Jump to content
Българският форум за музиканти

Korg PA 500


elfish

Recommended Posts

Здравейте колеги. Имам една питанка относно въпросния клавир и по-точно - мога ли му сложа хард диск и карта за семпли? Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗДРАВЕЙТЕ И ОТ МЕНЕ ,ИСКАМ ДА ПОПИТАМ ЗНАЕ ЛИ НЯКОЙ КАК СЕ ЗАРЕЖДАТ СЕМПЛИ ЗА ПА500 И ДАЛИ Е ВЪЗМОЖНО, ЧРЕЗ ПРОГРАМА ЛИ  СТАВА ИЛИ КАК БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здрасти,сигурно някои знае но искам да  дам възможност на други за отговор на  въпроса ти.Да може да заредиш семпли на клавира си.Най -разпространения  начин сред начинаещите клавиристи е  зареждане на  семпли чрез лоадване на  даден сет.Тъка се  вкарват семпли и мултисемпли във рамта на  клавира автоматично.Могат да се  вкарат семпли и мултисемпли чрез лоадване на бленди или  друм китове от сетове  и това продължава до изчерпването  на рам паметта на  клавира.Могат да се зареждат и конкретни семпли от менюто,от които се  правят мултисемпли от които пък се  правят бленди  или  барабанни китове(комплекти)

  От мене толкова нека  оставим една  скоба за  други колеги клавиристи.И се извинявам ,че сигурно не успях да отговоря  конкретно на вашия въпрос от къде точно става това.Ако желаете може да поговорим за  семплите  на скаипа.

   Благодаря  за вниманието!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Имам една питанка относно въпросния клавир и по-точно - мога ли му сложа хард диск и карта за семпли? Благодаря предварително

Хард  може да се сложи даже  мисля има корг па 500 нови със хард дискове,колкото до  картата за семпли това не тие  па 50 тук си имаш рам памет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

В горния пост имах предвид семплираните звуци на Кондов, които си вървят без проблем на РА 80. А ако и те не стават явно ще трябва да купувам семплер на Juzi Sound.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, разбирам въпроса ти. Не виждам обаче как Корга ще прочете семплираните звуци, при положение, че няма семплер.

По този въпрос е писано не веднъж във форума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте колеги. След дълго търсене, четене и т.н намерих студиен семплер Yamaha A3000. Въпросът ми е дали ще мога да си вкарам семпли вътре и когато свиря на Корга в уредбата да звучат семплите ?

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. След дълго търсене, четене и т.н намерих студиен семплер Yamaha A3000. Въпросът ми е дали ще мога да си вкарам семпли вътре и когато свиря на Корга в уредбата да звучат семплите ?

 

Поздрави

Този джузи семплер е предназначен за свирене най-вече сола и бленди от този тип и даже е вмъкнато в името на семплера джузи соунд тотал соло семплер.Хубав е свири добре с хубави и подредени  бленди но няма възможносто да прави семпли друмове и да се  вкарват в стиловите  тракове.Сдруги думи е  за  живо  солиране  не е  за  аранжимент.А семплите  от семплерите  на корг па са универсални използваш ги за каквото  ти е  кеф на душата както за солиране така и за  барабани и  за в самите  стилове  като  звук или друм от вариация или интро.Ето тук е разликата от  семплера на Джузепето до прочутите :Piano: корг аранжори семплери които се наложиха напоследък в цял свят  :yes: 

В горния пост имах предвид семплираните звуци на Кондов, които си вървят без проблем на РА 80. А ако и те не стават явно ще трябва да купувам семплер на Juzi Sound.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да Асане, на мен ми стана ясно, че джузепето (както го наричаш ти) е за сола и затова потърсих някакъв друг вид - затова попитах за Yamaha A 3000, но от това което си написал трябва да реша какво да правя - или да се хвана да си направя хубави бленди за моят корг и да се примиря, че няма да ползвам сепли или да го продам и да се кача стълбичка нагоре - РА 600.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Веждам как музиката кипи  в тебе и разбирам твоите копнежи и мераци.Горещо ти препоръчвам да угодиш на красивата си музикална душа и  и дадеш това което иска.Вземи си по добър клавир като па 600 или по-добър защото  всеки рано или късно умира и имаме само малко време за да  бъдем щастливи. Купи този които  ти харесва :thumbs_up:

  Успех приятелю!

 

d56ed282ca0.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Здравеите на всички.Наскоро си закупих корг па500 и много ми хареса.Немога да свиря кои знае колко но имам желание да се науча но в свирката няма кои знае какви ритми а ас искам да свиря крачмарска музика.Чудя се дали някои добар човек може да ми помогне и изпрати каквото и да е.Благодаря предварително.      kozi4kata1@abv.bg  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

РА 500 не може да използва семпли. Ако някой каже че може,това означава ,че първо трябва да уточните какво разбирате под семпли :)

Затова има РА 800 който е силен точно с това,с вокалист,USB и евентуално МР3 борд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

РА 500 не може да използва семпли. Ако някой каже че може,това означава ,че първо трябва да уточните какво разбирате под семпли :)

Затова има РА 800 който е силен точно с това,с вокалист,USB и евентуално МР3 борд.

Напълно съгласен и да искам немога да допълня с нищо :yes:

Па 500 може да записва нови усер звуци но от фабричните(ROM)мултисемпли.

Редактирано от asan79onbashi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте колеги, след малко отсъстване заради професията ми (от ноември 2014 станах корабен електромеханик) нямах много време да свиря на клавира, не само заради отсъствието ми, но и други ангажименти, както и да е ... понеже скоро се прехвърлих на един ферибот, който на 10-тина дена си е в България реших да си взема клавира с мен и да си свиря в свободното време. Е то цялата работа добре, ама този хубав звук ми се губеше, докато не се реших преди 5-6 дена да направя това, което се канех от доста време - бартеросах моето РА 500 и вече съм горд собственик на РА 600. Разликата е уникално голяма в целия смисъл на думата и честно казано не съм очаквал такава разлика в звученето между два клавира произведени в близък диапазон - вградена памет за сетове, мр3 борд, около 2-3 пъти повече място за ритми, семпли и т.н. Не ми се мисли най-новите какви изтребители ще бъдат в сравнение с този, но съм много доволен от своят избор и не съжелявам. РА 600 е почти като нов, както беше моето РА 500. Не че външния вид има значение, но все пак издава как предишния собственик се е грижил за свирката - дали е бил палачор или отговорен човек. Нямам търпение да му посвикна още малко, понеже има разлика при избиране на ритми и т.н., но всяко нещо с времето си. Наздраве колеги, живи и здрави, ще помагам с каквото мога относно РА 500, а може би и скоро относно РА 600.

 

Поздрави от порт Кавказ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти е честит и дълго да те радва! Нов Pa600 ли взе, или употребяван? Знаеш, че и аз имах Pa500 за около 2 години /от лятото на 2012 до лятото на 2014 г./. С него на практика влязох в дебрите на KORG. :godbless: Преди това YAMAHA.

Без да развалям удоволствието от придобивката си мисля обаче, дали избора на Pa800 не е по-удачен пред Pa600. Писали сме по въпроса, но е факт, че все още 800 в перфектно състояние е по-скъп от нов, да не говорим за употребяван Pa600. Сигурно има защо.   

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.