Jump to content
Българският форум за музиканти

Изработка на глава от комбо


Recommended Posts

Къде мога да направя кутия за лампов усилвател (глава). Усилвателят ми е Laney LC 50 II(комбо). В момента съм направил нещо като прототип от пдч или нещо от сорта. Искам да направя хубав дизайн на главата, примерно от масивно дърво. Може да съм пропуснал някоя от темите, но не можах да намеря дори и с търсачката. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вариантите са два:

1) правиш я сам;

2) намираш приятел, добър дърводелец / мебелист.

Аз не знам за цех / работилница за глави и усилватели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си сръчен не би трябвало да те затрудни. Клипчета кое как се оформя - дал Бог. Материала е това към което си се насочил - ПДЧ или шперплат, обикновенно 18-20мм. Разбира се може и от метал. От масивно дърво няма нужда /смисъл/, ако не преследваш визия на радио-апарат от миналия век. Те и тогава не са правени от масив. Визията я даваш ти и облицовката или праховото боядисване.

Между другото потърси теми за изработка на озвучителни тела - кабинети. Такива има със сигурност!!!  Начина е същия. Разликата е в габаритите и предния панел. Не се отказвай! Успех!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инженер Тони Манов, известен като Парни валяк, ми направи кутия за глава.

Беше по изключение, защото той не се занимава с такива неща по принцип.

Изработката беше без забележки.

Човекът е перфекционист с визия.

Не знам дали ще се навие, но пък нищо не пречи да питаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.