Jump to content
Българският форум за музиканти

Sign in to follow this  
BASHMAISTORA

MIDI to USB от китайски гараж

Recommended Posts

Здравейте колеги, 2013 година почти си замина а аз се сетих, че не съм си плащал членския внос към форума  :P  .....

Преди по-малко от месец си поръчах въпросното кабелче за скромната сума от 4 долара с безплатна доставка....20 дни чакане и пристигна.... отварям малкото пакетче( стегнато добре опаковано) и вътре кабелче.... до тук добре обаче

1- включвам към лаптопа- самоинсталира се

2- бързи настройки и пускам мидифайл .....кутийката святка мига, няма ядове

3- закачам и клавира- ГРЕДА.....пак святка и мига обаче не мога да действам нито една програма

4- пускам миди монитор и виждам, че от клавира идват съобщения, но съвсем различни от това което трябва да бъде

5- забърсах пяната по устата и отворих въпросната кутийка в средата на кабела, на която има 3 светодиода.... проследявам входно-изходните вериги и  :surprise:   въпреки наличното място на платката, китайчето си е спестило едно оптронче....срещу още 80 стотинки и малко нерви вече имам работещ кабел....

Та те така, това са моите 5 пари за форума. Ако сте си взели такъв кабел и не захапва, не бързайте да го отписвате. Схеми за вързването на оптрон от типа 6N139 във нета има доста, така че не мисля да товаря темата с допълнителни схемички.

Весели коледни и новогодишни празници!

• Like 1

аз имам кабел който действа номи трябва подходяща програма  за синтезатор ямаха, някой знае ли коя е най добрата , че не мога да се  сдобия с добра версия на кюбес а в торентите го предлагат  пълен с вируси

За близо 20 години пиратски софтуер досега не ме е налазвал вирус - до преди няколко години дори нямах антивирусна и сега си турих ей тъй, да има. Колко кофти късмет да нацелиш само "лоши" торенти :greenangel:

^...и то по Коледа, а?

• Like 1