Jump to content
Българският форум за музиканти

Влияе ли типът дърво в/у звукът на ел.китарата,когато е включена?


ZLE

Recommended Posts

Шокиран съм ! Пета страница се изписва в раздел "Китара" за неща, които биха били приемливи, ако за тях се чуди някой в бгмама ( или друг подобен форум ) примерно. Нима тук още има съмнения, размисли и страсти по този въпрос? Невероятно просто...

  • Like 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

“This is the Djentstick, one stringed fretless low tune instrument i’ve made myself featuring an active EMG81 pickup thru a Line 6 Pod XT. All the audio was recorded only using the Djentstick! Believe it or not! Enjoy!”

http://youtu.be/LhOYflyfOPM

 

Така, че свирете си на пъчките и не се занимавайте с глупости :metalist:

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е започната със идеята влияе ли вида на дървото от което е изработено тялото на китарата.

Това обаче не го пише в заглавието и от там навлизаме в  разтегателни коментари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Остана ли човек, дето мисли, че дървото на тялото не влияе (малко или много) на звука? Айде ключ и стига сме си чесали езиците за неща, дето са ясни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе винаги може да се научи нещо ново.  :greenball:  За мен влияе и дървото на тялото и на грифа и особено на фретборда. Чуваемо е, но факторите от които зависи са толкова много че чак е безсмислено да се коментира. Нека си пишем няма смисъл да се заключва.  :coolp:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влияе, за това има толкова голямо разнообразие от дървета които се използват, защото всеки си има предпочитания за звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Решавайте последно дали влияе или не щото съм взел една пита кашкавал и 2 EMG-та и искам да знам дали да ги забода в питата преди да и е изтекъл срока! Че и чисто нова метла се наложи да разваля, за да и направя дръжката нек за питата. После и капани трябва да вземам, за да я съхранявам, моля побързайте, искам да знам дали си струва! 

  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

“This is the Djentstick, one stringed fretless low tune instrument i’ve made myself featuring an active EMG81 pickup thru a Line 6 Pod XT. All the audio was recorded only using the Djentstick! Believe it or not! Enjoy!”

http://youtu.be/LhOYflyfOPM

 

Така, че свирете си на пъчките и не се занимавайте с глупости :metalist:

Не разбирам много от китарен тон, нямам някакси усещане за това, поне на момента, ама тва ми звучи добре. Съмнително е малко дали записа идва от тук, няма значение. Мисълта ми е че като се вземе целия риг на редовия китарист в България - от недобре изрязаните нокти до уменията на човека, който прави звука в някой незнаен клуб, колко да остава влиянието на дръвото. Ако прибавим и втората китара в джангъра с бързи барабани. И не на последно място грижата ни за прешлените на гръбнака.Това от моята камбанария. Незнам дали всички лампови усилватели са еднакви, аз съм свирил на 2 подобни един на друг - с по четири крайни лампи и четири дванайски в кабинетите, там при "живи" бързи барабани няма значение какво има пред тях, в ретърна а дори и често и кое прагче натискаш всъщност... Естесвено че при добра китара и добър амп + кабел (добър) по средата ще има огромно значение.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не подкрепям.

Не бива да се смесват темите за китарния тон и за уменията на китариста (или обстановката).

Това е все едно да твърдим, че няма голямо значение, дали караш трабант или мерцедес, ако не си пилот във формула 1, или ако пътя не е писта.

  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да попитам знаещите защо китара например от този тип Gibson ES 335  при все тялото е  направено от трислоен сандвич  Maple - Poplar- Maple, звучи именно като инструмент от висок клас "махагонено"...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така. Освен това - съмнявам се, че "3-ply maple - poplar - maple" има кой-знае колко общо с традиционния шперплат :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.