Jump to content
Българският форум за музиканти

Боядисване на пикгард


Recommended Posts

Здравейте, 
От скоро мисля да си боядисам пикгарда и искам да видя някои мнения по въпроса.
Вие боядисвали ли сте ? Как става ? Колко ще ми излезе ? ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Далеч по-смислено и културно решение е да си купиш или направиш нов pickguard в желания цвят. Ако се опиташ да си преведеш "scratchplate", ще разбереш защо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е добра идея да го боядисваш подкрепям @blr, но все пак за боядисване на пластмаси се ползва пластификатор нещото което държи боята да не се обели. Първо трябва да се матира да се пръсне пластификатор и след което филер за да се получи еднакъв слой боя. Ако базата ще е светла се пръска със светъл филер, а ако е тъмна с тъмен филер. След филера пак се матира и се боядисва с база и после се лакира. Това в общи линии е технологията, която се надявам да те разУбеди от това да си загубиш времето. По добре си купи нов. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е там че моятка китара е Behringer stratocaster и пикгарда е друг тип, не е типичен стратокастер и не знам от къде да си намеря такъв. Искам да го боядисам черен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сваляш, и даваш да ти изрежат нов със същата форма, размери и разположение на дупките за винтовете. Еднослоен няма да е толкова скъп, въпреки че ако питаш мен, всеки лев вложен в тази китара е похарчен напразно, особено ако е похарчен за да и модифицира външния вид.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно ще стане, като временно решение. Но вече ти каязаха - нов пикгард. Нито е твърде скъпо(особено ако е стандартна форма), нито се намира толкова трудно. Ако искаш, пробвай с лепенка, де...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде честито градски! И да не забравиш да свириш сега, като и се радваш...

 

P.S.  ...ама съвсем друго е сега!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това след "лепенкосването" ли е?

 

Аз съвсем съм пропуснал това горе, че китарата е Стаг...

Значи, това е едно добро временно решение, което си направил - временно не за друго, а защото скоро ще ти се прииска да смениш китарата :D.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарата е беринджър и защо ще трябва да я смяням? И защо трябва да чакам 200 часа за да поставя коментар...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споко и аз чакам 200 часа за да поставя коментар искаме демокрация ма няма, а някои ще кажат на ви демокрация :greenball:

Както  да е сега по темата сам каза че китарата е Бринджер и ще я сменяш, защо си се занимавал изобщо. Иначе аз режа плочки всякакви на ЦПУ ако ми дадеш плочката за да си направя файл и материал мога да я изрежа перфектно 1:1 с 45 градосовия борд по края, а ако ти се развихри въображението може и да е гравирана или ако материала е по-дебел да я направим 3Д картинка  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.