Jump to content
Българският форум за музиканти

pa 600 vs pa 800


iceman

Recommended Posts

Здравейте,Колеги които са използвали тези клавири могат ли да дадат мнение за плюсове и недостатаци между двата модела . Поради излизането на нови модели двата клавира вече са на една и съща цена Много начинаещи музиканти ще се чудят кой да изберат.Никаде не можах да намеря такава информация.Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 68
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

То какво има за чудене? :slap: Па 800 има 128 мб рам срещу 64 за  па 600.Ако друго не разбираш поне  цената виж за  двата модела!Па 800 има гласов процесор при па 600 няма,Па 800 има значително повече място за  стилове,саунд и други глезотиики :yes: .При всичко това вече е възмажно увеличаване на  рамта на па 800 на 256 мб тук в България(София) :whistle: .Но нека да отбележим  все пак че  всичко е въпрос на вкус.Един професионалист ще свърши работа и със  двата модела.По важна е  ръката която пипа клавира.За мене  са отлични всички модели корг,Кефят ме всички много ми харесва и  па  50 сд.Разбира се ,че има значение клавира но не  по маловажно е в случая е задклавишния инстромент :Piano:

  Благодаря и поздрави :thumbs_up:

Snap_2014.01.28+15.35.14_001.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не могат да се сравняват. Единият е професионално изпълнение, а другият е орязана версия, макар и по-нова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То какво има за чудене? :slap: Па 800 има 128 мб рам срещу 64 за  па 600.Ако друго не разбираш поне  цената виж за  двата модела!Па 800 има гласов процесор при па 600 няма,Па 800 има значително повече място за  стилове,саунд и други глезотиики :yes: .При всичко това вече е възмажно увеличаване на  рамта на па 800 на 256 мб тук в България(София) :whistle: .Но нека да отбележим  все пак че  всичко е въпрос на вкус.Един професионалист ще свърши работа и със  двата модела.По важна е  ръката която пипа клавира.За мене  са отлични всички модели корг,Кефят ме всички много ми харесва и  па  50 сд.Разбира се ,че има значение клавира но не  по маловажно е в случая е задклавишния инстромент :Piano:

  Благодаря и поздрави :thumbs_up:

Snap_2014.01.28+15.35.14_001.jpg

Колега нещо много си се объркал, а така объркваш и другите Korg pa800 има 64MB стандартно докато Korg pa600 има 94MB. Можеш да си опресниш знанията на официалната страница на Корг. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

То какво има за чудене? :slap: Па 800 има 128 мб рам срещу 64 за  па 600.Ако друго не разбираш поне  цената виж за  двата модела!Па 800 има гласов процесор при па 600 няма,Па 800 има значително повече място за  стилове,саунд и други глезотиики :yes: .При всичко това вече е възмажно увеличаване на  рамта на па 800 на 256 мб тук в България(София) :whistle: .Но нека да отбележим  все пак че  всичко е въпрос на вкус.Един професионалист ще свърши работа и със  двата модела.По важна е  ръката която пипа клавира.За мене  са отлични всички модели корг,Кефят ме всички много ми харесва и  па  50 сд.Разбира се ,че има значение клавира но не  по маловажно е в случая е задклавишния инстромент :Piano:

  Благодаря и поздрави :thumbs_up:

Snap_2014.01.28+15.35.14_001.jpg

Колега нещо много си се объркал, а така объркваш и другите Korg pa800 има 64MB стандартно докато Korg pa600 има 94MB. Можеш да си опресниш знанията на официалната страница на Корг. Поздрави!

 

Моя клавир нестандартен ли е? :crying:  Аз го закупих напълно стандартен чистак нов преди 2-3 годинки вече, със   рам от 128 мв.Не съм заплащал допълнително за по-голяма рам или да съм изисквал такава екстра.Вие имате ли  па 800 ? :whistle: И вече ми омръзна от подобни теми.Щтом твърдите ,че па 600 е по професионален със повече екстри добре. :slap: Само да отбележа,че па 600 няма гласов процесор и генерал миди.Има 2 аудио изходи при 4 за  па 800.Има само два понтенциометъра+големия универсален срещу 4 плазгачи +големия за па 800.Като цена па 800 струва като 2 броя па 600 :yes: Колкото до рам паметта на клавирите вече споменах за ъпдета при па 800 от 128 на 256 мб ето къде се извършва този ъпдеит на рамта  за  па 800  в България    -цък

Обърнете внимание и  на цените на  моделите сред които и нашите  два модела

korg-pa800-elite-limited-edition-195427.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя клавир нестандартен ли е? :crying: Аз го закупих напълно стандартен чистак нов преди 2-3 годинки вече, със рам от 128 мв.Не съм заплащал допълнително за по-голяма рам или да съм изисквал такава екстра.Вие имате ли па 800 ? :whistle: И вече ми омръзна от подобни теми.Щтом твърдите ,че па 600 е по професионален със повече екстри добре. :slap: Само да отбележа,че па 600 няма гласов процесор и генерал миди.Има 2 аудио изходи при 4 за па 800.Има само два понтенциометъра+големия универсален срещу 4 плазгачи +големия за па 800.Като цена па 800 струва като 2 броя па 600 :yes: Колкото до рам паметта на клавирите вече споменах за ъпдета при па 800 от 128 на 256 мб ето къде се извършва този ъпдеит на рамта за па 800 в България -цък

Обърнете внимание и на цените на моделите сред които и нашите два модела

korg-pa800-elite-limited-edition-195427.

Естествено че е нестандартен! Стандартия модел е Korg Pa800, твоя е Korg Pa800 elite с твърд диск 80GB и dual mp3 възпроизвеждане и записване, който вече не се произвежда даже , това са екстри, които ти си си платил като поп още като си го купувал, дали си ги искал това е друга работа.Пишеш за други модели без да знаеш точно кой е твоя:) Не съм твърдял, че па 600 е по-професионален, а че има някои нововъведения като например General MIDI2, което е новата версия на General MIDI по този въпрос пак се изказа неподготвен колега. Също така е орязан доста спрямо па 800, но трябва да се има в предвид, че па600 заменя па500, а па900 заменя па800 затова недейте да търсите най-доброто на по-ниска цена. Па800 остарява морално и на който му трябва професионален аранжор да се насочи към па900 или pa3x.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Генерал миди 2 новост ли е?Щото мисля  че това е  орязан генерал миди демек само миди  вход и изход без миди през вход за връзка  :yes: Две от три миди функции и хардуер букси :thumbdown: .Но наистина не разбирам от клавири много,само ми дай клавиатура на мене :Piano: .От вас научих за новата и  по мощна  генерал миди 2 не сам подготвен за тая новост която я има и в детските клавири и в моя втори клавир самосвирка Касио цз 101 с когото сме набори :hooray: излязал е от производство 1980 г. с въпросната-" Не съм твърдял, че па 600 е по-професионален, а че има някои нововъведения като например General MIDI2"Виждам ,че сте доста вещ с моделите и аранжорите на корг.Благодаря за съвета към кои модели да се насочим.Щото "Па800 остарява морално и на който му трябва професионален аранжор да се насочи към па900 или pa3x"Браво ,че ни отворихте очите за  па 800 и само от любопитство вие сас па 3 х ли сте колега?Аз да не съм ДСК-са?Орфеи,пловдив и много по видни  оркестри и колеги от мене са със Корг па 800 навярно  защото е морално остарял вече,да.На мене ми дожалява и за този понякога на свадби на дъжд прах и на разляни питиета от пияни перковци.За едно нещо съм съгласен със вас Корг па 900 и па 3 х са по хубави ама и цената за па з х е супер навярно защото има  говорители.Тука  стана тази ситуация  като  телефоните всеки си има вече и  какво  ще правим?Трябва пара и то луда пара,еееее много лесно решение ще ги правим по-шарени и по възможност със минимум минути разговор според човека.Важно е  да го  омаеш за подписа ;) На мене ми върши работа и Роланд  г 600 или ва или пср.Важното е хорото да е весело  и чорбаджиите да са доволни.Ама да споделя едно впечатление :blush: на  хората  в България не им е  вече  много до музика имат си някои други грижи.Но само да си върнат кефа и  отворят портфеилите за мене тичам за  корг па 3 х или 23 х.Здраве да е  друго всичко ще стане като му доиде времето.Корг па 3 х е  от най-та най  нали?6200 лв, :hooray:  давам 12400 лв  ама да пее и свири сам и да изкарва  бакшишите от джобовете ,всички тея аранжори свирят сами  и  чудеса правят а не измислиха един поне да  инсталира апаратурите и жиците.Аз на  моя доста пъти го оставям на стенда  и му заръчам да ги  шашне ама един път не  изкара  бакшиш сам :secret:  затова му натискам клавишите яко та  да види как стават  нещата.

Поздрави на  всички колеги и посетители на най-хубавия музикален форум :thumbs_up: .Най-специални за колегата =martiny =!!! :thumbup:

Snap_2014.01.23+16.10.04_001.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, Асане за едно си прав - Орфей (Варимезов) използват РА 800. И аз мога да потвърдя това (бивш съученик ми е). Купи си въпросната свирка към 2008 година и оттогава не я е оставял. Имал е възможност за по-нов, но след като му е свикнал на този, направил му е нещата да звучат както трябва ... защо му е друг? Както викаш ти ако слагаше сам апаратурата и изкарваше надника и бакшиша - да. 

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Корг па 900 и па 3 х са по хубави ама и цената за па з х е супер навярно защото има  говорители. Колега PA 3x НЯМА вградени говорители слагат се допълнително и то е едно цяло! Естествено че са по-хубави особено PA3x   Генерал миди 2 новост ли е?Щото мисля  че това е  орязан генерал миди демек само миди  вход и изход без миди през вход за връзка   GM2 е разновидност на GM ето тук е обяснено ако си на ти с английския  http://en.wikipedia.org/wiki/General_MIDI_Level_2   ;)  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Генерал миди 2 новост ли е?Щото мисля  че това е  орязан генерал миди демек само миди  вход и изход без миди през вход за връзка  :yes: Две от три миди функции и хардуер букси :thumbdown: .Но наистина не разбирам от клавири много,само ми дай клавиатура на мене :Piano: .От вас научих за новата и  по мощна  генерал миди 2 не сам подготвен за тая новост която я има и в детските клавири и в моя втори клавир самосвирка Касио цз 101 с когото сме набори :hooray: излязал е от производство 1980 г. с въпросната-" Не съм твърдял, че па 600 е по-професионален, а че има някои нововъведения като например General MIDI2

 

Благодаря колега за най-специалните поздрави, но и трябва да почерпиш, че те уча на музикални понятия като например GM:). Сега да започнем с отговорите :)

 

Генерал миди 2 новост ли е? Отговор - не е ,той е приет през 1999 г. от Асоциацията на MIDI Производители (MMA).

Щото мисля  че това е  орязан генерал миди демек.... Отговор и образователна информация що е то General MIDI

 

Този стандарт датира от 1991 г. и е разработена от Асоциацията на MIDI Производители (MMA) и Комитета за японски MIDI стандарт (JMSC). Установява определени "задължения" за всички устройства с "General MIDI" сертифициране, включително минимум 24 нотна полифония, реакция скорост и подкрепа 16 едновременни канали и полифония във всяка от тях, наред с много други технически аспекти.

 

Може би най-известната черта на този стандарт е да се определи всяка от 128-те програми за конкретен инструмент, с лице на един и същ номер на програмата е винаги един и същ инструмент за всички устройства. Големите примери са програмата 1 за пиано, 49 за Strings или 127 за извесния Gunshot. Благодарение на този стандарт, програмиран правилно една MIDI песен изпълнява същите инструменти така на всички компютри (въпреки че те имат различни източници на звук).

 

С течение на времето, както и разширяване на възможностите на синтезатори и компютри, няколко производители се увеличават капацитета на GM добавят свои разширения, като Roland GS и Yamaha XG. Тези стандарти позволяват по-голям брой програми, групирани в банките, както и различни и нови драйвери, тъй като модулация, задържате и др.

 

За да групирате всички тези разширения се ражда MIDI 2 (GM2) General, добавяйки по-малко от 32 полифония. Най-важното е, че той не определия друг вариант на банките, използващи инструменти, в един любопитен начин. Всеки инструмент на спецификацията GM добавя различни варианти и всеки назначен банка. Това означава, че банката 0 винаги ще бъде уточняването GM, но ако искаме промяна на банка 1, 2, 3 или като може да се наложи, ще се получи промяна в звука.

 

 

 

Интересно е да се изясни общата обърканост: MIDI не е същото като General MIDI. Докато MIDI е протокол, който осигурява подходяща комуникация между различните електронни музикални устройства, General MIDI е сертификация, която ни позволява да видите с един поглед, че сертифицираното устройството съответства на най-малко по дадени характеристики, и техните програми се сортират по специален начин.

 

Така сигурно ти стана ясно старото ти Касио какво GeneralMIDI е имало:)

В предишния си пост съм написъл НОВОВЪВЕДЕНИЕ, а не НОВОСТ като се има в предвид че спрямо па800 , който подържа GM па600 подържа GM2 , а не че самия стандарт е нов.

За това кой какъв аранжор има мисля да го подмина този въпрос, защото този форум е за споделяне на знания и конструктивна информация, а не на информация от личен характер и спрямо контекста на това което си писъл ми прилича на заяждане.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Корг па 900 и па 3 х са по хубави ама и цената за па з х е супер навярно защото има  говорители. Колега PA 3x НЯМА вградени говорители слагат се допълнително и то е едно цяло! Естествено че са по-хубави особено PA3x   Генерал миди 2 новост ли е?Щото мисля  че това е  орязан генерал миди демек само миди  вход и изход без миди през вход за връзка   GM2 е разновидност на GM ето тук е обяснено ако си на ти с английския  http://en.wikipedia.org/wiki/General_MIDI_Level_2   ;)  :)

Ами аз какво съм писал?Друго ли?Прочети добре горе!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе колега ко ща черпя,виж добре горе!Един път пишеш  че е  нововаведение сега пак си прав.Аиде бегаи че ме дразниш!Чак съм ти сложил цитатите от твоя пост в червено и пак знаиш.Аз какво съм писал ,че е орязан  и го има и в децките клавири.Този пост беше специално  за тебе но щом не  си разбрал какво повече да пиша  тука?Много ли е трудно като  не знаеш нещо да си признаеш?В краина сметка темата беше за  двата модела корг.Които и да е не може да ме  убеди  че па 600 е нещо повече от па 800,Аз съм отгледан с музика и клавири,нужен ми е един поглед.В случая трябва да не знаеш какво говориш за да сравняваш тези два.Колкото за другите модели корг па 900 и  па 3 х,съм дал мнение  и  по-горе.Но ако ще се почувстваш  по-добре  сложи  ги  всички  срещу па 800 а?Е много ясно,че са по -добри и нови модели.Но подчертавам. както касио цз 101 е  уникална и  много ценена от клавиристите и ползвана и  до днес,така и па 800 ще остане  един от най-хубавите и широко разпространен клавир,аранжори семплери на  корг и красив.А със  рам от  256 мб ъпдеит е достоен кункорент на  па  900=128мб,па 2 х=256 мб ъпдеит,па 3 х 256 мб ъпдеит.Това е , тва са  фактите.

 

Доказателство!!!                 :drummer:  :jazzband:  :virtuoz:  :Piano:

 

 

 

Благодаря  за  вниманието и дано пак не  ми изчанчите изразите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, Асане за едно си прав - Орфей (Варимезов) използват РА 800. И аз мога да потвърдя това (бивш съученик ми е). Купи си въпросната свирка към 2008 година и оттогава не я е оставял. Имал е възможност за по-нов, но след като му е свикнал на този, направил му е нещата да звучат както трябва ... защо му е друг? Както викаш ти ако слагаше сам апаратурата и изкарваше надника и бакшиша - да. 

 

Поздрави

Изглежда  само ти си ме разбрал :thumbs_up: .Как  този  човек ме разбира  другите не :slap: ,много ми е  чудно! :yes: 

   Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега  martiny ,НЕ СЕ ПРАВИ НА ИНТЕРЕСЕН!!!Виж си отговора горе  над моя  със  цз-то.Долу на моя  пост със снимката  на  касиото съм отговорил на твоя и съм подчертал твоите изрази  със червено.То е разбираемо някои друг да се обърка ама  и ти  да  хитриш така.Не те ли е срам?Чак ще ми  обясняваш  член  по член!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей Асан, нека да подържаме добрия тон на дискусия и не използваме просташки фрази като например: "ко ша", "айде бегай" и.т.н.

Нарочно ти отделям отговорите за да не се объркваш и да е по-нагледно. Нека да направим едно резюме на това кой какво е научил:

Асан:Па 800 има 128 мб рам срещу 64 за  па 600

Отговор: Korg pa800 има 64MB стандартно докато Korg pa600 има 94MB. Даже гледам че вече си използвал новопридобитата информация да даваш акъл в друг пост цитирам".Ако си със 64 мб рам не препоръчвам да  зареждаш сетове по-големи от 70 до 80 мб." какво стана нали твърдиш, че па 800 има рам 128MB,браво на теб много ги разбираш.

Асан:Корг па 900 и па 3 х са по хубави ама и цената за па з х е супер навярно защото има  говорители

Lorimar: Колега PA 3x НЯМА вградени говорители слагат се допълнително и то е едно цяло!

Много добре е прочел колегата точно това което си писъл:)

Асан:Генерал миди 2 новост ли е?Щото мисля  че това е  орязан генерал миди демек само миди  вход и изход без миди през вход за връзка 

Отговор:MIDI не е същото като General MIDI. Докато MIDI е протокол, който осигурява подходяща комуникация между различните електронни музикални устройства, General MIDI е сертификация, която ни позволява да видите с един поглед, че сертифицираното устройството съответства на най-малко по дадени характеристики, и техните програми се сортират по специален начин.

Тука ясно си проличава че нямаш представа за какво става въпрпос и бъркаш MIDI с General MIDI.

Асан:От вас научих за новата и  по мощна  генерал миди 2 не сам подготвен за тая новост която я има и в детските клавири и в моя втори клавир самосвирка Касио цз 101 с когото сме набори  излязал е от производство 1980 г. с въпросната-" Не съм твърдял, че па 600 е по-професионален, а че има някои нововъведения като например General MIDI2"

Отговор: Приет през 1999 г. от Асоциацията на MIDI Производители (MMA). Асане ти можеш ли да смяташ щом твоето Касио е произведено 1980 а този сертификат е приет 1999 колко години са? Точно от мен научи да!

Асан: Много ли е трудно като  не знаеш нещо да си признаеш?

Martiny: След всичко горе посочено мисля, че за всички е ясно кой какво трябва да признава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.