Jump to content
Българският форум за музиканти

Мнения относно процесор Boss ME-50


SynV

Recommended Posts

Здравейте! Исках да ви попитам ако някой е ползвал горе споменатия процесор BOSS ME-50 какви са му мненията?
Търсех подобна тема обаче няма или ако има се извинявам, че не съм я видял. :) Та да това е ако някой има някакви впечатления моля нека ги сподели и благодаря :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Аз ползвам по-малкия му брат ME-25. За упражнения вкъщи е супер, за лайв не става много, непрактичен е. Зависи какъв звук търсиш. За моите нужди ефектите са си доста добри и не намирам много кусури, но някой с по-опитно ухо може и да не го хареса. Симулациите на усилватели също са ок, но си звучат дигитално. Пак зависи какво търсиш - като свиря Muse ефекта го докарва много по-добре отколкото ламповия Marshall, просто защото стила е такъв. Минусите според мен са по-скоро в изработката на хардуера, отколкото качеството на ефектите. Например:

- Можеш да сменяш запазени presets само нагоре и надолу, последователно. Не може да скачаш някъде с едно докосване

- Wah педала много лесно се изключва когато го натиснеш докрай

- бутоните са малки и трябва да внимаваш да не натиснеш съседния (затова казвам че не е ок за лайв)

 

Отиди в магазин където го имат и пробвай сам, според мен за вкъщи е супер ефект, но не разчитай че ще замести самостоятелни ефекти или усилвател за запис или свирене на живо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До преди месец, два има този процесор.
Мога да кажа само хубави неща - изключително лесен за настройка (не е толкова цифровизиран за разлика от другите BOSS процесори).
Звукът, които вади, е добър.
Самият процесор е по-скоро мултиефект.
Липсват много от "екстрите" на останалите процесори, като looper например (това беше и причината да си купя конкретно този модел на BOSS). 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен далеч по-значимия признак, по който би се нарекъл мултиефект, а не процесор /въпреки че не съм сигурен, че хващам тънката разлика :D/  е липсата на кабинет симулация. Т.е. ако искаш да отидеш на репетиция или лайв и да го боднеш директно в пулта и да звучи - няма да стане :)

Поне аз така си спомням от няколкото месеца, в които го притежавах преди около 5 години :)

 

Драйвовете звучат гадно и изкуствено. За такива пари по-хубаво някой от малките модели на Vox, от тия с лампата осветена от светодиод.

Редактирано от Yves
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Yves,разясни малко повече,моля те,защо не е добър за лайфове и репетиции,и какво може да подобри евентуално обстановката?Наскоро си купих именно такъв,но все още не съм го пробвал ни на гиг,ни на реп,само домошарка...Благодаря за отговора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами написал съм - няма кабинет симулация. Обстановката може да се подобри с някаква джаджа, която да има такава, но пък вече се усложнява веригата и става безмислено. Виж ако го включваш в усилвател предназначен за китара - може, но ако възпроизвеждаш звуците директно през широколентови колони просто ще звучи отвратително заради липсата на въпросната симулация на китарен говорител.

Редактирано от Yves
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.