Jump to content
Българският форум за музиканти

Смяна на педалите на Digitech rp100a


Recommended Posts

Добре, нека тогава някой с Диджитек процесор, подобен да каже как работят при него. При мен с натискане на педала започват моментално да хвърчат в и двете посоки. Сещам се за един Зуум на приятел, който беше по същия начин.

Имал съм RP90, който е със същите такива бутони. При задържане над около половин секунда започва да сменя пресети бързо до като не освободиш бутона. Не разбирам защо искаш да промениш това ... удобно е ако искаш да прескочиш 20-тина пресета примерно ... да не говорим за повече. Какъв ти е проблема да правиш кратко натискате за да сменяш само по един пресет? Това, което ти го наричаш проблем всъщност е софтуерно решение. Може да се промени с някакъв бутон, който не може да задържа. Тоест такъв, който при натискате се освобождава моментално дори и да продължаваш да го натискаш. Предполагам има с такъв механизъм, но не съм виждал. И да има надали ще може да се гради.

 

 

Редактирано от trolla
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Добре, нека тогава някой с Диджитек процесор, подобен да каже как работят при него. При мен с натискане на педала започват моментално да хвърчат в и двете посоки. Сещам се за един Зуум на приятел, който беше по същия начин.

Имал съм RP90, който е със същите такива бутони. При задържане над около половин секунда започва да сменя пресети бързо до като не освободиш бутона. Не разбирам защо искаш да промениш това ... удобно е ако искаш да прескочиш 20-тина пресета примерно ... да не говорим за повече. Какъв ти е проблема да правиш кратко натискате за да сменяш само по един пресет? Това, което ти го наричаш проблем всъщност е софтуерно решение. Може да се промени с някакъв бутон, който не може да задържа. Тоест такъв, който при натискате се освобождава моментално дори и да продължаваш да го натискаш. Предполагам има с такъв механизъм, но не съм виждал. И да има надали ще може да се гради.

 

 

 

Еми баце искам да не се местят пресетите, особено с 20 напред, защото аз ползвам точно 3, кат свиря на живо - клийн, ритъм и соло. Плюс тва като се загледам в некоя фенка и кат нищо крака ми може да си остане на педала като дойде клийн пасаж, соло и т.н. Примерно... Ся съгласи се че е по-добре да се премести само с едно натискане - един пресет, отколкото- 20 :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D

Еми трябва ти схема, която да ти праща кратък единичен импулс при натискането на бутон и дори при задържането му.
Мисля, че може да се реализира чрез реле за време. При избора на схема обърни внимание, че ти трябва кратко време за сработване.
Правиш си отвор в корпуса на процесора, а там закрепяш подходящ конектор. От там с кабели до фуутсуич с два бутона и схемичката с реленцата. 
Аз така си го представям :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз си го представях подобно, само дето мислех че само с подходящ бутон ще стане. Мерси за ценната информация. Не можели тази схема да се помести направо вътре - има достатъчно място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече ти дадоха отговор, но с две думи - причината е във фърмуера (програмата) на процесора - така е направен нарочно.

На мен цялата занимавка ми се вижда безмислена, но ти си знаеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези отговори не са задоволителни за мен и ще го докажа, най много да го разваля, Who cares... Между другото противпречат И на твоя подпис... (blue one)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Еми баце искам да не се местят пресетите, особено с 20 напред, защото аз ползвам точно 3, кат свиря на живо - клийн, ритъм и соло. Плюс тва като се загледам в некоя фенка и кат нищо крака ми може да си остане на педала като дойде клийн пасаж, соло и т.н. Примерно... Ся съгласи се че е по-добре да се премести само с едно натискане - един пресет, отколкото- 20 :)

 

Щом ползваш само 3 пресета,  правиш си само тези 3 пресета и ги дублираш един след друг докато запълниш всички налични :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото противпречат И на твоя подпис... (blue one)

 

Изобщо нямат нищо общо с него. Съмнявам се, че ще имаш място в кутията за да събереш допълнителна електроника вътре.

А ако много държиш на това, можеш да си направиш една допълнителна малка педалиера и да си изведеш някакъв(да кажем 6-пинов куплунг (захранване+, земя и по два кабела за двата полюса на двата бутона, а ако в схемата бутоните просто се дават на маса или на V+, тогава - 4-жилен проводник и куплунги с 4 пина).

 

Така цялата електроника ще е в допълнителната педалиера. Нейното управление може да е свързано паралелно на съществуващите бутони(така, че и те да могат да се ползват) и без включена педалиера, процесорът ще си работи нормално както досега.

 

Педалиерата може да се изпълни дискретно, а може и с микроконтролер.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за тоя отговор.

 

 

 

Щом ползваш само 3 пресета, правиш си само тези 3 пресета и ги дублираш един след друг докато запълниш всички налични :D

Замислял съм се и аз за тоя вариант, така шанса пада на 1 към 3 :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.