Jump to content
Българският форум за музиканти

Ладове


Recommended Posts

Абе, верно обърнахме дискусията на спор за правилното наименование, ама то е защото си мисля, че е прекалено важно тука. Имам предвид, че ако човек ги разбере нещата грешно, после може да има проблеми с тях (най-баналното: ще му се смеят някъде :)). Бай (Брадър) дъ уей ти се ядосах толкова на "Чети и черпи", щото разбрах "черпи" в смисъл на "да черпиш информация/знания", не "да черпиш бира (примерно)"... :D Колкото до бирата - тя е от мене... стига да успея да се добера до някоя сбирка на форума... :cheers:

 

Peace & respect! :D:D:):):D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
Отговорено (Редактирано)

Колкото повече информация толкова по добре, важното е да има навитаци :huh:

Редактирано от mengel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че я има в книжарницата "Български композитори" при народния театър. Ако не - мисля, че я имаше в книжарницата в НБУ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Нека посъживим малко една позамряла тема с един въпрос от моя страна: Как се използват пустите му ладове? Доколкото разбрах, използвайки точно определен лад човек "се ограничава" само в една определена част от гамата в която свири (която от своя страна е в хармония с текущия акорд в ритъма), така че да постигне определен ефект (настроение). Правилно ли съм разсбрал? Къде мога да прочета пвоече за употребата на ладовете? Или пък някакви уроци по хармония за начинаещи? (за предпочтиане на български)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами при хроматизмите вече е малко по-свободно. опира до чувството. хрома значи цвят. значи слагай цвят ама не мацай. номера е да имаш готови пръстовки за всичко - примерно ако имаш акорд ре минор 7 да знаеш как да изсвириш ре мелодичен минор, да знаеш как да изсвириш ре минор с алтерации(хроматизми) или пък да изсвириш ла минорна пентатоника, но да знаеш защо. за тия работи вече не е толкова лесно в нета. трябва даскал.

аз все се каня да отворя една тема за импровизацията и да пиша теория ама се чудя дали някой въобще му пука.

Айде,отваряй тема.Чакам с нетърпение имам много да плямпам по този въпрос. :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

поста ми е от преди 2 години, сега нямам нужната енергия за това, така че се чувствай свободен да изплямпаш цялата информация, която сметнеш за важна по въпроса :godbless:

 

поздрави

 

Петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

поста ми е от преди 2 години, сега нямам нужната енергия за това, така че се чувствай свободен да изплямпаш цялата информация, която сметнеш за важна по въпроса :)

 

поздрави

 

Петър

Нямам енергия.Някой трябва да започне. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.