Jump to content
Българският форум за музиканти

да измислим празник нов


Recommended Posts

  • Отговори 57
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Добре, ето един престрашил се.

 

Ако всичко се получи, бихме искали да участваме с изпълнение на авторска музика. Искаме да има публика, искаме да има колкото се може повече публика, било то и само от форума. Искаме концерта да е организиран като хората (и като озвучаване също), и ако можем да помогнем в това, моля кажете как. Не искаме да взимаме пари, и предпочитаме ако даваме, да дадем в рамките на общоприетото - тоест да не изтощим нищожния си финансов ресурс просто, за да си осигурим сцена.

 

Предлагаме поносими умения, хъс за изяви и възможност за довеждане на публика. :)

 

Надявам се събитието да не е ориентирано към overground музика, в смисъл на слушаема от масата. Все пак правим го за нас си, не за външните хора. Така че групи като моята да могат да участват. Надявам се също така няколко подобни групи да участват, за да може да се оформи нещо като тематичен блок, в който да се чувстваме на място.

 

И не на последно място, надявам се да се представим поне на нивото на цялото събитие. И се надявам всичко да се получи и да си го направим самостоятелно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК и евала. Само един принципен въпрос: готови ли сте да направите лайв демо? 2-3 песни, от които да може човек да добие представа за групата?

Редактирано от ronia
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И се надявам всичко да се получи и да си го направим самостоятелно.

Това не означава ли без спонсор, а Ронио?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК и евала. Само един принципен въпрос: готови ли сте да направите лайв демо? 2-3 песни, от които да може човек да добие представа за групата?

В момента записваме парчета, като станат ще пратим, ако има вече някаква яснота по идеята. А иначе няма проблем да покажем колко сме зле. Организираме концерт в момента, когато знаем всичко, ще ви поканим. :)

 

Това не означава ли без спонсор, а Ронио?

Точно това имам предвид.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
ОК и евала. Само един принципен въпрос: готови ли сте да направите лайв демо? 2-3 песни, от които да може човек да добие представа за групата?

Хубаво би било, ако всички групи които искат да се включат , намерят начин да направят демо :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От моя страна може да се разчита за изработка на уеб-сайт, но понеже знам, че уеб-дизайнери в този форум бол, едва ли правя кой-знае каква оферта :D Мога да поема Интернет PR-а на кампанията обаче, в процеса на работа съм си създал контакти наляво-надясно из българския Интернет.

Отделно, когато се изработи някаква сериозна концепция, мога да осигуря хора от Националния Алианс за Работа с Доброволци, ако има нещо за тях, което да се върши.

Мога да офертирам и събитието на въпросната организация, ако от нея може да се изиска нещо (което не включва финансова помощ).

Всичко това на прима виста - предполагам, че ако се доизясни идеята, ще мога да помогна и с още неща.

Включително и с бандичката да посвирим на събитието - май само клавиристката ни не пише тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Niilo, човече - това се казва оферта. Само внимавай после да не съжаляваш :D

 

Шегувам се, разбира се. Страхотни са тези умения и връзки, за които говориш. Освен това ти си в Пловдив, нали? Много е важно да се включат хора от цялата страна, а не само от София.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Пловдив съм, да. Което ме навежда на мисълта, че може да уредя нещо и в пловдивските телевизии (ПОТВ и БНТ-Пловдив), макар че не виждам големия смисъл като се има предвид колко им е аудиторията :D

 

Друго нещо, което мисля, че ще е добре да се осъществи е да не свирят само хора от форума. Тук в Пловдив примерно има банди, които меко казано заслужават да свирят на подобна голяма сцена. И съгражданите ми ще се съгласят с мен :D Сигурен съм, че и в другите градове е така.

Нека просто се даде (поне малка) гласност на тези, които си заслужават - а не да свири куцо и сакато.

И трябва така да се замислят нещата, че да не кажат журналистите на 1-ви 'гледайте ги тия нереализирани музиканти... все другите са им виновни' :D Тъй де, да не излезе като мрънкате този концерт.

 

Айде :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това според мен е много добра оферта :) аз също мисля че трябва да се даде шанс и на други групи, а не само на тези от форума.Малко или много това ще спомогне за неговото популяризиране :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Групите, които ще свирят ще са от форума. Има достатъчно кадърни групи тук, които заслужават това.

Иначе съм съгласен с Niilo, че концерта не трябва да е мрънкане и няма да бъде мрънкане. И никъде не е казано, че ще участват само нереализирани групи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не е съгласувано с групите от Uited Underground Festival, обявен тук - но сега ми хрумва, че ако някой може да съдейства с видео-заснемането на концерта, това е една възможност да се предприеме нещо сериозно. Може да се изготви материал за събитието с помощта на хората от форума, които споделиха как могат да бъдат полезни - интервюта, монтаж, пиар, такива работи. Е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звучи интересно... какво точно имаш предвид? Защото и ние търсим начин да отразим концерта максимално, плюс това ще участват много хора от форума - поне 10-12 човека са от тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.