Jump to content
Българският форум за музиканти

Alembic


DaftFunk

Recommended Posts

Всеизвестно е, че Алембик са инструменти изработани ръчно с много високо качество на изработката и използване на много редки и скъпи дървесини / предимно африкански / НО има и нещо друго. Малка поробнотс е тайната на Алембик а именно специфичните кухини в тялото на инструмента. Именно тези кухини плюс отличната електроника и специфичните дървесини доставят ръмжащият звук специално за бас китарите.

Въпросът ми е следния : Има ли друг производител на инструменти който да използва технологията на кухините в тялото ?

А някой да е чувал за "Fodera" ??!?!?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки Custom Shop :)

Вкл. Гибсън имат производствен модел, с кухини, PRS също и още много други.

 

Всички прозиводители на "бутикови" китари ще ти направят каквото искаш...тоже.

А за Алембик е така активна електроника, дърва - чудеса ама 11000$ за средно ниво тяхна свирка .... :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ахам ....

Е всяко качество си има цената $ 11 000 не е зле :)~

Абе тя вкяка фирма ше ти направи квото поискаш ... ама ако ни си звукар инженер ... лютиер или т.н. няма как да им обясниш какво искаш ахахахх Ще им кажеш Абе някви кухинки искам ама .... Напрактика си прав. Просто зависи колко кинти имаш да дадеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ти и трябва да си, те хората подробно ше ти обяснят и с примери най-вероятно, какви ще бъдат ефектите (съответно ефектите) от кухини, електроники, дървения и т.н.... ти само кинтите струпай хехехехех :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Alembic-редовен посетител съм на техния сайт и винаги съм се радвал на изумителното им внимание към детайла. Едни от пионерите в много области вкл. и активната електоника. Но едва ли точно това с кухините им е тайната. В смисъл примерно скуайър колкото и кухини да правят... нали се сещаш :P

Просто направеното на поточната линия в малайзия/китай никога не може да е на нивото на ръчно направеното от истински професионалисти, дори да използват същото дърво, части и т.н. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Епа как да не сме ;)

13195_bodyfrontM.jpg

 

Обаче когато прочетох това, направо нещо се прекърши в мен безвъзврaтно :D :

You're not imagining things, there are no strap pins or locks or holders of any sort on the bass. Stanley has always screwed his strap directly to the bass, and doesn't need any facility to remove the strap. A large woodscrew and washer do the trick, and are his "ultimate straplock."
Редактирано от pacman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алембик се славят с готин звук. Басиста на ТЕ има някъв такъв, и звука му с него направо ме изуми и се влюбих в него. Едва ли ще чуя по-готин звук скоро...

Оаче на мен хич не ми харесва формата и дизайна на алембик :((

това е мойто мнение.... Също така не бих отказал и такъв бас естественно ;) ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бих казал, че материалите използвани от Алембик са кой-знае колко по-скъпи. С някои изключения, качествената дървесина е с горе-долу сходна цена.

Звкът на Алембик (както при всеки инструмент) е комбинация между използвани материали, конструкция и електроника - ламинирани гриф и тяло от разл. дървесина с висока твърдост, адаптери, активна електроника (с доста шантави корекции, нещо подобно правят Wal), конструкцията на струнника, т.нар. tone bar - месингов блок вграден в тялото и пр.

Няма "тайна", а дори и някой от моделите да е с кухини, не това определя звука на Алембик.

 

 

За модели на др. производители с кухини виж www.sadowsky.com или Modulus (при тях и грифа е кух!).

 

В Bass Northwest (www.bassnw.com) има доста Алембици за продан, включително и втора ръка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Nikifen, дизайна им е ретро, ама те не са го и променяли откакто са се появили на пазара - преди ~30 години. Шапка им свалям, направили са инструмент, който още е между най-желаните и ползвани от басистите по света.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

fbass_150203.jpg

 

Ето това за мен е най-красивият custom shop - Fbass! :cheers:

 

модерирано от Snowwhite - моля, ако можете-пишете на кирилица!!! правила!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Nikifen, дизайна им е ретро, ама те не са го и променяли откакто са се появили на пазара - преди ~30 години. Шапка им свалям, направили са инструмент, който още е между най-желаните и ползвани от басистите по света.

точно като фендер, на които никва шапка не им свалям....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаа.Това наистина е невероятна марка.И аз не съм знам другв България,който да свири с такова нещо,освен басиста на ТЕ.За щастие съм свирил на него и съм говорил с Иво за него и мога да споделя впечатленията си.Това наистина е един уникален инструмент!Стои изключително удобно в ръцете.Едва ли е нужно да споменавам какъв звук изкарва това нещо.Несъмнено една от тайните на плътния и мощен тон е начинът по който е сглобено дървото.Тялото е съставено от 2 части,които са съединени така,че погледнат отзад,порите им се съединяват под ъгъл някъде от 45 градуса,образувайки нещо като буквта Л.Това позволява вибрациите да се предават по цялото тяло без загуби и спомага за плътния и мощен звукВъпросният човек има и Yamaha TRB 6-P втора версия на която също съм свирил,но според мен Alembic-a е по-добра.Определено това е може би най-обриат избор на инструмент :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.