Jump to content
Българският форум за музиканти

Забавно :)


Armaggideon

Recommended Posts

И аз да се присъединя към спама, A#maj7 Bmaj7 си редувам с ритъм четвъртина с точка-четвъртина-осмина-четвъртина, по 2 пъти, смяна, пак :lol:

Редактирано от sasoh
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 78
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Интересно, аз преди пък все почвах или с Am, след което преливах в интрото на Don't Cry на Guns 'n' Roses, или пък директно започвах с интрото на Always Will Be на HammerFall. Сега напоследък забивам най-напред някой мощен акорд 5-ица или 6-ица - обикновено Е, след което почвам Back in Black на AC/DC. Но понякога пак удрям Am по инерция.

Аз съм със стандартна настройка EBGDAE и много лесно усещам дали е разстроена китарата като почна Nothing Else Matters или clean мотивите в Hail And Kill на ManOwaR. Истината в проверката според мен е в акорда C.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

започвам с 6та свободна мютед за да видя дали достатъчно е усилен диста :) и после ентър сендмън тежката част или нотинга да видя дали ми е настроена китарата ако сам я пуснал чиста :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък напоследък имам навика да почвам с як дайв бомб (почвам с естествен флажолет на 12 прагче на 3-та струна сол), после имитация на моторен звук и като си поиграя с тремолото е време за настройка. :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отначало почвах с House of the Rising Sun :thumbup: После преминах на dont cry, knockin' on heavens door, crying in the rain, is this love или nothing else matters цялото интро, а напоследък почвам с Babe Im Gonna Leave You на Led Zeppelin или Tears in The Rain на Joe Satriani. След това следват някви "интересни" импровизации. :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почвам с квото ми падне...Най-често е с някво упражнения за загрявка и ако е разстроена , настройвам и продължавам...

Редактирано от CursedSoul
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поиграх си малко да рисувам таблатура,ама тва е акорда за начало,както и за край де :thumbs_up:

 

E------I--------X----

B------I--------8----

G------I--------7----

D------I--------6----

A------I--------7----

E-------I-------X----

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обикновено сякаш бенд на Ла или Сол и почвам някоя импровизация я от блус я от пентатоника я от умалените я от Ла/Ре/Ми миксолидийски, а понкякога и от някоя друга скала..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

e-------------7-5~~-
B-5-7b-5------------
G---------7-5-------

"b" ще рече бенд от F# до G.

Следва някой да ми каже от коя песен това (уцелих го на бъзик), защото скоро ще полудея ;) .

Редактирано от Nordon
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D--12--14--15--19--15--19--15--14--12--14--15--18--15--18--15--14--12--14--15

A----------------------------------------------------------------------------

F----------------------------------------------------------------------------

C----------------------------------------------------------------------------

G----------------------------------------------------------------------------

D----------------------------------------------------------------------------

A----------------------------------------------------------------------------

и нататък вече ме мързи да го пиша, но след доста извращения по грифа се стига до брутален дайв с флойда на ниското А и вдигане до нормално положение при D5 :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох, наистина е забавно, 15 минути не мога да спра да се смея. Винаги преди да си включа китарата си мажа минимум две филии с лютеница!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да наистина е много забавно, но по-забавно ми е печенето на филийки с тостер. Jigsaw, внимаваи с правописа, съвет!

Всъщност незнам кой е първият тон , защото един приятел ми настроива китарата. ;)

Редактирано от TheNephilim
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поиграх си малко да рисувам таблатура,ама тва е акорда за начало,както и за край де ;)

 

E------I--------X----

B------I--------8----

G------I--------7----

D------I--------6----

A------I--------7----

E-------I-------X----

Джими, това ти ли си???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.