Jump to content
Българският форум за музиканти

Свързване на Yamaha P-35 към лаптоп


34346strat

Recommended Posts

Здравейте и весели празници :)

Имам Yamaha P-35, която искам да свържа към компютър, за да използвам и други звуци (орган, тромпет, т.н.) освен вградените. За целта си взех midi-usb кабел Alesis Audiolink и го свързах към лаптопа ми. Отворих Kontakt 5 и си заредих NI Vintage Organs, обаче звукът излиза от говорителите на лаптопа, а не от тези на пианото. Как да коригирам това, ако въобще е възможно?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами няма как да излиза от Ямахата. Все едно да имаш още една Ямаха и да искаш звука на втората да излиза през колонките на първата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм писал, че не е възможно, а че звукът от едната не може да се чуе в другата. Ти нали това искаш, или не съм разбрал какво питаш в първото мнение.
 

 

 

обаче звукът излиза от говорителите на лаптопа, а не от тези на пианото. Как да коригирам това, ако въобще е възможно?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре пианото ми има миди куплунг за вход и изход. Midi-usb кабелът също ги има от едната страна. Ясно е, че през единия пианото изпраща информация към компютъра. Другият тогава какво изпраща?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаеш ли изобщо за какво говориш?

Пълниш форума с глупави мнения, а не се сещаш да прочетеш какво е MIDI, какво е звук, какво може и какво не може.

Запознай се с основите на форума, преди да ядосаш повече хора.

Що е то форум и има ли той почва у нас?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се форумните тролове няма как да пишат друго освен глупости вместо да отговорят на човека, но те затова са тролове - ако им бяха смислени постовете, нямаше да са.

 

По кабела, който си купил не "тече" звук - образно казано тече информация кога кой клавиш на пианото си натиснал. И обратно - ако свържеш втора свирка с МИДИ кабел към твоята, когато свириш на втората, твоята свирка ще получава просто съобщение "сега е натиснат клавиш Х със сила У" и твоята свирка ще го интерпретира така, както си го настроил. Така и компютъра ти получава информация единствено какви клавиши натискаш по клавиатурата. Синта ти няма никаква представа какъв звук ще изкара компютъра ти и няма как да получи този звук по МИДИ.

 

С една дума директно на въпроса ти - не, не е възможно, освен ако синтезатора ти няма някакъв AUX IN вход, в който примерно да можеш да си пуснеш mp3 player - е в него ръгаш изхода от компютъра.

Редактирано от 7thString
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво - голямо обяснение. Със сигурност те е разбрал сега. Колкото е разбрал отговорът ми веднага след питането му, 
въпреки че се опитах с простичко примерче да обясня, че няма как звукът на едното му пиано да излиза през другото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За повечето по-възрастни музиканти концепцията на МИДИ е непозната. Да не говорим, че по тяхно време по въпросните кабели "петици" е вървял звук, та няма как да разбере примера, който си му дал :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7thString отива на заслужена почивка за поредното заяждане. 

 

Към питащия - не е възможно да корегираш това. Звуците на лаптопа може да ги слушаш само на неговите говорители или на неговите аудио изходи. Ако имаш свързана звукова карта може и на нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Valjak, не се ядосвай за глупости. Преди да пусна темата прочетох един материал за миди, но очевидно не съм разбрал правилно какво представлява. Благодаря на 7thString и на другите, че ми разяснихте. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.