погледнато главата по-ми е вариант като за моята работа. За съжаление агитациите са все от хора, които не са го пробвали лично, а на които "им били казали", че е най-новия "innovation" в областта на "голям акустичен, топъл, но също така фънки звук" :D /леко като тегло - с бас бокса им излизат общо към 13кила. Та ми беше интересно ако някой е пробвал(и с какъв бас) да даде честни отзиви, че аз в непосредствена близост нямам дилър на Ибанез, а тук с изкл. на PJB и новите на TC магазините наблягат на сериозно тежки бас ригове ;)

като гледам по бас форумите май няма нищо лошо засега ;)

по принцип винаги съм с едно наум, когато някой рекламира и хвали много определена марка или модел и по-скоро не бих се насочила натам, но ми писна да мъкна, а и като гледам

1. много хубаво кармазъ са го докарали хаха, а и

2. ценово/output ми се вписва идеално в бюджета тъй че може и да е вариант :) ще трябва да се пробва...

Редактирано от Viara Ivanova
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

Мадам, тая дивотия най-добре си я чуй лично с твоя бас, щото аз на клас-Д усилватели вяра нямам. Това е усилвател а импулси, не за звук. А всички нови "технологични чудеса" еб@вата мамата на звука, според мен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свирих с комбото в магазина на Икономов и не съм впечатлен. Не че е лошо, но просто не ми харесва достатъчно в сравнение със звука на класически "тежки" усилватели. Това може да означава просто че остарявам :punk_guitar:, но всъщност свръхкомпактните и леки усилватели които съм пробвал до момента (освен обсъжданото тук комбо, модели на Маркбейс, Ешдаун, Фил Джоунс, Идън - може и да пропускам някой) не ме радват. Не отричам че са практични, но липсва усещането за "шут" когато ги усилиш и ниските определено не звучат по начина, който съм свикнал.

 

П.П. Басовете с които пробвах Promethean бяха Ibanez BTB & Ibanez Soundgear - от арсенала на магазина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.