Jump to content
Българският форум за музиканти

Power Tab Vs. Guitar Pro


AXE

Коя от двете програми ви кефи повече?  

85 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

п.с. Спора разбира се е луеко безмислен. Нито аз ше проработя с ГП нито ти с ПТ. ;)

:P

За съжаление е така. Аз примерно много се дразня на нещата които ги ИМА на едното а на другото са Pain in the ass. В моя случай ПТ към ГП. Пък при АХЕ е същата работа, само дето от ГП към ПТ.

На мен обаче ПТ-то напълно ми покрива нуждите относно писане и свирене на/от табулатури. Затова казвам, че не виждам нищо "по" в ГП-то. При АХЕ е 100% обратното :)

 

Аз лично, като си пиша рифове които току що съм измислил, и преполагам ви е ясно, че аз като изсвиря нещо не мога да кажа "Ей тука изсвирих триплет от осминка и четвъртинка пък там еди к'во си". И примерно в ПТ-то мога да си експериментирам със всякакви дължини. На ГП-то обаче, като го правя това и то автоматично ми праи нов бар и отива там, затова всичко тряя да съм премислил предварително, иначе е неудобно. Фактът че после не мога да хвана само половината бар (да го селектирам) и да го пейстна в стария (тряя направо целия а той нали все прави нов бар... :D ), та тоя факт също малко изнервя особено като не моа си нацеля дължината на нотите. (идва като капак на всичко :P) А ако го правя мноо пъти различно, накрая няма да помня к'ва ми е била целта, как е звучал рифа точно и такива неща.

 

Там горе бех писал "няма" и изречението ставаше мноо безмислено... :D

Редактирано от Fenix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 34
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ехх не ви ли беше срам :) Пауър Таб рулзз бе :)

 

Искаме независими наблюдатели на изборите. Тези резултати са фалшифицирани ;)

 

;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ехх не ви ли беше срам ;) Пауър Таб рулзз бе :)

 

Искаме независими наблюдатели на изборите. Тези резултати са фалшифицирани :)

 

:)

Разбира се че ПТ РУЛЗ!

 

Аве, фалшифицирани. Просто една част още не са се осъзнали. :green: :);)

 

;):);)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Fenix, тва е положението :) Важното е накрая да заровим томаховките и да хванем китарите ;) И да изпием N на брой бири :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Fenix, тва е положението :) Важното е накрая да заровим томаховките и да хванем китарите :) И да изпием N на брой бири  ;)

У петъко ;)

 

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=1408

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж сиа, тоя спор колко сме го нищили. Нали разбираш, че тая анкета няма да е никак обективна? Щото тия които използват едното не използват другото (нормално). Само ние с тебе си разменяме неща и на двете :cheers::happy::bravo:

Така ще видиш просто повечето от тука кои използват.

 

 

Нека всеки който гласува да пише защо е гласувал така. Мнения които са от сорта на "ми щото не съм я виждал другата" не важат :green:

aз и двете ги ползвам шъ знайш... :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като започнах да ползвам такива таблатури си ги свалих и двете. Но Guitar Pro ме отказа веднага, заради not free версията си. И веднага се насочих към PowerTabs, свикнах и едвали ще я сменя. Има си, както казаха в по-горните постове, и голям архив. Нещото, което не ми харесва в ПоверТаба е, че много кофти са разделени Guitar и Bass Score. Като искам в средата на песента да ида на другия score, да видя какво точно се свири, трябва да спирам песента, да мина в другия скор и да тарся, къде беше точно. Не е много удобно. Надявам се в Power Tab 2 да го оправят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.