Jump to content
Българският форум за музиканти

Един много важен въпрос.


posveteniat

Recommended Posts

Моля, помогнете.

 

Да приемем, че си избирам една електрическа китара като например тази:

http://www.muzikalen.bg/kitari?product_id=6303

Не, че съм много взискателен, просто цената ми харесва. Пък и това ще ми е първата електрическа китара.

Нааписах името й в youtue и ми излезноха много видеа за нея. Изгледам много от тях и много ми харесва как звучи, китара мечта.

От едно копче ли от къде се сменят стиловете и взученето, един път е по-нежно, друг баш рок енд ролско звученето.

 

От това идва и моят въпрос. Искам да знам, като си купя дадената китара например какво идва в комплект с нея и дали всяко едно звучене си има собствен "педал" или "ефект". Нямам идея, така съм чувал и затова предварително питам. Като я купя какво ми дават с нея, ще имам ли няколко ефекти, или поне 1 ще има ли? Може и някойя друга, но да не е по-скъпа от 200 лв. В същия сайт има и китари само с "SQUIER BULLET with tremolo" без  HSS - не знам какво е това, избрах нея щото цвета ми харесва. Може и някоя китара втора упоетреба, но не знам как да я пробвам, нищичко не знам.

Засега ми обяснете, моля, тия неща с ефектите, че и понятие си нямам.

Моля темата ми да бъде одобрена от модераторите.

Евала за форума и благодаря предварително! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Харесват ти три неща в тази китара - цена, цвят и форма. Това е напълно достатъчно за първа китара.

 

От копчетата по нея не се сменят стиловете, променя се звукът, и то не особено.

Като гледам линка, заедно с нея вероятно няма да ти дадат нищо, освен колан и калъф (може би).
Педалчетата ги продават отделно, при това всяко едно струва колкото тази китара, че и повече.

Tremolo е ръчката, с която ще си разстройваш китарата.
HSS означава какви са адаптерите, в случая един двоен и два единични (Humbucker-Single-Single). В магазина ще ти кажат, че с хъмбъкъра няма да бръмчи. Донякъде е вярно.

 

За да чуеш звук от нея, ще ти трябва усилвателче (кубенце). То е отделно и също струва около двеста лева.

Ако мислиш да я включиш директно в лаптопа - няма да стане. Ще ти трябва външна карта, която струва около 400 лева минимум.

 

Музиката гълта повече пари от очакванията, имай предвид.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Самата китара НЕ притежава ефекти и с нея обикновенно идват ключета за тръс рода, бриджа и тремоло ръчката. Използва се усилвател и педали (камиончета) или усилвател (кубе) с вградени ефекти който може да си го ползваш в домашни условия и обикновенно са доста "пъргави". Има и друг вариант да я свържеш към PC, но ако нямаш хубава аудио карта ще имаш дилей (закъснение на звука) и ще се измъчиш доста. Препоръчвам ти да помислиш за кубе тип Peavey Vypyr VIP 1 или нещо подобно (надявам се да не прозвучи като реклама  :blush: ) Може да пробваш и някой процесор тип Pocket Pod. HSS е конфигурацията на адаптерите: Humbucker(bridge-този най-близко до тремолото)-Single Coil(Middle)-Single Coil(Neck), не я мисли ще ти върши работа каквото и да свириш. Няма да сбъркаш с този модел защото китарите в този диапазон на цената нямат голями разлики и най-вероятно да са произведени в един и същ цех и ако ти писне няма да съжеляваш, че си се изръсил със голяма сума...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Харесват ти три неща в тази китара - цена, цвят и форма. Това е напълно достатъчно за първа китара.

 

От копчетата по нея не се сменят стиловете, променя се звукът, и то не особено.

Като гледам линка, заедно с нея вероятно няма да ти дадат нищо, освен колан и калъф (може би).

Педалчетата ги продават отделно, при това всяко едно струва колкото тази китара, че и повече.

Tremolo е ръчката, с която ще си разстройваш китарата.

HSS означава какви са адаптерите, в случая един двоен и два единични (Humbucker-Single-Single). В магазина ще ти кажат, че с хъмбъкъра няма да бръмчи. Донякъде е вярно.

Това с "хъмбъкъра" не го разбрах...

Благодаря за отделеното време.

 

За да чуеш звук от нея, ще ти трябва усилвателче (кубенце). То е отделно и също струва около двеста лева.

Ако мислиш да я включиш директно в лаптопа - няма да стане. Ще ти трябва външна карта, която струва около 400 лева минимум.

 

Музиката гълта повече пари от очакванията, имай предвид.

 

Китарата става, цената е приемлива и във случая водеща. Значи да разбирам, че ел. китара без "педал" или ефект не става нищо от нея, и педала и ефекта едно и също ли са?

За "педалите" има някои по 80-100 лв. аз искам отначало да има там нещо да бръмчи, че да се уча, не да е кой знае к'во. А отностно тях, всяко едно ли става? Или по марки и модели се определят?

А ако не пише HSS, има ли някаква огромна разлика в адаптерите?

Кубенце засега няма да ми трябва, ще дрънкам с китарата в църквата, където има голям усилвател и 6-8 колони.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Главно гледам цената. Не знам китара втора ръка дали е добър вариант. То така като гледам за всяко хубаво нещо си трябва бая пари...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така зададен въпроса, по-скоро би трябвало да избереш нещо такова: 

http://www.muzikalen.bg/index.php?route=product/product&product_id=6231&search=Fender+pack

 

В този комплект влиза всичко необходимо за начинаещия китарист.

 

Естетсвенно има доста такива примери и на други производители.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа от опит -Свиря от 2 години с такава ,защото кинти за нова не се намират :D.Лично  аз смятам ,че за парите си е доста добра.Обаче ,се разстройва лесно, а за опити с тремолото( ръчката ),не е подходяща.И не съм съгласен ,че в тоя ценови клас китарите били еднакви.Един приятел имаше стаг за 20 лева по-евтин от моята китара и имаше много ядове.В заключение ще ти върши добра работа ,особено за начало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарата става, цената е приемлива и във случая водеща. Значи да разбирам, че ел. китара без "педал" или ефект не става нищо от нея, и педала и ефекта едно и също ли са?

 

За "педалите" има някои по 80-100 лв...

 

 

Въпросите, които задаваш, показват, че не си прочел нищо от това, което ти пратих, което пък от своя страна означава, че няма смисъл повече да се отговаря на подобни въпроси. Защо първо не се запознаеш ей-така, от обща култура с най-популярните китари и апаратури, които изпълнителите ползват. Или да се чете е тежко и уморително и чакаш да се появи идеалният отговор, от който всичко да ти стане ясно изведнъж?

 

Към останалите съфорумци - не е ли по-добре, да изчакаме все пак момчето да прочете поне темата за усилвателите, която съм му линкнал горе. Иначе пълним форума с недоклатени съвети, произтичащи от недоклатени въпроси. Няма смисъл всяка подобна тема да се превръща в интродукция в китарният свят. Има достатъчно теми, написани специално за тази цел, а даването на 2-3 линка е по-полезно и много по-лесно, отколкото писане на отговор на неинформиран въпрос.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.