Jump to content
Българският форум за музиканти

Korg PA 500


elfish

Recommended Posts

...Писали сме по въпроса, но е факт, че все още 800 в перфектно състояние е по-скъп от нов, да не говорим за употребяван Pa600. Сигурно има защо.

 

О, има има.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти е честит и дълго да те радва! Нов Pa600 ли взе, или употребяван? Знаеш, че и аз имах Pa500 за около 2 години /от лятото на 2012 до лятото на 2014 г./. С него на практика влязох в дебрите на KORG. :godbless: Преди това YAMAHA.

Без да развалям удоволствието от придобивката си мисля обаче, дали избора на Pa800 не е по-удачен пред Pa600. Писали сме по въпроса, но е факт, че все още 800 в перфектно състояние е по-скъп от нов, да не говорим за употребяван Pa600. Сигурно има защо.   

 

Благодаря. Ами втора употреба е, но няма никаква разлика с нов - нито позатрито, нито изцапано,нито чукнато, с две думи нищо. Знам че РА 800 е на друго ниво пред РА 600, но аз като електромеханик съм си патил и си патя доста от стари електроники и така нататък, а все пак разликата в годините не е малка като за техника (6 години), която да се използва всеки ден (просто защото много малко любители като мен си вземат РА 800, който да включват 2-3 пъти в седмицата за по 2-3 часа максимум) и точно поради тази причина си взех РА600. 

 

Наздраве

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Па 600 си има своите плюсове и миноси и па 800 също.Аз и не само аз а и мнението на корг е,че 800 е повече от 600 нали така?Защо  да говориме за сравнение на между един нов и един стар като може да сравняваме два стари и тяхната парична равностоиност.То аз съм виждал и па 2х про за 2 000 лв.Но значи ли това че па 600 е по добрия и от него тъи като нов струва повече?Моля ви колеги не говорете пристрастни само защото имате вие даден модел.Аз предпочитам стар па 800 пред нов па 600 и ще се обоснова защо.Па 800 си има всичко пред орязания па 600.Има вокалист и ще му вдигна рама до 256 мб колкото има и па 3 х за околу 300 лв.Всичко във па 800 може да се оправи за 300-400 лв.Колкото и да е окаян и изпочупен ще му сменя всички копчила и пичове които мога лесно и да модифицирам по моя си патент и без пари. но за още 100-200 лв ще го докарам до нов.Има протектори за 120 лв и като му сложа един червен ела ти го познаи какъв е и що е. :yes: Със двете ръце съм за па 800.Това че па 600 чете от па 3 х стилове не го прави па 3 х.Па 3 х е здрава машина със големи възможности и със вокалист.Аз мога лесно да взема стилове от па 4 и със па 50 това не е причина важно е рама и възможностите на клавира.Мога лесно да взема звуци  и мултисемпли от па 4,м3,кронос но само ако има каде да ги сложа.256мб рам е достатъчен критерии за мене да взема този инструмент за  доста сериозен.Количеството от разнообразни звуци които може да вземе съперничат на па 2х,па 900,па 3 х.Това разнообразие от звуци па 600 не е способен да го вземе защото рама му е по-малък и няма опция да се увеличи същата работа е и па 900.Защо се прави това,замисляли сте се?Да вградиш рама в процесорната платка вместо да дадеш възможност потребитера да го ъпдейтне със по-голям ако реши.Платката е една малка като кибрит и голяма работа да махнеш едната  и да сложиш по-мощна?Но като сложиш чиповете за рам паметта на цпу борда кои  ще се наеме да сменя тези микроби ?А ако има някои кадърен и можещ да го направи ще е шарлатанин и ще бъде по изгодно да смените клавира пред ъпдейт на рама на па 600 или па 900.Аз навремето сложих допълнително активно охлаждане на блока на ъпдейтнатия ми па 800 защото усещах  ,че температурата на процесорите минаваше поне 60-70 градуса.Щом сложех ръка на решетката на дясната тонколона близо до дисплея и усещах тези градуси.Долу е самия блок със цпу,дъно,рам и всичко по-съществено е там.Сега виждам в па 4 че има вече заводско активно охлаждане което чувам със включването на клавира.Представете си компютър със рам вграден в дъното.Па 800 може да свири със 256 мб рам но е лишен от това на софтуерно ниво със операционната му система,за да може да се продават същите уж по-нови негови събратя.То какво нещо беше да успееш преди време да го моднеш?Корг го заковаха на 64мб,какво е това в сравнение със 256?Защо не пуснаха в последствие те о.с 256 мб?Защо не пуснаха те хардуер и софтуер който да усигури възможността да поддържа 256 мб рам?Бяха замесени хора които по един или друг начин са пряко свързани със корг и техните заводи и всички се пазеха и гледаха да изкарат нещо от тази таина.Благодаря на нашите турски колеги който ми помогнаха да съм един от първите моднали па 800 до 256 мб в България и то много успешен мод при това.На практика нямаше нещо което да не мога да взема от па 2 х.Самия па 800 си е па 2 х но самите им операционни системи и опаковки са различни.О.С-а трябва да се разпознае от самия хардуер за да може да се инсталира.Това е другата хитрина да се контролират потребителите на корг.Корг няма интерес да ни правят услуги за  нищо,те искат печалби това е.

Редактирано от asan79onbashi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Асане погрешно си ме разбрал. Не съм казал, че РА 600 е повече пред класиката в жанра РА 800, а просто че едва отделям време да свиря, та камо ли да тръгна да ремонтирам нещо. И аз малко съм си перфекционист - искам всичко да изглежда 6 точки, без износване, чукнато, изтъркато и т.н. Нито ми е за парите, нито за нищо, просто ми е за времето. 

 

П.С. - РА 600 е с 96mb RAM, четох доста постове които си писал за него и да знаеш със 96 е :D

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да но па 800 може да му се сменя рама със по голям 128 или 256 мб.256 мб е 300 лв ъпдеит комплекта.Па 600 не може.То има 64,96,128,256 и 256 с компресия за  па 3 про и 400 с компресия за  па 4 про нали?Така ,че не е кои знае колко важно да знам точно кои модел какво има фабрично важно за мене и какво може да направи.Когато пиша 256 за па 2 про и па 3 про имам предвид ,че може да им се смени рама с по голям и бърз рам като честота.Има си корг рам платки които се сменят цената за 256 мб е  към 200-300 лв.Иначе знам че па 2 е с 128 и па 3 е  с 128 фабрично.Ето защо може да си помислил ,че не знам кой модел с колко рам е и  колко мб е па  600.Имаше една тема па 600 срещу па 800 виж я!Преди повече от година с губерков сме спориле за двата модела и ще намериш някой пост кадето съм посочил размера на рама на па 600.Много често разменям и ползвам за донори сетове от па 600 и съм забелязъл колко рам имат.96мб които са малко повече към малко повече от 100. :)

Редактирано от asan79onbashi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ме разбирай ,че аз ще сменявам та да ми косва време.Имам предвид магазини като МЦИ,Гемамюзик и др.    За 1-2 часа сменят всички бутони,пичове и каквото искаш.Аз със Невилян сме си дружки вече и си му правя реклама.Специялно за па 800 му трябват 2 часа да му смени всичко което е нужно и протекторите са много красиви и щамповани със надписи кое-какво абе казвам ти че става супер клавира и няма и помен колко ще е очукан и вехт корпуса долу.Има па 800 втора ръка като този моя ,оставени за да вземат  по нови модели и не меже да ги познаеш,че не са нови. :yes: .Не бих взел клавир от пушач и мърляч :)  :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В това си прав, че всичко може да се оправи, но аз не съм от хората, които ще освободят някой палачор от старата му машина щото вече почнала да го дразни, че е надрана, изтъркана и т.н. Както казах имам си принципи, които спазвам и дори не бих дал 1000 лева за бентли само със спукана броня. Обичам всичко да е оригинално, а не да минава през майстори. 

Редактирано от elfish
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не става без поддръжка.Какво толкоз ценно в па 800 или в па 600?Да се сменят бутоните с нови,да се смени 64 мб рам с 256 мб и да се сложи протектор не е като да правиш нещо което вече не става.Па 900 е със 192 мб рам а па 800 става на  256 мб.Централна процесорна платка за па 800 е 350 лв,то какво друго може да те запъне в тоя клавир?Това не те ли кара да осмислиш възможностите които дава па 800?За едни сравнително малки пари получаваш нещо много мощно и ефтино за поддръжка.Машина стара няма има лоши собственици.Аз не искам да те убеждавам,всеки може да предпочете каквото си иска и хареса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.