Jump to content
Българският форум за музиканти

Живо свирене с лаптом и миди клавиатура


rusnaka

Recommended Posts

чети всичко1

лаптопа е описан по-нататък във постовете

описвм ти го пак - FS АМИЛО 1845/3.02 (в първия пост има грешка написано е 3.2 затова по-нататък на страница 4 е коригирана на 3.0 за което съжалявам) П4 Хипер Триитинг 512RAM / 15" РАЗШИРЕН ЕКРАН 128RAM на видеото отделно от РАМ-а на ПЦто , 60GB е оригиналния хард. На година и половина е, в гаранция- продава се!

Редактирано от jabatajabata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

същите ги има и с процесори на 3.4ГХ но само съм чел. После започнаха да се вграждат други по-слаби процесори но повече мобайл ориентирани - по-малко топлят, харчат по-малко ток..и естествено работят по-бавно.

В момента дуал кора е ОК но нямам време да ида да пробвам един.

 

ето линк на мояЛИНК

Редактирано от jabatajabata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, абе то звучи хубаво дето го продаваш ама един такъв с п4 процесорче на същата честота изцокваше батерията за 2 часа, хем беше нов :/ Иначе аз търся сега прогресивно лаптопче

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Cubase 4  1.4GHz	512MB
V-Stack 	 1.4GHz	512MB
WaveLab 6  1.4GHz	512MB
Groove Agent 3  2.0GHz	1.0GB
Groove Agent 2  1.4GHz	512MB
HALion 3  1.4GHz	512MB
The Grand 2  1.4GHz	512MB
Virtual Bassist  1.4GHz	512MB
Virtual Guitarist 2	1.4GHz	512MB
NI Komplete 4  1.4GHz	512MB
NI Battery 3  1.0GHz	512MB
NI Absynth 4  1.4GHz	256MB
NI FM8 	 1.4GHz	512MB
NI Kore 	 1.4GHz	768MB
NI Audio Kontrol 1  1.4GHz	512MB
NI Reaktor 5  1.5GHz	512MB
NI B4 II  1.3GHz	512MB
NI Bandstand  2.0GHz	768MB
NI Akoustik Piano	3.0GHz	1.0GB
NI Elektrik Piano	1.2GHz	1.0GB
NI Guitar Rig 2  1.4GHz	512MB
NI Vokator  1.2GHz	512MB
NI Traktor 3  2.0GHz	512MB
Cakewalk Sonar 6 PE	2.8GHz	1.0GB
Cakewalk Project 5	2.0GHz	1.0GB
Cakewalk Dimension Pro	1.3GHz	512MB
Cakewalk Power Studio	2.8GHz	1.0GB

 

Тва са ПРЕПОРЪЧИТЕЛНИ, не минимални изисквания... Мисля, че това е достатъчно да те упъти каква машинка ти трябва

 

А относно дилемата свирка/лаптоп- ако ти се дават пари напразно- вземи си тоя мотиф... Съвсем откровено, за тия пари, които струва може да се спретне такава машина, че мотифа ще изглежда като детско пиано

 

Обърни внимание на това, че М серията на интел се представя по-добре на тестове и има по-голяма производителност. Не се подлъгвай толкова от "числото".

 

Директната ми препоръка:

Процесор: около 2GHz, х64, а може и Centrino(аз лично повече съм му фен)

РАМ: 512MB(след тва ръгваш още един модул по 512 или 1GB, които са респективно по около 50$ и 100$)

Диск: За това за което ти трябва 40GB е напълно достатъчно, но може да потърсиш изгодна оферта за 60/80. Да си купиш хард отделно е самоубийство(за джоба ти)!!

 

Ето ти 2 примерни оферти:

Acer Aspire 1694WLMi(Pentium M 2GHz, 2x512MB RAM, 100GB HDD и мн екстри)- 2450лв(с ддс-то естествено)

Acer Aspire 1642ZWLMi(1.7GHz, 2x512MB, 100GB и не много екстри)- 1650лв.

Визирам Acer щото минаваш най-тънко, а качеството им си е напълно сравнимо с това на кожодерите :)

Аз лично съм много доволен от Acer Travelmate 2428(1.7GHz, 512MB, 80GB) който е към 1450лв, но Travelmate серията е повече ориентирана към яка батерия, добър безжичен контролер и т.н. но поне със Сонар 5 се държи перфектно!

 

Инак... ти си решаваш ;) Само гледай да не стане да си вземеш супермашина и после на CPU Usage стрелкичката да не скача на повече от 10%...

Редактирано от 7thString
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора,

кажете, моля ви откъде да си купя миди клавиатура М-Аудио с 5 октави, но не с тежка клавиатура (на някои може да се стори странно, но до сега само такава срещам) и откъде да си взема външна саунд карта с малка латенция... Мерси!!!

Ааааа и който го интересува продавам си лаптопа ДЕЛЛ латитюд 610. Айде!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е странно че търсиш мека клавиатура. Мнохо хора (и аз дори) съм на мнение че когато имаш хамър клавиатура трудно се свири със солистични бленти и по принцип се рабити трудно с пич шивта и модулацията (ако изобщо тежката клавиатура има такива щото май по принцип нямат) а да не говорим ако предпочиташ да си изсвириш миди трака с барабаните вместо да го програмираш стъпка по стъпка. Тогава (барабани) се свирят ултра трудно и стават малко смешни - абе борба си е. Затова когато си купя тажка клавиатура няма изхвърля леките. Търси на ДИНАКОРД или по компютърните магазини - има от време на време клавиатури.

 

По въпроса с лаптопите скоро гледах някакъв 1.6 коре дуо за около 1800 което си е (но не съм сигурен) като П4 на 3.2 в повечето отношения. Колкото до многозадачноста знам че коре дуо увисва рядко и винаги - ако увисне остава "половинката" - колкото да ти изпише поне -" сори смахнах се "

Това последното е смешка! но си е така

 

И още ако ви е HT процесора не трябва да се слагат цели симове например един по 512 защото работи по-бързо ако са 2х256 - заради разпределянето на пакетите към паметта. За дуал кора не съм запознат но мисля че и там е така.

Има дори готови - двойки памети които са малко по-скъпи но са с еднакви параметри - тест - и си подхождат за двойка

Редактирано от jabatajabata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ @jabatajabata, ще ме умориш от смях :)

 

Моля ти се, стига псевдо информация по темата с хардуера. То и ние не сме гурута, но това което пишеш според мен не е особено вярно.

 

Това, дали машината е с процесор с Dual Core, две или повече CPU-та или пък процесора е с HT няма нищо общо с това дали приложението е многонишково и дали ако му забие някаква нишка ще успее да ти каже "сори, ама ми стана кофти".

 

Колкото до това дали с един или два модула памет ще работи по-бързо - тук въпросът въобще не опира до HT, Dual Core и т.н. Всичко зависи от контролера на паметта - ако той е по-ефективен с два модула памет (всички dual channel контролери), естествено че ще е по-бърз с два ;) Това няма нищо общо с процесорните ядра.

 

За пример - ето ти архитектурата на АМД Dual Core процесорите:

 

0000010400128269.jpg

 

Както се вижда на картинката, двете ядра не ползват отделни контролери на паметта. Ако ползваха отделни нямаше да е "препоръчително", а направо задължително да се слагат поне 2 модула с памет.

 

Освен това, адресирането на паметта не е концерт по желание и много често данните за един процес или негова нишка се заделят или само върху единият модул или върху двата - зависи от много фактори, така че няма как ядрата да работят есклузивно с отделни модули от паметта, дори ако това беше хардуерно възможно.

 

На кратко за паметта - ако контролера поддържа dual channel режим, тогава е препоръчително да се сложат два (задължително еднакви) модула, вместо един по-голям. Ако не поддържа dual channel е в общи линии все тая, макар че според реализацията на контролера на паметта може да оказва някакво минимално влияние.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За правене на музика няма спор, че Мак са първенци, но са и първенци в цените, които слагат на компютрите си и на софтуеъра си, а имат право! Не съм виждал по-красива операционна система от МакОС10, няма и да видя сигурно!

Иначе ако става дума за лаптоп, просто казвам IBM. IBM R Series R60 за мен е машината, която в ценовия си клас няма кой да я бие! 5,2 часа живот на батерия, а ако искате се взима едно модулче и батерийката става леко 11 часа. Дюъл кор на 1.8 мисля, че няма да е никак зле, а и Memory: 512 up to 4096 MB е прекалено приятно! Цената му е 2600 лева. Може съвсем скоро да се похваля с него :) Смятам да го ползвам именно за свирене.

 

В отговор на темата за лаптоп и живо свирене.. Защо не, хората го правят отдавна. Дигитални пултове, с процеси, които са доста по-тежки от миди клавиетура са включени в лаптопите на мои познати и миксират по клубове.

 

В отговор на коментарите на jabatajabata, просто някои неща не са ти ясни, послушай niki123bg. Не сме гурута, но някои от нас с компютри си изкарват хляба.

Само мога да те светна, че Амило серията на Fujitsu Siemens е евтината серия, която не става за много неща, различни от писане на текстове, филми, СЛУШАНЕ на музика и игра на някои игри. Виж, ако кажеш Лайвбуук, да... Но за Амило винаги ще съм критичен, дори и да пуснат скоро лаптоп с куадкор процесорче.

По принцип лаптопита на Fujitsu Siemens са много под въпрос в много ревюта. Имат кривинки, които моите уважения и към двете компании, но можеха да ги елиминират, ако производството им не беше в Индонезия.

 

Само това ми дойде като муза за писане засега. Дай боже да нямам повод да пиша повече ;)

 

Поздрави,

Виктор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно не съм описал нещата добре, вероятно не разбирам, може и да не ми е ясно как искате да го опиша. Не искам да се карам с никого и да споря. Имам лично 12GHz изчислителна мощ в студиото засега ми стига. Явно е че с толкова цифра не изкарвам пари от компютри, а от правилната им употреба. Музиката за първия си спектакъл продадох с помоща на служебен пц на 75Мхц. Безмислено е. Който може да дава по-добри съвети - МОЛЯ да дава. Затова е форум. Аз спирам. Теорията е едно опита друго няма съмненеие. По принцип - не знам защо не харесвам АМД.

Който иска да си купува 3Гхц за текстове - да си купува. Които иска да свири с 1.5ГХц да свири. Някои даже анимация правят на 800МХц. И дори печелят международни награди. Съжалявам че споделих. Както и да е - Идеален Лаптоп - просто няма. Техниката само ни помага а каква да бъде тя - се определя от това колко ти е голям хонорара (отговорноста), колко човека те гледат в залата или ти плащат на час в студиото. Аре да спра вече. От днес само ще питам. И ако извъртя нещо за свободна употреба - ще пускам в АВТОРСКА. Успехи господа съветници! Научих и полезни неща из темите.

Редактирано от jabatajabata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жабата, споко! В момента се наблюдава типично форумно представление. Влиза човек от скоро, каже нещо с малко повече ряз, някакви от по-старите му се изрепчат, след това този първият се засегне, напише как повече нищо няма да казва... Ех, това е толкова често срещано :) Имаше дори една голяма статия, описваща всички тези форумни явления. Не се коркайте. Жабата, ще ти мине, ще посвикнеш на тона, ще свикнеш на вечните дразги и няма да ти прави впечатление. Това е красотата и атмосферата на форумите :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, моля ви по-спокойно! :blink: Не спорете за глупости - все пак форумът е музикантски, а не компютърски и се предполага че ние сме много повече музиканти отколкото компютърни специалисти...

Та аз конкретно за себе си - ще пробвам сега първо с моята вградена карта, която не очаквам да е добра... иначе едни познати от Пайнер ми казаха, че това което ми трябва е ФОКУСРАЙТ - карта - като цените почвали от 500лв... Хммм....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 years later...

Не знам,виждам че за свирене живо с пц спорите че даже и се засегнахте вече.Софтуери,джаджи и щуротии.Важно е оферти да има и парички да се слагат в джоба няма значение с какво ще се свири.Един обикновен лаптоп и една клавиатура или стар клавир.Трябват 10-20 добри стила/да звучат горе-долу/. Е то е добре да имаш

най-добро озвучаване,микрофони от най-добрите,корг кронус,корг па 4 х,добри певци,добри духачи,китари и барабани  и тогава само да се коконтиш и да свирваш по 10 тона на час-два само но всичко това се отразява накрая в цената.Ако кажеш че искаш 1000 лв те гледат като извънземен.Но когато ги нямаме тези екстри или поръчителите не ги искат трябва да вземем един от най-простите клавири какво падне там и две строшени колони и да ги мъчиме и ние тези български чорбаджии и изискващи много работа,техника че ако може и певицата цяла нощ на скута да му седи?О да трябва как.Колкото по скъпи стават апаратурите,колегите и техниките толко по-скъпи ставаме и музикантите щото мене не ме питат имам ли нямам ли и сам си знам кое колко е.Вкрайна сметка се занимавам с всички тези капризи за да взема пари да сложа в джоба.Тези машинки не са за да правят кефа на този и онзи безплатно.По- добре да си стоят удома прибрани пред това да свиря за малко пари на неблагодарни хора.Мене ме е страх най-много от простотията,там бягане е спасението.Интелигентния човек ще помисли и знае цената на всичко но усетиш ли че не ти е мястото някаде-бягаи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе на гладен и жаден народ музика?Те са на 70% безработни то да свириш на хора които се забавляват и отпочиват от работа и искат да дадът малко парички с усмивка.На затворници да свириш има ли смисъл?Полага ми се 10-20 минути почивка,сядам да почина и да пийна малко вода и една порция пържени картофки със сиренце.Идва едно маймуно подобно, пияно животно.Изяде ми картофите ,изпи ми водата и ме наплю със  сиренето от картофките докато се правеше на интересен.Познаваме се в провинцията хората,знам  че е бивш затворник лежал за дребнави и смешни работи.Когато оставих  ангажимента си към това заведение имаше опашка от поне 2-3 оркестри да ми вземат работата.След няма и месец зарязаха всичко и те също като мене а уж бяха много амбицирани и нахъсани да работят и да правят пари там.Уж аз съм бил причината и не ми се работело.Защо не работят сега те там като толкоз ми се хвалеха че били взели моите огризки.Искам да работя и свиря  на интелигентен и задоволен народ.които искат и имат възможности да си угаждат и да се веселят.

Редактирано от asan79onbashi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.