Jump to content
Българският форум за музиканти

Ладове


Recommended Posts

Не се заяждам,но...Това по всяка вероятност е от "Елементарна теория на музиката"...

 

Хубаво е в подобни случаи да се цитира поне авторът,ако не и книгата...

 

И една дребна корекцийка - чете се Еолийски лад.

На латински тая комбинация от букви(аео) се произнася като "е". :D

Че е теория на музиката теория е, но защо някой дето пише тия неща би писал тия неща в книга съз заглавие "ЕЛЕМЕНТАРНА"

 

:):D:):D:lol::lol::lol::lol: :lol: :lol::lol::lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ясно че е от Елементарна теория на музиката-Парашкев Хаджиев.Все още не съм издал учебник но ми се ще да издам :) Относно латинския и комбинацията от букви,то на български наистина се произнася "еолийски".Не съм твърдял друго.Не мога да разбера в каква връзка си го написала?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Във връзка с предишния пост.Онзи с китарните грифчета :D

Гледах да не хабя място с две съобщения, както някои :green: :green: :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ясно че е от Елементарна теория на музиката-Парашкев Хаджиев.Все още не съм издал учебник но ми се ще да издам :) Относно латинския и комбинацията от букви,то на български наистина се произнася "еолийски".Не съм твърдял друго.Не мога да разбера в каква връзка си го написала?

Най-вероятно в моя, аз написах "аеолииски май се казва"

 

Ех, колко е приятно да цитираш себе си... :lol: :lol:

 

 

едит: аз докато напиша и те вече постнали... тц тц, :D за да не правя нов пост, ето отговор към поста под този:

" :lol: "

Редактирано от Fenix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че е теория на музиката теория е, но защо някой дето пише тия неща би писал тия неща в книга съз заглавие "ЕЛЕМЕНТАРНА"

 

:):D:):D:lol::lol::lol::lol: :lol: :lol::lol::lol:

Защото идва от елемент а не от елементарен.По-правилно е да се каже Теория на музикалните елементи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

момчета ше имам материал за размисъл ахаах мерси мнгоо на всички които взеха темата присърце !

Niki 124bg !!!!! мерси за схемите ...

много ме улесняваш приятел .

Значи напрактика си ги свиря ладовете но не ми бяха ясни кой точно кой е ..

Тази теория ше ми помогне много !

ПАК БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ !!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снежке, мерси за корекцията :) Латинският не е сред най-силните ми страни :D

 

Поправих картинката, трябва само да си рефрешнете (Control + F5 в Internet Explorer).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Topsun прочетох и да ти кажа .. .абе не съм сигурен дали ти самия схващаш всичко !

Това е за ненормални !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глупости - това пък ми е било най-лесното :)

Мислех да пускам такава тема,ама никой не беше на тая вълна по онова време и си я обяснявахме теорията по Skype с някои мили хора...Пък и мислех,че това е ясно на всички. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много е просто ,но това се получава с натрупани знания през годините и много примери които се дават:)без да се изтъквам,но аз уча висше образование и то точно музика.това е нещо като висша математика.ако хората,които се занимават професионално с музика или с висша математика са ненормални,то не знам кои са нормалните.можеше да ми благодариш все пак,че съм си направил труда да ти напиша нещата на езика на музиката,вместо да ме правиш на луд!!!!съжалявам,но повече няма да откликвам на такива молби!това си е теория на музикалните елементи,а ако искаш да ти се изясни,можеш да си я купиш и прочетеш.а ако наистина искаш да разбереш за какво става въпрос,трябва сериозно да прочетеш учебника,там всичко си е обяснено и ако поне малко си имаш понятие от теория и от музика,ще видиш че не е толкова сложно!Успех!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глупости - това пък ми е било най-лесното :)

Мислех да пускам такава тема,ама никой не беше на тая вълна по онова време и си я обяснявахме теорията по Skype с някои мили хора...Пък и мислех,че това е ясно на всички. :D

Как така всички ще го знаят ве. Не можеш да очакваш такова нещо

Съвсем нормално е много хора нито да го разбират нито да го знаят.

Аз например, това дето Топсън е написал, не го разбирам цялото...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как така всички ще го знаят ве. Не можеш да очакваш такова нещо

Съвсем нормално е много хора нито да го разбират нито да го знаят.

Аз например, това дето Топсън е написал, не го разбирам цялото...

ами питай,ще пояснявам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как така всички ще го знаят ве. Не можеш да очакваш такова нещо

Съвсем нормално е много хора нито да го разбират нито да го знаят.

Аз например, това дето Топсън е написал, не го разбирам цялото...

ами питай,ще пояснявам!

Аве нз дали му е тука мястото, макар че всъщност то това си е темата за ладовете...

 

Примерно тия термини "голяма секунда, малка секунда, тетрахорд, септахорд и такива...."

 

Бтв, малко си противоречиш с тоя пост дето го цитирам горе със това:

съжалявам,но повече няма да откликвам на такива молби!това си е теория на музикалните елементи,а ако искаш да ти се изясни,можеш да си я купиш и прочетеш

Макар че тъй като е в моя полза, ще си замълча :lol::D:P

 

:guitar: :violin: :unsure::headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.