Jump to content
Българският форум за музиканти

Премахване на вокал от песен


Veli345

Recommended Posts

Здравейте, поразрових се из темите, но не намерих такава, така че се извинявам предварително ако дублирам тема. Въпросът ми е мога ли да махна вокал от дадена песен с програма като Reason например и как точно става.

 

Благодаря ,

поздрави :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не можеш да го направиш успешно. Има софтуеър в нета за целта, но алгоритъма е базиран на просто орязване/корекция на определен диапазон от честоти. Крайният резултат винаги е незадоволителен..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има доста писано из форума по въпроса, но общия консенсус е, че в общи линии не се получава. При някои записи тава става по-добре, от колкото при други, но като цяло се скапва качеството и т.н.
Все пак, за да не спамя само по темата, ето един вариант:
https://www.youtube.com/watch?v=S2g9lptz0UI 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак започнаха глупостите :) Нали изрязвате и всичко останало що е в  честотиния регистър на вокала бе , хора!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Теоретично, с интелигентен алгоритъм, може да се направи прилично добре. Теоретично.

За сега не съм виждал наистина добра реализация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^enuffZnuff, ако визираш моя пост и го поставяш в категорията "глупости", нека поясня че съм се интересувал от въпроса и съм пробвал няколко различни програми, преди да се убедя в обречеността на тази кауза. Силно съм опростил обяснението, но хайде сега, кажи как според теб действа подобна програма, че ми стана интересно.

 

И да говорим за достъпен софт в Интернет, не за разработка на MI6 или NASA.

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Има начин щом нета е пълен с примери и хората го правят , но се губят честотите , дори малкият ми брат не се е занимавал да премахва вокал, защото наистина не е красива гледката след това !Аз лично съм пробвала,търсих, разучавах , свалях програми , поне 5 начина опитах , но си намерих алтернатива след като чух какво се получава !

Авторе с каква цел ти трябва да правиш това? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да , говорим за mp3, audio и тн. като формат на песента , иначе ако си е софтуерният темата няма да я обсъждаме въобще. Аз за това питам с каква цел е , понеже има много алтернативи и мога да помогна.Например за караоке , ако предположим , че ти трябва , можеш да си чуеш песента от youtube клипче(има изключително елементарни видеа , които ти показват нагледано тон по тон как се свири дадена песен) и да си я пресъздадеш с fl Studio  , дори да си промениш някой аранжименти както на теб ти харесват, да си усилиш баса, да включиш други интрументи , ефекти и тн.не е ли по-добре дори....   ;)

Редактирано от Sora Namo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази тема сме я търкали един милион пъти .Даже я има "закачена " в раздела . Не виждам защо се отваря отново.И ако сте го пробвали би трябвало сами да сте се убедили , че са пълни глупости  и реално е губене на време.Сори , ако някой се чувства обиден !

Редактирано от enuffZnuff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази тема сме я търкали един милион пъти .Даже я има "закачена " в раздела .

Не бива с този тон колега винаги може да е измислено нещо за което не е споменато тук !

Има такъв алгоритам и това е SONIC WORKS ISOLATE на Prosoniq. Колегите от Prosoniq ме поканиха (както и други колеги от различни аудио компании) нa Musikmesse в Германия когато промотираха този продукт. Лично го тесвах на изложението и мога да кажа че това е революционно. Прослушайте Аудио демотата и по специално "sonicWORX Voice Suppression Example" (има и видеа), за да се уверите.

Искам да спомена че апликациата е само за Mac (Prosoniq прекъснаха девелъпмент за ПЦ преди време).

Поздрави A.G

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще сваля довечера демо на  Sonic works от сайта им , но съм твърде скептичен , че може да се справи  с песен, която е с богат аранжимент.

Редактирано от enuffZnuff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.