Jump to content
Българският форум за музиканти

9 string guitar?


Recommended Posts

Жената и кучето са най добрите приятели на човека :greenangel: ,ама китарджията не е човек и понякога му идва да ги гръмне или обеси някъде,примерно жената изпищява "Млъкни бе изроод,искам да спя" а аз си дрънча блусец на изключена китарка,тръгна да си записвам нещо и кучето се разлае по  де да знам кви се населиха в блока,или клиенти на к@врето от горния етаж :lol:

Всеки си свири с каквото му е кеф,стига разглеждахме гиър..

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 71
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Очаквам вече към 2020 година китарите да са с 20 струни,може пък дотогава да се народят хора с по 15 пръста на едната ръка :) Иначе ми е интересно какви са тези парчета смъкнати под Си(B)?То не е свирене ами някакъв грохот, а баса не знам къде трябва да се смъкне.Иначе чичо Зак ползва 10-60 за нормален строй и 10-70 с 6 струни и доста добре звучи и на ритъм и на соло.За тея като Макс кавалера,Скот Ян,Кърт Кобейн повече от 4 струни не им трябват.

Max

Horns%2BUp%2BRocks%2BMaximum%2BCavalera%

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде сега Хана Монтана...

Ето ти (за мен) най-недооцененият китарист в историята на ел.китара какво прави с 6 струни,па тия нека си джентват:

Редактирано от ZLE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде като сме тръгнали,ето и

 

#2 най-недооценият китарист според мен:

 

След като Дейв го изритва от Мегадет,бидейки отново Мистър Никой,записва този албум само с брат си:

 

a това е

 

#3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, че го няма не означава, че няма кой да изтрие нещо, ако се наложи.

До тук не забелязвам такава необходимост освен съществения офтопик, който вече изглежда като он-топик и няколкото ти последователни поста.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за разясненията относно новите течения,обаче на мен джент ми звучи като доброто старо джът-джът което е измислено в траша преди 35 години, само че малко по-ниско, а другия стил Rhunking е като вица за басиста: "Свири ла.Бум.Свири фа.Бум.Свири каквото искаш."

Няма никаква музика в тоя нискочестотен шум, ама за всичко се намират фенове и последователи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имат си таргет както видяхте и достатъчно хора харесват новите стилове.На Ibanez не им е дошъл факс от космоса да вадят 9 струнна китара по никое време. И те пари дават за тези разработки и производство. Борето обаче каза една вярна приказка, че към момента тази ниша е уплатнена от къстм инструменти. Една марка ми е на езика винаги като чуя за 7-8-9 струнни китари: 

 

intepro930ebcatred5.jpg

 

 

 

http://www.rondomusic.com/interceptorpro930ebcatred.html

 

Фирми като Agile си го правят отдавна и то както си му е реда! С мултискали, мензури до 30 и нагоре инча и различните му там гъдели.

Редактирано от G.Varbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях забравил как се гледа на новите идеи в нашия форум - не със спокойствие,опит да вникнеш в новите възможности и перспективи с откривателски дух,а с отхвърляне.
Нещо не разбирам - противопоставяте Майкъл Лий Фъркинс и другите шредъри на 9 струнна китара ли що ли? Защо?! :slap:
Като някой ми каже/напише "голяма част от китаристите не използват пълния потенциал на инструмента със 7,8 и т.н. струни" и ми става смешно. Сериозно.
Да не е задължително във всяко парче да използвате всеки тон на инструмента си?
В колко от песните сте го срещали и това ли е мерилото за творчество в музиката?
Да не би да е нужно и всички да са с фамилия Фъркинс,Тафола или Малмстийн,че да свирят на китара?
Не е ли удоволствието от свиренето най-важното? И ако е така какво е значението дали е на 3 или на 10 струни или дали можем да свирим като гении?
Ами ако някой се кефи да има 9 струнна дори без да може да свири - това лошо ли е?
Въпроси...
Нещо сте се разкиселили май (сигурно ще да е от туршиите и киселото зеле през сезона)? :)
Повече струни - повече възможности. Това е. Така ще се появят още типове като Тосин,ТиМак,Вай и т.н.,които ще ги ползват по начин,по който ще ни хареса или пък няма (да ни хареса или да се появят) и производството на въпросните китари ще отиде в историята.
Който няма нужда да изразява идеите си с повече от 6 струни да не го прави, а който иска с 9 да заповяда - има вече такава възможност благодарение на Ibanez, Schecter, Legator и Agile.

Аз бих тествал деветка (нищо че не съм и на 1/1000 от майсторството на Майкъл Лийй Фъркинс), но с висока Ла,че ми се струва прекалено ниско с 9-та в До#, а ако е и многомензурна ще е още по-добре.

Иначе и 10 струнни китари се предлагат серийно от няколко години, та спора за или против 9 струнни китари е поизостанал малко...

Поздрав на 3 струни и го давайте малко по-ведро и позитивно:

http://www.youtube.com/watch?v=ZC1uqTEesIk

П.С. Едната 9-ка на Ибанез ще е със цена около 599$/Евро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напротив!

Надявам се ,че новите идеи са добре дошли в този форум,доколкото и аз съм нов в този форум.  :)

Собственото мнение е поне толкова важно за всеки,който има себеуважение.

Така че мир,важното е както съм написал да се забавляваме....

Редактирано от ZLE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Мнението ми не беше към никой конкретно,а срещу начина и посоката в която беше тръгнала темата :)
Иначе Майкъл Лий ми е един от любимците,но това не пречи да слушам и джент и джаз и... :)
Мир и здраве да има да свирукаме,който,както и на каквото може!
 

Редактирано от рахата
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.