Jump to content
Българският форум за музиканти

9 string guitar?


Recommended Posts

  • Отговори 71
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Даже и може да го черпи една биричка басиста, че го отменя малко. Сигурно му е весело с тея неравноделни рифчета, които Джон му подхвърля. 

Ще е забавно да го видя с 8-мак.

 

8026825701691485cac61a5100acf17208e7d425

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, това е адски важно, винаги тряа да се търси нещо "повече от предишното". Все нещо не ни достига. Представям си ква ще е китарата на 22 век - нещо средно между орган и китара! Като стана дума за векове ми се струва нещо че този иска да напредва с по-бързи темпове от необходимото. Тва не е добър знак. Осъзнавам го дори и след няколко чаши домашно вино.

Сори ако съм засегнал някой, алкохола води до една "свобода", която няма нищо общо със свободата. Айде назраве! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами цигулката от много векове не е мръднала,пък все още не се е намерил този,който да каже :"ето постигнах всичко възможно"!

А за виното гратс...Всеки китарист ,който не кърка не е истински музикант :)

Редактирано от ZLE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По скоро как фотошопа я вижда :)

Дръвото е готино боядисано, един приятел има подобен Айбанец.

Редактирано от svet.k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да вметна, че джент можеш да свириш и на 2 струни, НО техниката на свирене е различна от стандартното дж-дж както някой се беше изразил по-горе. Пикинга, гоуст-ноутовете, палм-мютинга- все неща, които са малко по-изчанчени за да може да се докара този специфичен звук. Не съм фен на стила, но ми е любопитен и малко по малко започна "да ми влиза под кожата".

Относно 6-7-8-9 струнните китари не виждам какъв е спора. Хората искат повече опции и ги получават. Хубаво е, когато има разнообразие. Зле е, когато такова няма. Разнообразието в случая помага за създаването на "нови" техники на свирене (Тошко Ебаси, Лумис и т.н.).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^Готино е боядисано, но ще ми падне боята доста бързо. Мешуга за съжаление си обичат китарите изтъркани от свирене. :>

 

^Напълно си прав за djent. Точно с един кавър на 2 струни се боря в момента и се оказа, че не е просто джъ-джъ да го достигнеш това звучене. Muting-a не е толкова palm колкото със пръстите на лявата ръка. А да не ти описвам какъв фрет бъз е като опънеш 8-ма с перцето за баш djent звука. Ако не ти е сетната китарата като хората ще има да се чудиш защо не звучиш като батковците по телевизията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тосин Абаси е голям, признавам, той е един от хората които могат да опровергаят несериозните драсканици по горе от моя страна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.