Jump to content
Българският форум за музиканти

Pink Floyd Remastering


Recommended Posts

Здравейте,

 

Направих ремастериране на албумите Wish You Were Here и Dark Side Of The Moon на Pink Floyd. Любопитно ми е как съм се справил според Вас? Песните се намират в профила ми. Представям Ви именно Wish You Were Here:

 

http://www.youtube.com/watch?v=4ixl97G5INY

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ремастери, представени компресирани в YouTube? Меко казано е странно. А source какъв е? Вероятно CD 16/44.1

 

Първо бих се поинтересувал какво е основанието за ремастериране? Какво си търсил? Като се има предвид, че (1) не бих казал, че оригиналите плачат за корекции и компенсации, особено DSOTM; (2) има малко добри, "освежаващи" ремастери, но ги има - напр. на Doug Sax от периода 1993-1995 г., на цялата дискография. Голяма част от ремастерите (и не само на Pink Floyd), които могат да се намерят и са родом от последните десетина години, за съжаление са стъпка назад, което едва ли изненадва някого.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто исках да разбера дали Ви харесва, това което съм направил. Разлика от оригинала определено има. Това ме интересува. Иначе не се взимам много на сериозно с това начинание. Колко пък да е компресирано от youtube? 192kbps AAC е достатъчно добре!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

192kbps AAC е достатъчно добре!

За оценка на мастеринг?!?!?!?!?!?!?

И днес не съм капо - това си плаче за бисерите  :hooray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приеми, че е flac и без това няма да чуеш разликата, освен ако не си от онези хора с невероятния слух..

Редактирано от Hatered
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чуване... Ами усещане? Като знам какво чуват повечето деца, слушащи музика, направо викам да записваме със стари Нокии

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да прием FLAC=192 AAC, най-малко защото на древните ми монитори K&H OY разликата на един и същи материал е от земята до небето, а ако не разбираш и не чуваш разликата между lossless и lossy формати - извинявай, но мастеринга е последното, с което би трябвало да се занимаваш в звуковата област. Ако изобщо...

Много внимателно изслуша твоето творение - ако представата за мастеринг е безобразно сплескана динамика, неадкватна еквализация и изкривявания над 15% е вярна, то - успял си.

Редактирано от presly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, ако го бях качил в lossless формат в някой сайт нямаше да има 3 от постовете, а не това е целта на темата. Youtube използва AAC, не съм се венчал за него..

 

Иначе се радвам, че получих критики относно обработката, за това е и темата.

 

Иначе, ти да не си се родил научен? Както казах вече "не се взимам много на сериозно с това начинание" . Или по-скоро е трябвало да подходя по следния начин : "Life sucks. Make it swallow"  :godbless:

 

Със звукозапис и звукообработка се занимавам от скоро. С музика не от скоро. Ще се занимавам със звуковата област и за напред и не знам какво намекваш с това "Ако изобщо". Знам, че си бързал като си писал пост-а, но все пак си дописвай думите до край. 

Редактирано от Hatered
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Hatered, не се сърди на горните постове.

Просто си скочил на много висока летва, директно върху един от еталоните за продукция и звук.

Не знам какво очакваше да чуеш, наистина :)

Както се казва, "не пипай отлятото в бронз". Пробвай с нещо по-просто, особено ако сега започваш  :)

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.