Jump to content
Българският форум за музиканти

Гласа като инструмент-как да разчитам на него?


elysmokey

Recommended Posts

Създавам форум на тази тема най-вече защото от 8 дена съм болна и не ога да пея и много трудно се възстановявам :D ...а ми се пеее много :inlove: ...

Би ми се искало да дадете полезни съвети за това как да си опазим гласа ,особено през зимата,защото аз лично се разболявам по пет шест пъти :)

Plase help!!! :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо - разгледай обстойно целия певчески форум, има много места, на които са давани съвети точно по този проблем.

Второ - разболяването по 5-6 пъти през зимата говори за неизлекувано старо заболяване, преминало в хронично (аз имам хроничен тонзилит), за неправилно пеене (постановка, загряване на гласа и т.н), или и за двете.

Трето - По - добре е да си пазиш гласа преди да си се разболял, а не след това:D

 

Лекуваш ли се с нещо, защото осем дни е дълго заболяване? И какво ти е всъщност, опиши състоянието си по-подробно:(

 

Желая ти здраве!:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да това и направих след като побликувах тази тема видях,че има много подобни,но късно :headbang: ...

иначе какво хрема ,кашлица, дразнене,отпадналост ...и вярно си е много време ама всеки ден се мисля че с идването на другия ще ми е по добре :headbang: ,ама не...

Мерси за пожеланието и да ти се връща :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, темата ти е с по-различна посока от останалите.

 

Щом ти се пее толкова много, трябва първо да започнеш да се грижиш за здравето си. И то "дългосрочно", както е модерно сега да се казва.

 

Най-важното от всичко е да ходиш през лятото на дълго море (над 10 дни) с много плаж, плуване, сън и... сещай се :greenball: Без ходене по кръчми и дискотеки по цяла нощ.

 

Други важни неща за хора с кекави гърла:

 

1) Спираш напълно газираните напитки. Всички течности, които пиеш, са със "стайна" температура. Нито горещи, нито студени. Никакъв лед в питието.

 

2) Ядеш сладолед само в най-големите жеги. В останалото време сладоледът просто не съществува.

 

3) Не говориш, докато вървиш - особено в студените дни или рано сутрин като цяло.

 

4) Спортуваш активно - поне 3 пъти седмично по час и половина.

 

5) Живееш на ниска температура през зимата (тоест, не си правиш сауна вкъщи).

 

Звучи ужасно и нечовешко и непостижимо, но само след година ще видиш ефекта. Освен това има хора, които по здравословни причини се подлагат на къде-къде по-големи лишения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За студеното не съм съвсем съгласен... дълго време се лишавах от сладолед, лед в коктейла, напитки от хладилника... При едно възпаление на гърлото ме накараха едва ли не насила да изям един огромен сладолед... Ами... мина ми. Със сигруност не при всеки действа така, но откакто почнах редовно да си хапвам сладолед гърлото ми като че укрепна и сега съм с много по-малко проблеми от преди. Даже биричка си позволявам от време на време... е, преди пеене не, защото дехидратира и ти пресъхва устата, а това вече е мнооого кофти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса със студеното е индивидуален. На някои помага, на други не толкова, но е добре да калиш гърлото си - какъв по-добър начин от яденето на сладолед редовно, в умерени количества, за да не се "стресира" от минусовите температури на въздуха през зимата. Повтарям - умерени количества... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прегракналият, пресипнал (и др.под.) глас би могъл да се използва успешно в подходящи композиции и стилове, без напрягане, за да се получи един задоволителен, хитър и секси вариант - не виждам защо се притесняваш - оркестъра ти ще свири тихо, ти ще шепнеш и хората, слушайки ви, ще изпадат в депресии и така ще направиш от света едно по-добро място :)

Редактирано от ...taka li e? - a taka.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

;) звучи положително и не е чак толкова трудно за изпълнение,само с биричката ще ми е трудно да се разделя,но щом се налага

А относно спорта ми е интересно танците дали се броят,а и плуването през зимата дали е добра оферта ... :P

Ехе много ме радва форума за музиканти,много добре !!! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти хубаво се успокои покрай момчетата - но бирата не е дамско питие :ph34r:

 

ЕДИТ: Танците определено се броят. С плуването през зимата аз специално не рискувам.

Редактирано от ronia
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето любимо "сокче" :inlove: : чаша топла водичка и едно пакетче мед :read: :ph34r: Страшно вкусно е, а и доста ефикасно срещу всякакви проблемчета с гърлото, и малко по-надолу /казвам 'проблемчета', не 'проблеми'/ :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А колко е топла водичката? Защото има една врътка особена с меда, който при определена температура (около 50градуса) губи полезните си свойства. Това е и причината да не препоръчвам мед в чая - няма смисъл, ако го пиете топъл да му слагате и мед.

Редактирано от CorvusCorax
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Топла :) не вряла....

целта не е да се изгориш, все пак май всички знаем, че да си изпиеш врял чая е същото като да го изпиеш ледено студен.....в последствията разлика няма за гърлото, освен за езика :) :)

та казвам топла :) 20-тина - 30секунди в микровълновата /в зависимост от чашата, в която си я сипал/ :)

Аз лично ползвам машинката за минерална вода /с голямата туба отгоре/ сипвам топлата вода и после я разхлаждам....така, че просто всичко е в моята ръка :godbless: , късам пакетчето с мед, изсипвам го вътре, разбърквам и си имам сокчееее :D:D:D:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

все пак май всички знаем, че да си изпиеш врял чая е същото като да го изпиеш ледено студен.....в последствията разлика няма за гърлото, освен за езика

Абе... май не е точно така... при мен горещото вреди адски много. Абсолютно не понасям горещо. Леденото не съм усетил да ми вреди, поне не толкова. Има една приказка "по-добре топло отколкото студено, но по-добре ледено отколкото горещо" Не знам дали е 100% вярна, но има истина в нея... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) ледено или горещо - все тая, нали си знаем - "Нищо прекалено не е хубаво" :headbang:

но все пак всеки пие това, което му харесва... :)

щом се чувстваш добре, изпивайки пълна с лед кола /примерно/ значи, може би, е нормално да ти е зле от горещото :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.