Jump to content
Българският форум за музиканти

Преоткриване на осцилоскопа


Recommended Posts

220px-Tektronix_logo.svg.png

The oscilloscope was invented in 1899.

It gets reinvented February 25.

TeaserEmail_Invite1_expanded-scope.jpg

 

The future of scopes comes together Feb. 25th.
Your definition of what an oscilloscope can do is about to change.

The world’s first 6-in-1 oscilloscope
launches on February 25th.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Видео презентация на шестте компонента в новия осцилоскоп.

 

http://info.tek.com/www_mdo3000oscilloscope-oneisthenewsix.html#OSCILLOSCOPE

  • OSCILLOSCOPE
  • SPECTRUM ANALYZER
  • ARBITRARY/FUNCTION GENERATOR
  • PROTOCOL ANALYZER
  • DIGITAL VOLTMETER
  • LOGIC ANALYZER
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цените на запад започват от 3200$ за най-малките от серията и стигат до 13200$...

Иначе наистина изглеждат страхотни машинки, ама не са за хоби, а за сериозна работа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Мда, гледах и във Фарнел ги има. Вградения генератор е страхотна идея. Отдавна съм мислил за подобна комбинация. За съжаление надвишават три пъти проекто-бюджета за измервателна техника.

Редактирано от g_vayov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря :) При добро стечение на обстоятелствата, максималното което ще мога да си позволя е TEKTRONIX DPO2012B.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
Отговорено (Редактирано)

В момента има един модел от серията 1000, който е значително евтин и има над 30 вида измервания. Зависи разбира се от честотната лента, но мисля, че до 40-50MHz е някъде към $500 . Има предложение от българският представител 

 

New-Tek Ltd. 
tel. + 359 2 962 52 86 
fax: + 359 2 868 71 10 
e-mail: bjanntek@tu-sofia.bg

TBS1000B

http://www.tek.com/oscilloscope/tbs1000b-edu-digital-storage-oscilloscope

Tektronix TBS1000B-EDU First Impression

 

Ето и нещо полезно - Primer за осцилоскопи - 

XYZs of Oscilloscopes

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

В момента цената на 50MHz TBS1052B-EDU e 913.20 лв с ДДС!

Това е най-евтиният качествен осцилоскоп от реномиран производител.

:metalist: 

(Ако не притежавах сегашния си TEK, нямаше да се замисля.)

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Великолепна цена. Може би е време да огледам по-подробно спецификациите и възможностите за връзка с компютър, които предполагам 100% са налични.

Ще си направя и проучването по цените на сондите 10х.

Досега с моите все пак любителски занимания, дори не съм преглеждал Марката по-сериозно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Свързах се с New Tek за няколко въпроса. Основното което засяга ентусиастите е: "EDU" серията се предлага само за учебни заведения, а другото... Скоро MDO3014 ще може да се види на българска земя :secret:

 

ПП Аз пък още триумя между DPO2004B, DPO2002B и TBS1102B. Клоня към първия но за него ще трябва да боцна още една дупка на колана :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жалко. Но пак се оказва, че безплатен бяд няма.

Явно идеята им е да зарибяват учащите се, които да свикват с определена технология и фирма. Така после ще са ориентирани пак в същата посока. Все пак това е разбираема търговска политика и определено е удачна и почтена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Същите (почти същите) машинки ги има и за "свободна" продажба, само цените са малко по-високи. 20 до 80 евро в зависимост от модела.

Редактирано от g_vayov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

 Приемливо е. Колко процента е - 5 до 10. Може и малко повече. Не бива да е причина за отказване.

Аз например, вече не мога да използвам аналоговия си ТЕК. Така съм свикнал да имам автоматичните измервания, че ми е мъка да смятам деления и закъснения или амплитуди. А пък от амплитудата да пресмятам RMS, хептен. Като добавим и огромната загуба на време в сравнение с директното отчитане, много по-високата точност... Всичко води еднозначно към цифровите ТЕК. Особено, след като новите модели имат какви ли не измервания, които иначе изобщо не могат да се правят! Мисля, че бяха към 30 различни вида.

А пък документирането - USB връзката  позволява огромни възможности за изваждане на графична и скаларна информация, за нула време. И съответно споделяне по нета, например във форума  ;)

Добавяйки и възможността за програмиране на осцилоскопа през компютър става уникално.Може да се автоматизират много сложни процедури, за които ръчно ще са необходими дни и седмици което е безмислено.

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.