Jump to content
Българският форум за музиканти

pa 600 vs pa 800


iceman

Recommended Posts

Аз поне не се  преструвам и си признавам когато съм научил нещо ново.А вие колега  въведохте новата  генерал миди 2.Темата беше за двата модела и не трябваше да бъркаш други модели но разбирам ,че  нещо  те дразни  па 800 сигурно  защото....... :yes: Подразних се защото  се измъкваш и забравяш как по-горе  пишеш,че съм неподготвен за нововъведената  при  па 600 генерал миди 2 .И следващия  пост си написал цяла конституция на тема  миди.Както и да е сега нека да кажем за  последно 256(мб)рам=256=256 или па800=па 2 х=па 3 х !!!Или  пак не разбирам от  клавири и математика всичко останало е софтуер а па 3 х дори няма говорители  но защо ли някъде съм казал друго или е  било същото  но  някои  не  иска  да  признае.Аз съм скромен човек и съм много доволен от своя избор па 800 но ако  на някои му пречат парите нека  си  вземе  па 13 х ще му върши  всичко, но  винаги  ще има  по-нов  аранжор!!!Иначе КОРГ трябва да затвори кепенците.Гледам всичко съм писал на  български език и всичко е истина :whistle: Ааааа и не искам да развалям добрия тон но  този  форум е  за обикновения  български музикант. :Piano: Но ако намеквате,че съм простак не ми пука.Аз не съм на изпит ,че да  ме оценявате вие колега martiny.Опитвам се да изразявам свободно мнението си.Аиде да не  ядосаме някои притежател на  па  3 х или па 900 пак да се  повторя или потретя ако не и  почетвортя.То е ясно като бял ден ,че  новото  си е ново винаги  ще има някои нов плюс иначе  защо ще казваме ,че  е  ново?Обзалагам се със всекиго за това ,че ще има  още по-нови , по-хубави и достъпни  аранжори семплери от КОРГ след последния които е 3 х-а ли които е там?

  Сърдечни поздрави на  всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 68
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз мисля ,че колегата martiny прекалено издребнява нещата ,почти вав всеки орк.се ползва па800, това е живото доказателство за тази свирка че е по достъпна и е достатъчно за направата на хубава музика стига да ти ражда главата само как да работиш с нея.Като отидеш някаде да свириш никой не те пита колко рам има клавира, колко струва какви екстри има и т.н.само се иска свирене това е според мен най важното благодаря за вниманието :Piano::thumbup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, спорете си, но си сдържайте нервите и използвайте културен и спокоен тон на дискусията, за да не се налага да затварям и да наказвам. В един спор ползвайте аргументи по темата на спора, а не личностни нападки и коментари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте ,драги колега Асан модела па800 въобще не ме дразни и не знам защо си придобил това впечатление щом досега само ведъж съм споменал, че е морално остарял, което не е нищо лошо, както ти казваш появяват се нови модели по-мощни с повече екстри това е нормално, нали? Па800е много труден за намиране да си го купеш чисто нов. Направих едно проучване и не се предлага вече в почти никой голям музикален магазин. На едно място го намерих и цената му е колкото на па 900. Тази тема е направена за тези които искат да сравнят па600 и па800 за плусовете и минусите между двата модела за да може това да гинасочи към евнтуална покупка. Колегата dacao е прав че много от оркестрите притжават па 800 по своето време като са ги купували са били най-доброто, но ако се счупят примерно дали ще си купят пак па800 или ще се насочат към нещо по напреднало. В този дух на размисъл съм предложил па900 като достоен наследник на па800.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много лесно мога да дам становище но дали съм компетентен за него ,не знам. :tomato:  Аз лично познавам па 800 като модел като екстри ,възможности и изработка.Па 900 е нов модел познат ми от клиповете  в нета.знам ,че има вграден мп 3 плеър,128 мб рам с възможност за ъпдеит , повече  узери за саунд и барабани но сигурно има още доста преимущества пред по-стария па 800?Не мога да коментирам без да познавам клавира.Но мога да поканя като използвам трибуната на  нашия форум някои  наш колега които е имал и двата модели или поне е виждал и пипал и двата и да  изкаже впечатление.Много съм любопитен гласовия  процесор (вокалите)при па 800 са 3 на брои плюс оригиналния на певеца като има възможност да се  пускат които искаш по желание,как стоят нещата при  па 900 също ли е :yes:  или?  

  Поздрави!  :thumbs_up:  :jazzband:

 

1669618_278278198990811_1080349407_o.jpg

Редактирано от asan79onbashi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Да се намеся и аз в спора :)

 

Цялата нова серия на KORG визирам моделите PA300,PA600,PA600QT и PA900 са много зле като звук  спрямо класиката PA800 и това е факт неуспорим.

След много гледане на клипове в Yotube, много слушане и сравняване при колеги които разполагат  с някои от новата серия и PA800, много изчетено в нета понеже съм изправен пред това какво да си купя ми стана ясно едно - Че по-добре 2ра ръка PA800 , от колкото някой от 4те нови модели в който разликата е в екстрите на PA900 заради врадените семплер ,вокалиста на TC Helikon , двойният mp3 плеър и малко повечето рам.

 

И на 4те нови модела звученето е еднакво , и според мен на по ниско ниво от на PA800.

 

Това са така наречените Low-Entry Level(нискобюджетни работни станции , към днешна дата и PA800 в това число).

 

Истината за мен , а и не само е в моделите:

 

1-во място :Korg KRONOS

 

2ро Pa3x PRO

 

3то  KORG M3 

 

Всичко останало за мен е голям компромис , и аз ако трябва да избера по-ефтин клавир към днешна дата бих си купил 2ра ръка PA1X или PA2x , но не и 300,500,600,800 или 900.

 

Поздрави и се надявам да съм помогнал поне малко при избора, без да съм пристрастен и не забравяйте че в един клавир няма  само РАМ и това не е всичко колко РАМ има , все пак - Филтри, MOSC,Sampler и така нататъка определят качественният и красив синтез на звука , а и от там и 2-та ценови класа и групи:

 

Aranger - бюджет

 

Workstation - Скъпо, но това което трябва да бъде и звучи.

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много сте вещ с моделите.Всички споменати модели разполагат със 8 броя трака със по два ефекта на трак.Стиловете са с 4 броя вариции,3 бр интра и енд като бърз поглед.Нека да излезе нещо ново и предлагащо понтенциял и плюс а не едни и същи неща в различен цвят.Моя па 800 поддържа рам 256 мб и работи отлично вече към 4-5 месеца.Имам 128 позиции за друм  дк(барабани  16 страници).Дайте ми добри семпли от  корг м 3 или кронос и ще видим какво мога да направя.Но мога да кажа едно със сигорност:-познавам си машинката и знам какво може.Много се моля да имам поводи да се ползва клавира а не само като малко дете в магазин което не знае какво да си избере.Дайте ми един кронос или м 3 да го поразчепкам и ще видите и чуете ,че па 800 може да е ниско бюджетен като кутия и външен вид но не отстъпва по възможности на доста по-новите и  мощните.Стига да го кара правилния човек със знания и книжка.Знаете ли имах технически проблем със клавира въстанових го със 300-350 лв дадох още към 500-600 за да разширя рама и да изгладя работата му и надеждноста му.Сега смело казвам и се наслаждавам на прекрасен клавир който плаче за работа.Защо да давам още 3000 лв и моя клавир за по грозния па 3 х или друг които е същата работа като  това което вече имам?Не е важен само клавира  в един оркестар има и други неща които също имат значимо място в картинката.Ако работя със клавира постоянно и това ми носи нужните приходи сигорно ще  се поглезя да го  заменя със нещо по-гъзарско като име и  букви. :drummer:  :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом Ъпгрейда на PA800  с още RAM те удовлетворява и примирява да гледаме високите класове, в които рама също е важен, но се нарежда по-назад зад много по-важни неща, и 128 полифония никога не звучи като 256 :)

 

Основно мисълта ми беше насочена към това, че новата серия на Korg  с новият Енджин и Алгоритъм, вече не звучи като Традиционна Балканска свирка, и бяга от темата, PA800 със старият Алгоритъм на софтуера и звуците и блендите са по натурални и реалистични за свирене на балкански стилове.

 

Новата серия повече наподобява Roland и Yamaha като бленди и звучене , което я прави по-скоро подходяща за свирене на музика в други музикални жанрове.

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Губерков, аз пък не мога да разбера откъде ти идва идеята да сравняваш качеството на звука между аранжор и работна станция (изключвайки Па3). Само това ми обясни.

То и S-класата няма ускорението, максималната скорост и маневреността на Ферари, но някой тръгнал ли е да ги сравнява? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми какво лошо има да се сравнява най-доброто с посредственото не мога да разбера?

 

Мисълта ми накратко беше -  Че PA800  е качествено-изработена свирка и си заслужава парите , а цялата нова серия на Korg ( 300,600,600QT и 900 ) звучат по-смешно и от PA800 за парите,които струват .

 

Но и в същото време исках и да кажа, че и с колкото и  RAM да закичите PA800 , акоще и с 512mb , никога няма да засвири като Pa3X PRO , понеже колегата Асан си хвали ъпгрейднатия и моднат PA800, ама Лада и Жигули си е Лада и Жигули -  WW Golf няма как да станат, каквото искате ги тунинговайте....

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

За протокола и като аргумент по темата:

Топселърът сред аранжорите на Korg ме спечели завинаги със своя невероятен външен вид, масивен корпус, тежест в буквалния смисъл на думата, мощен звук и здрава клавиатура, точно както подобава на един професионален инструмент. Pa600 и Pa900 не притежават нито едно от тези качества. В търсене на "компактен" вид на ниска цена, KORG допусна грешка като предложи нови аранжори с вид на детски играчки.

 

Години наред мечтаех за Pa800. Желаех този инструмент докато имах скромния Pa500, та дори и после, когато на пазара вече бяха наследниците Pa600/Pa900. Отчаяно търсех съвсем нов Pa800. Оказа се, че дори да има такъв, той  е на цена доста над 3000 лв, нещо, което любител като мен не може да си позволи. Късметът все пак ми се усмихна и след голямото търсене, вкл. и една грешна покупка на употребяван клавир с твърде много забележки, накрая получих почти нов Pa800. Радвах му се като дете....

Разделих се с него защото се отвори възможност да се кача още една стъпка нагоре, при това със символично доплащане, без компромис с външния вид на инструмента. Клавирът пое към новия собственик, след като той бе прочел и видял достатъчно за да сложи край на дилемата: Pa600, или перфектен Pa800! Изборът му беше информиран, а решението - правилно. Човекът е повече от доволен, а аз се радвам на своя Pa2X Pro. 

Редактирано от Goshev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еййй, един човек да се намери и споделя , това което с 3 поста исках да споделя, за хората,които се колебаят какво да си купят и очевидно е запознат на ниво !

 

Аз също съм любител, но доста запознат по темата и с много голям експириънс като ресърч , познавайки доста музикално грамотни и технически грамотни хора, които никога не казват на черното - бяло и обратно.

 

Респект и уважение 

Goshev

 

Ти разбра, това което исках да споделя....

 

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,хубаво де но не придавате ли твърде голямо значение на клавира?Не е ли важно кои е зад него?То по тази  логика да взимат всички па 3 х и кронос и няма що кат тях няма да има.То инструмента е важен и много е добре да е  хубав но май  му придадохме твърде голямо значение.А семпълът си е един и същ  колкото и  филтри да му дадеш колкото и други да му приложиш мисля ,че по-важна е  коя ръка го свири а и хората  не обичат много силно да му пищи някой си звук в ушите.Трябва и  други инструменти,трябва хубави певци и т.н. Ако излезе ново от корг което да ме грабне  ще  видя но за момента съм много доволен от моя избор на фона на всичко от корг и няма какво да съжелявам.Ако нещо искам го взимам-това е.Разбира се па 2 х е по масивен клавир,солиден но и евентуална поддръжка ще е по- солидна.Нали така?Видял съм и пробвал всичко стоиностно от корг мога и казвам едно.И със па 3 х да съм пак ще  съм си аз и пак ще свира със  същите си барабани и звуци  с които съм в момента.Защото това ми допада,това ме кефи.Важен за мене е семпъла и мелодията да са точните а не буквите на модела клавир.Така темата е па 800 срещу па 600 нали така колеги?Някак си всички вие  поставихте всичко от корг срещу па 800.Добре тогава аз ще ви кажа че не модела на клавира е всичко по-важно е кой е зад клавира а не само букви и дрън-дрън.Добрия клавирист знае  каде да чепне и  пипне за да направи магия а лошия си мисли само ,че инструмента му  е лош.Инструмента не свири сам колеги.Аз държъ на някой екстри но не придавам толкоз голямо значение  на клавира е разбира се  ако имам възможност бих предпочел корг па 3 х със голяма рам.Но ви казвам от личен опит ,че разликата между па 800 и па з х не е  голяма а минимална.Разлика между па 800 и па 2 х почти няма освен цветъ,котия и движещия дисплеи нали така колеги или пак не знам? :yes:  Казвам ви аз се моля да имам повечко оферти вие  за клавири и техника не берете грижа :whistle: -всичко има при мене :thumbup:

 

  Да сме живи и здрави всички ,че да може  да се радваме  на клавирите и красотата на мелодията :Piano:  :jazzband:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Губеров,кое е компромис?Значи вие твърдите,че 95,ако не и повече проценти от музикантите в българия и бълканите са компромис така ли?Мога да ви дам линкове към  клипове на музиканти със скромни клавири,акордеони и др. да видите и чуете  тези компромиси.То и акордеона е със скромна полифония ама по важна от полифонията е опита и акълофонията запомнете това.Айде стига с тези и онези клавири по-важни са хората зад тях и техния опит и компитентност.Глупака си е  глупак и със ферари и със жигули.Важно е да видиш от какво имаш нужда като изпълнител и да подбереш нужното без излишни суета и т.н.Ако свириш по кръчми пълни с пияници не бързаи да взимаш клавир струващ 7 000 лв.

 

  Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.