Jump to content
Българският форум за музиканти

A lot of people still ask if the SLO can do modern metal ?


metalhammer

Recommended Posts

Hillbilly, не смея да коментирам все още. Имам само едната част от уравнението. Като чуя Axe FX2 симулация на ENGL Fireball през същия кабинет, тогава ще мога да изказвам мнения.

 

За момента мога да говоря само за плюсове като лесен транспорт, възможности за звукозапис, универсалност. Но всичко това няма значение, ако не е достатъчно близко до истината.

Редактирано от G.Varbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо обърках там с цитата- писах ти,че можеш да свалиш лампите от ампа ако ще се тръска за дълъг път и да ги сложиш пак после,ако си забелязал маршълите на повечето големи банди са с демонтиран заден капак,но то така  охлажда по добре,не са толко чупливи нещата,а ако не ти се влачи или нямаш възможност е друга работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Гледах едно демо на Грег Хау, не мога да го намеря сега. Свиреше с Axe FX и интервюиращия го пита нещо за джаджата. Отговора му беше че от всички подобни които е ползвал това се доближава най-много до истината като звук, но като усещане няма нищо по-хубав от няколко светещи лампички. (преразказ по спомени  :)). Аз съм склонен да му вярвам.  :coolp:

  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За лампите си е идея. Нямам опит със сваляне честно да ти кажа, но първото, което ми идва на ум е дали няма да се повредят цоклите от тази постоянна манипулация. А колкото до разнасянето, не съм особено здрав, но не бих казал, че съм и слаб - кабинет 4х12 не мога да кача и сваля от кола/по стълби без да го ударя някъде. А само си представям колко ще ми се свири, ако трябва да го кача в кола, да го занеса до участие, да го сваля и пренеса. 2х12 си е вариант, но пък не ми харесва как звучи. Друг е въпроса, че аз този гиър си го ползвам за в къщи. 4х12 би било overkill за доста малки участия, а да не говорим че повечето се и озвучават с микрофон. Та за сега съм на етап - мен да си ме кефи звука и успях да го постигна. Как ще звучи в микс и по участия - още съм далеч от това. По темата мога да допринеса само с това, с което разполагам. Мога да си настроя Line6 HD500 да симулира Fireball Preamp без кабинет и да го пусна през чистия канал на ампа. Няма да е същото, но е най-близкото сръвнение между лампа и симулация, което мога да направя в домашни условия и то пак няма да е правилно, защото си минава през лампата така или иначе. Надявам се скоро да взема микрофон и ще запиша каквото мога след като се пообразовам по темата с mic-ване на амп. Ще експериментирам и с различни позиции в стаята и наклон на кабинета. След това ще запиша симулация на същия през процесор и ще съпоставя двата записа. Не е Axe FX, както и зависи много от това как е разположен ампа ми, в каква стая и т.н, но ще е добро упражнение и занимавка. След като прочета 1 тон информация, която съм събрал ще се опитам да направя теста възможно най-обективен за обстоятелствата.

 

Резултатът ще е ясен, но пак е по-добре да пробвам, а не само да си чеша езика с теории.  :wallbash:

Редактирано от G.Varbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сега, а и надявам се за в бъдеще да не влизаш в моя все-повече увеличаващ се Игнор списък  :). Затова - ето една тема от форума, където съм публикувал връзка към отворената библиотека на AES.

Recording Electric Guitar— The Science and The Myth by Alex Case

http://forum.muzikant.org/topic/132528-recording-electric-guitar%E2%80%94-the-science-and-the-myth-by-alex-case/#39;open

 

NB. Коментарите след публикацията в библиотеката са много интересни, и от много известни специалисти. За съжаление не могат да се четат от не-членове на AES. Изкушава ме да ги копирам, но ще наруша задълженията си към AES, а не бих го направил :(

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Тази тема фигурира в събраната "1 тон информация" за която споменах. :godbless:  Имам много да чета и пробвам преди да стигна до запис. Сложих преди малко една тема, която ми се стори интересна, вероятно си я виждал:

 

http://www.soundonsound.com/sos/aug07/articles/guitaramprecording.htm

 

Добре е, че са приложили аудио файлове към примерите.

Тази тема става все повече мармалад  :rolleyes:

Редактирано от G.Varbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.