Jump to content
Българският форум за музиканти

pa 600 vs pa 800


iceman

Recommended Posts

Говори за па 4 х стига тези смешни еднообразни постове.Музиката не е само единия клавир нали?Има солисти,духачи и др.Виждал съм много здраво звучащи оркестри със па 50 примерно.И това са много известни и можещи хора но те гледат по-широко на музиката а не само един клавир и тва е.Аман от вашия прочут па 600.То по ваща логика да купим него не па 3 или 4.Само защото вие не сте видяли и пробвали друго?Хубаво ама има и много други клавири и то доста прилични и по-от па 600.Какви екстри имате - "0" :slap: Даже един микрофон не взима,ама му дишате прахта на па 800 понеже си е па 2 х.Понеже не отстъпва по нищо,нито рам,нито вокалист,нито ефекс,нито EQ.Чете стилове  от почти  всичко,може да импортне от миди файл,може да направи  барабани от всеки клавир , дръм машина или барабани пък било акустични или електронни.Може да вземе готови семплирани звуци от  м 3 или кронос,па 3 х или па 2х.Не виждам какво предимство ни дава па 600?Кой ти гледа операционния  усилвател?Кой ти гледа софтуерния синтез?Щом свири по същия начин и го чуваш със уши и глава не знам кви резолюции ви гонят бе колеги?Аз поне не виждам какво толкоз качествено е сложено във вашия прехвален китаец?Пък било то хардуер или софт.По добре да го хвалите на някой нечул ,невидял..... :yes: Има нищо повече от па 800 и въобще не знам каква е тази ваша наглост да го мерите със него.Нито рама му имате нито вокалиста,нито аудиото-нищо.Хвалите се ,че бил по-нов модел-да така е но има стари модели коли които са класика в жанра и ще се търсят винаги защото дават много възможности пред някои по нови от тях ментета :yes: .Като е толкоз напреднал  вашия па 600 що не му разширите рама?Да може да вземе повече и по разнообразен саунд и звук.Като засвириш в някоя кръчма кой пее вокалите? :whistle: Друго си е  възможността :yes: ако искаш си пускаш терца от менюто ако не-спираш.Па 800 е съвместим със па 2х  1/1.Сета се зарежда със всичко.От нас се иска само един ъпдейт на оригиналния 64 мегабайтов рам,който е един и същ за па 800,2х,3х,м3 и за всички изброени е до 256 мб.Този ъпдейт се предлага навсякаде за 300-400 лв.Какво ново има при вашия па 600?Зар няма да мога да взема стиловете,саундовете ви или....?То вие голамо разнообразие предлагате с вашия 96 мб рам?Въобще се опомнете и преценете каде сте по стълбицата и не се бутайте при па 800,па 2х или по-нагоре!!! :music:

 

  Благодаря ,че ме изчетохте  :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 68
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Pa800  отдавна е под PA600, и е и доста далече от Pa2x, както и вокалиста му е доста далеч от модула-вокалист на Digitech по възможности.

 

А какво повече може ли PA600 от PA800? - За разлика от твоят 800 с 256 рам, който не може директ 1:1 да възпроизвежда блендите на Pa3X и Pa4x без никакво конвертиране на PCM-ми  - то PA600  възпроизвежда като звук 1:1  всички PCM-ми от PA3x и Pa4x без проблеми, и без каквото и да било конвертиране.

Ей-пак ти доскуча нещо ми се струва и ти е хубавичко да влизаш в спорове, защитавайки твоя прехвален-моднат PA800 , който недей забравя също е Китаец пластмасарка в пластнасова кутия  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как па 600 ще е па 3 х 1/1 като не е?Едно към едно таратанци.Как ще вземеш сет от па 3 който има вокалист във твоя окастрен 1/1 китаец?Как ще вземеш 1/1 сет със  семпли в размер от 256 мб във твоя орязан и нарочно вграден в други платки 96 мб рам?Ще вземеш няколко звука от па3 и това те прави по-горе от па 800?Ами останалото от сета каде го зареждаме във Dropbox ли?Всеки професионален аранжор покрива определен брои критерии като сменяем рам,вокалист,възможност сам да записва нови звуци и семпли,без нужда от никакви други инструменти.Демек зимам  едни джакове от изхода на па 3 х и ги  включвам във  аудио ин на па 800.След това па 800 е напълно способен да запише и възпроизведе които искаш звук от па 3 или който искаш друг  клавир.Мулти семпъл може да се направи от един тон или от 127 тона.Всеки тон може да е от 1 секунда до-.....секунди.Тези секунди колкото са повече ни трябва повече рам пространство.Ти учил ли си уравнения Губерков?Реши и коментираи това уравнение:  96мб=256мб.Без да се задълбочавам във подробности и да коментирам други недостатъци и липси на твоя полупрофесионален па 600 1/1 със па 3 х.Много ми се иска да сложа пред тебе  двата  модела и да видиш какво е едното и какво другото.Сменяем рам  се прави поради простата причина да се даде възможност на потребителя да си разшири рам пространството ако иска да свири със повече  и по разнообразни звуци и барабани.Па 600 няма тази опция,няма вокалист,не може сам да запише нов семпъл или да редактира.Да и това го прави по-напред от па 800 който си е па 2 х само че 1/1.Вземаш му сетчето на па 2 х и си зареждаш всичко както си е.Няма никакви пропоски или минуси.Има разлика във външния вид само и софтуерно ограничение на рам пространството на па 800.Много интересно защо корг толкоз прецизно мери рама на своите  аранжори?Запитаите се!За мене е ясно но някой хора твърдят ,че рама не е  важен в един  семплер и аранжор.То нали семплер значи да записва звуци и да свири със тях.Тези звуци се записват на памет,колкото повече рам-повече звуци ще можем да помним.Какъв семплер е този щом не може да му сложи повече памет  човек?Аранжорите имат и TC-HELICON ама по горния па 600 има таратанци и  Dropbox.Ето това е реалното превъзхотство на па 600. :yes:

Редактирано от asan79onbashi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Колко нови звуци срещаш при па 3 х ,че ти е проблем да конвертираш един мулти семпъл?Защо да конвертирам като мога да екстрактно  нужните от па 3  мултисемпли под WAV формат или кар и да си ги лоадна без много зар в рама.Но пак казвам,че мога и да конвертирам желания нов  семпъл със софта на корг "уав екстрактер".Тези нови семпли аз ги срещам  по 1-2 пъти в 2-3 години.Не е голям зор и много важно.Цъкваш пе-се-ем-ите набързо и ще чуеш едни и същи щтракалки.Все пак па 800 ще вземе тези или онези семпли от па 3 по един или друг начин ама па 600 ще вземе 30% другите 70% ги помни в Dropbox :crying:  Вокалисти,модоли техники много :metalist:  ,ама нали за звуци ти трябва рам памет най-напред :yes: .За това си купи един па 800 и го  модни да ти е по-ефтинко пък после си земи от твоите диджеискш тешове вокали :secret:  да ти вокалира по напред от  вокалистите в па серията. :yes:  .Щом толкоз искаш да копираш 1/1 па 3 х защо не си го купиш и да си 1/1? :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Немога да разбера губерков защо толкова искате да наложите китайската ви играчка па600 пред професионалният па800 ! Първо казваш па800 е по добрият в един пост а в друг казваш па600 ти мнение имаш ли ?  А и Ваобще добре ли си с акъла да сравняваш па600 с па800 ??????? това е равно на сравнение па800 между па4х същата работа па800 и в звук и в савремено звучене и в всичко го трепе е ако задклавишният човек незнае как да работи с па800 това е нещо друго ! Но па800 в звук е мног много много пооо па600 за боклука !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И 2те свирки са Low-End пластмасарки и не могат да се слагат до пах серията хич-ама, тука нещо ти си в грешка.

 

А разликата между 800 и 600 , като мине още малко време ще излезне в полза на по-новият модел,само гледай....

 

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не  мога  да  разбера какво  толкоз па 600 е  по- напред от па 800?Писах много  за предимствата  на  па  800 пред па  600 но  ти продължаваи  да се инатиш!Имаш 96 мб рам за  семпли, барабани и нищо  повече.Па 800 от друга  страна  ти  дава  възможност да  разшириш  рама до 256 мб като па 2,като  па 3 сега  не мога  да разбера за  какво  друго  предимство  говориш?Ако ще и 10-20 години  да  миннат няма  как да смениш рам на  па 600 със по-голям нали?Понеже  корг инжинерите  една от целите им е  да  контролират точно  тази екстра и  отметка във техните  свирки.Вграждат рама в процесорния  борд за да е  невъзможно  да  намериш начин за неговото  разширяване.Със всеки един техен модел следват куп софтуерни излишни  кодеци и тарикатлъщини за  да  предпочете  клавирджията  в краина  сметка  да  си  купи  новата  йоника която е  почти  1х1 със старата  като реални  хардуерни   материяли.Абе  ние  сме  техните медосъбиращи  пчелички.Друго няма какво да изчопля от тези йонички.Па 600 е любителски клавир и  му куцат доста неща за да го взема на сериозно.Бил чел от па 3 друг път!Па 3 има  вокалист и този  вокалист зи  записва надстройките  във неговия  сет.Как па  600 ще  разчете  тези надстройки на  вокалиста  от па  3?Па 3 има 256 мб рам или 128 мб рам фабрично как па 600 ще  зареди  тези  семпли във своя  96 мегабайтов вграден рам?Всеки  собственик на па 2 или 3 х първата  му  работа е  да  разшири  рама  със 256 мб.Почти  всички  са  със 256 мб рам ЕХВ.Първо  виж един па з х как е какво има  в сета си  какви  рамове  надстройки тогава  ми  говори  за нови и  стари  работи  колега. :nono: Ако искаш да се  фукаш със свирката  си по-  добре си  купи па 3 или 4!Тогава ще  мълчим и  ще  видиш  какви  са предимствата и  недостатъците  ти!

 

      Благодаря.с уважение  към тебе  лично и всички читатели  на  най-музикалния форум :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не  мога  да  разбера какво  толкоз па 600 е  по- напред от па 800?Писах много  за предимствата  на  па  800 пред па  600 но  ти продължаваи  да се инатиш!Имаш 96 мб рам за  семпли, барабани и нищо  повече.Па 800 от друга  страна  ти  дава  възможност да  разшириш  рама до 256 мб като па 2,като  па 3 сега  не мога  да разбера за  какво  друго  предимство  говориш?Ако ще и 10-20 години  да  миннат няма  как да смениш рам на  па 600 със по-голям нали?Понеже  корг инжинерите  една от целите им е  да  контролират точно  тази екстра и  отметка във техните  свирки.Вграждат рама в процесорния  борд за да е  невъзможно  да  намериш начин за неговото  разширяване.Със всеки един техен модел следват куп софтуерни излишни  кодеци и тарикатлъщини за  да  предпочете  клавирджията  в краина  сметка  да  си  купи  новата  йоника която е  почти  1х1 със старата  като реални  хардуерни   материяли.Абе  ние  сме  техните медосъбиращи  пчелички.Друго няма какво да изчопля от тези йонички.Па 600 е любителски клавир и  му куцат доста неща за да го взема на сериозно.Бил чел от па 3 друг път!Па 3 има  вокалист и този  вокалист зи  записва надстройките  във неговия  сет.Как па  600 ще  разчете  тези надстройки на  вокалиста  от па  3?Па 3 има 256 мб рам или 128 мб рам фабрично как па 600 ще  зареди  тези  семпли във своя  96 мегабайтов вграден рам?Всеки  собственик на па 2 или 3 х първата  му  работа е  да  разшири  рама  със 256 мб.Почти  всички  са  със 256 мб рам ЕХВ.Първо  виж един па з х как е какво има  в сета си  какви  рамове  надстройки тогава  ми  говори  за нови и  стари  работи  колега. :nono: Ако искаш да се  фукаш със свирката  си по-  добре си  купи па 3 или 4!Тогава ще  мълчим и  ще  видиш  какви  са предимствата и  недостатъците  ти!

 

      Благодаря.с уважение  към тебе  лично и всички читатели  на  най-музикалния форум :happy:

 

 

 

Нещо в последно време много бройки PA800 я окъсаха с нацакан RAM, издаване на пискливи звуци само,забивания,саморестартирания,нацакан CPU борд , и какво ли още не...

 

Ето с това PA600 е повече от PA800 - НАДЕЖДНОСТ,която липсва при 800.

 

Не зная да има колега , на когото би му станало приятно свирката му да го предаде на участие пред публика, КАТО ЗАБИЕ,ЗАПОЧНЕ ДА ПИСУКА,ДА СЕ САМОРЕСТАРТИРА ИЛИ УМРЕ ТОТАЛНО.

 

Друго нямам какво да кажа, освен че  и мода за разщиряване на рамта на PA600 до 256 и нагоре,  е едно предизвикателство и поле за изява за мен за напред, и Асане само да ти кажа че това е възможно, а не както ти си мислиш че не може - не може да го направи човек с минимални познания и умения като да извади малката , и да постави по-голяма памет :)

Редактирано от Губерков
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То ти ще кажеш ,че па 600 е  по-хубав и от па  3 утре или  другиден?Аз за  разлика от теб познавам па серията  включително и  па 3 и  знам и  съм бил свидетел как забива и се  срива  по средата  на  празненството и  хорото и това са  примерно едни 200-300 човека  който  се  чудят какво  става?Няма  техника пък било то  компютар,часовник,елка или  клавир който  да  не  бъгва!Не веднъж съм виждал как па  3 блокира и  няма  измъкване  докато  не  го  изключиш и  заредиш всичко  от начало.Аз ползвам  моя  па  800 със енканцер от джузи саунд и това  предполага  моята  клавиатура да  прави  повече такива бъгове и  сривове нали?Поради по-голямата излишна и допълнително натоварена  миди  данни.Но за моя  учуда и наслада  такива липсват от доста време или  ако все пак се  случи  то е в рамките  на  нормалното.Знам ,че и па 4 х да  си  купя  такива  бъгове  ще се  случват от време на време.Друго което искам да подчертая е факта ,че па 600 са продадени не повече от 5-6% като бройки от количеството  на  па 800.Кои модел колко е надежден не знам но  времето е показало и  ще  показва още тъй като  много хора  и професионални  музиканти  предпочитат па  800 пред па 3 и всички останали  модели.Купиш  па 3 поработиш на  него месец,2,3 и решиш  че па 800 е  по-добрия  си  вариант.Защо ли?Кажи ти  колега  защо?---Защото па 800 си е  па 2х и па 3 х само че  каквото и  да  му счупиш  ще  го  оправиш за  не  повече от 300-400 лв!Получаваш един готин клавир със възможно  най-лека поддръжка  и който  ти  дава 256 мб рам семплер.Получаваш и  вокалист който  е синхронизиран със ритам и  един много  мобилен и  перфектен инструмент който ако  знаеш как да караш и поддържаш няма  да  те  предаде лесно!За да ви  накарам да повярвате във горе написаното още  повече ви напомням ,че  моя  па 800 е със разширен рам 256 мб,разширил съм си го сам преди  повече от 1 година.Аз в момента  не  съм в Бъргария  но ще  се върна по някое време и  който  не вярва  нека  заповяда  при  мене да  се  убеди как всичко си  работи  просто  перфектно.Аз съм запознат със ъпдейта  на  рама  на  па 800 и знам за риска които  иде  от този ъпдейт.Риск няма свързан със самия  по-голяв рам или  от това,че няма  да може  да се чете по-голамата  рам памет и  нещо  ще  изпуши,ако  ще  и  2 гига  рам да му  срожиш пак всичко  ще  си  върви  гладко и  безпроблеми но  риска иде  от друго нещо което  никой май не  вижда и  не забелязва.Това нещо  съм го открил и  разбрал още  преди  година  когато  ъпдеитвах моя па 800 и съм бил един от първите  хора  ъпдейтнали  па 800 със 256 мб рам.Самия  факт ,че  знам какво става и  какво  не  издържа  и какво  причинява  повредите  при  ъпдейта  на  па 800 ми  дава  някаква  застраховка и гаранция  за  надеждност и пак ви  казвам не е  пробрема  ог големия  рам има друго нещо което  кара  ъпдейтнатите  па  800 да изпушват и да им изгарят цпу бордовете!Аз преди  време  писах за  тези  не надеждни  ъпдейти но  всеки  си  мислеше ,че  знае и  може сам да  направи всичко  но  ето  идва  време  когато  много  хора  със ъпдейтнати  па  800 пишат и  търсят помож със точно такива симптоми и болни  клавири.ЦПУ при  МЦИ струва 600 лв  а  рециклиран струва 350 лв.Колкото и  да  се инатите  търсете  и  питаите.Ако  ще  ибей да  търсите  по-ефтин няма как.Ето  ви разликата сега когато  ми посочвахте  онези по-изгодни  киитове  от моя!Онези  струват не по  малко от 300-330 лв но никой не ти дава  гаранция за надеждност,моя  струваше 370 лв но включваше хардуер  и инструкция  която  вклучваше  в себе си  точно  тези  рискове и имформация  какво  трябва  и  какво не!То ъпдеита  си е до 80%същия но  знаете  за майстора  който  знае  точно  каде  да  чукне  само  веднъж със чука  за  да може  парахода  да  заработи , колко  струва  според вас това  почукване?

   Губерков желая  ти  само  хубави  работи и успех но  не ми говори  моля те  повече за предимствата на па 600!Приятно  рязане и модифициране  на твоя  по-най па 600 и ти пожелавам скоро  да моднеш рама му  ама  надали.Първо ще трябва  да моднеш  о.с-а му!Абе то много  специалисти  се събрахме  в България и почнахме  да си  пречим един на друг!Но съм чувал една поговорка която може  да сте  чували и  вие?Неще  само  ядене,иска и акъл!Ами какво ще  кажете  за: Неще само акъл българино,иска и .....! :greenball:

 

Па 800 съм го моднал и работи братле на 100%  Не ме е страх ,че нещо ще изпуши ,щото знам от де иде  дебелото.Дори  да изпуши здраве, щото  краино  време вече  да минна на по-горна клавиатурка, ей така  за мое лично удоволствие! :yes:

То в България хората  забравиха какво е  настроение,музика,забава и нама  за каква  печалба да вземе човек аранжер за 7 000 лв но искам да го  взема  за себе си  и  за да мога да му се  радвам от дъното  на душата  си да му  се  кефя така  както аз си  знам.Само дето  ми е  мъчно  от сега  че  трябва  да  изневеря на обичния ми и дълго служил вярно стар другар. :crying:

Редактирано от asan79onbashi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Асане благодаря за пожеланията, но ремонт или ъпгрейд не е пълноценен, когато потребителя трябва да се съобразява колко информация да лоудва в Рам-паметта за да не му дойде ташкън на Процесора.

 

Мойте уважения, но през цялото време го държиш точно това зад езика си и го осукваш само, че имало друго неюо,от което бил идел проблема с 256 рам, поне бъди точен,ясен и конкретен :)

 

Мноу-позьдрави на Англия.

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За какво трябва  да  се  обеснявам повече,защо  да  разкривам тънкости?Че аз ги  разкривам на  хората  които  са  предпочели  да  ми  се  доверят.За сега  нямам оплаквания и  всичко  си  върви  пълноценно.Проблема  не е от това  колко  рам ще  поддържа  па 800.Проблема е друг и  всички  акули  го  знаят какъв е и  защо  е нарочно  създаден този  проблем искуствено?То е  толкоз очевидно  ,че  трябва  да  си  сляп за  да  не  прозреш несъответствието и  да  си  отговориш  на  въпроса  защо  гори  цпу  борда на  ъпдейтнат па  800?Аз съм открил отговора и  съм разбрал защо  се  случва всичко  това.Разкривам това  което искам и  не  говоря  лъжи.Проблема иде  от друго  много очевидно несъответствие  което е  умишлено  създадено  между  хардуера  на  па 800 и моднатия о.с 256 мб който  се  разпростра  п о  цял свят.Проблема  не е  че  па  800 не  може  да  поддържа  256 мб рам а е  съвсем друго  нещо  което  всички  виждот и  ползват а  не  се  замислят защо и  прочие и  какви  могат да  бъдат последиците от това?Само искам да  знаят акулите  ,че  българския  музикант не е  чак толкоз тъп ,че  да  не  види  уравнението  и  да  не  може  да  сметне  2+2.Аз си  работя много успешно  моднатия  о.с 256 мб рам със рам 256 и  то  без ядове и  бъгове.Знам таината им и  всеки  които  претендира ,че е  музикант ,клавирист и разбира  па  серията  би  трябвало  да  види  уловката и  да  се  съобразява  с нея  за  да  не  изгори като  факла.Това е опит и  познание  колега! Д А ЗНАЕШ КАДЕ  ДА  ЧУКНЕШ И  ТО  САМО  1 ПЪТ!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаеш ли ,аз съм моднал моя  па  800 и  работя  много  успешно  със него  и  със голям 256 мб рам а това е  много  имформация и  семпли.Може  да  заповядаш да  видиш кое  как върви  като  се върна  на  холидей.За  да  сме  на едно  ниво и  да  сме  равностоини и подкрепени  със хардуер и  със действителна  реалност ти предлагам да моднеш  па  600 със 256  мб рам и  тогава  да ме  предизвикваш повече.Не си  ми  равностоен противник за  момента  с твоите 96 мб рам.З наеш ли  даже ще призная  па  600 за  по-добър аранжор от па 800 въпреки  че е  без вокалист и едно  миди  през вход за  връзка  няма  даже ако успееш  да  моднеш о.с-а му  до  256 мб не  повече.Но ако  не  можеш и само  продължаваш  да  говориш и  се  интересуваш от една  друга  процедура  за да  може  да  научиш  нещичко трябва  да  замълчиш  вече  по  темата и  да  спреш  да  говориш  празни  хипотези и  теореми и  възможности!

 

      С много уважение към форума и  всички  български клавиристи и  музиканти!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Колеги стига сте спорили кой клавир е по-хубав, ПА 600 или ПА 800, кой има повече или по-малко възможности, RAM памет и т.н. Въпрос на предпочитания е кой какъв ще си избере и как ще го пипне да звучи! Съвсем накратко ще спомена някои данни прочетох в по-горните постове че ПА 800 е китайски - НЕ Е!!! ПА 800 е Made in Italy както ПА 80, 60, ПА1х, ПА1х Про, ПА2х Про, ПА3х, ПА4х! ПА 300, 600, 900 са Made in China! Разлика между GM и GM2 - General MIDI 2 extends the basic features of the General MIDI, allowing for 256 Sounds and 9 Drum Kits (instead of 128 and 1) или обяснено с прости думи GM има 128 звука и 1 Дръм кит, докато GM2 има 256 звука и 9 Дръм кита! ПА 800 НЕ Е GM2! Някой беше писал за ПА 600 64MB RAM - PCM User Memory 96MB, User Sampling - No exist! Малък недостатък на ПА 600 е, че са го оставили с един секуенсер  както и ПА 300! Това исках да споделя, приятен почивен ден на всички и не спирайте да свирите!  :)  :Piano:  :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

здравейте колеги искам да си купя клавир двуумя се между два корг па 800 или корг pax2?

кой е по добър?
благодаря предварително
Редактирано от sezginx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.