Jump to content
Българският форум за музиканти

Ако има доброволци гайдари :)


Recommended Posts

Ако има някой който би отделил 5 минути време за няколко въпроса по отношение на свирене на поне за мен най великият български инструмен наречен каба гайда :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^
:offtopic-001: Разгледай хубаво форума и ще видиш, че има раздел "Ноти, уроци и други". Там по може да намериш помощ. Даже май имаше една такава тема там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новобранец си в свиренето на гайда или във форума? :)

По моему гайдата е изключително специфичен инструмент. Устройство, настройка, поддръжка, корекции, "духане" - това трябва да се покаже. Не става с казване по форуми. Има къде да намериш кой да те учи.

Имаш ли гайда? Ако да - откъде я взе, ако не е тайна?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гайдата е ръчно изработена от Бай Диньо(Смолянско) и по устройство, настройка, поддръжка, съм повече от запознат (като изключим факта че в момента е доста трудно свиренето на гайдата ми , тъй като пискуните ми "искат" много въздух и сега чакам новите да дойдат) мисълтае ми е че аз принципно съм китарист от 10 години и меко казано ми се отдава да импровизирам музика и ритми и сега искам да се науча на каба гайда.Знам няколко украшения на тоновете но ми трябват някакъв вид ноти или без значение на каквито и да е родопски песни и аз от там ще се оправя :thumbs_up:

Редактирано от Imperial
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравей, 

виж този линк, под раздела Кавал е Гайда и там има много неща.

 

http://www.vassilaprilov.org/index.php?option=com_content&view=article&id=173&Itemid=82&lang=bg

 

Поздрави 

Иво

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

Честито за гайдата и успех! :) 

 

В началото ти препоръчвам да свириш без ручилото, родопската гайда и без друго харчи доста въздух. Също така те съветвам да си намериш учител. Разбира се ако желаеш да създаваш магия, а не просто да си скърцаш. Ако си от Перник или можеш да дойдеш тук някой път, можем да се разберем и да направим един безплатен приятелски урок(не се занимавам с платени уроци). 

За всякакви гайдарски въпроси: https://www.facebook.com/Vladislav.Stoilov

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.